Kako da napravim porodično stablo?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Izvinjavam se ako je tema već potrošena, ali ja je ne nađoh. Naime, htela bih da napravim porodično stablo. Nek znaju deca korene, familiju... I čujem da na internetu postoji "mustra", uputstvo kako da se ne zaluta i šta kad se tokom istraživanja stigne u "slepu ulicu". Zna li neko gde mogu pročitati o tome?
 
Neki moji rođaci su počeli da prave, počeli su sa podacima sa nadgrobnih spomenika, pa kasnije malo crkvene knjige. Sad je u nekoj fazi da bi trebao poslati šestom sedmom koljenu da oni dopune. Treba poprilično truda. Za mustru neznam vjerujem da je samo neka vrsta grafičkog prikaza.
 
jao, iamo mi to jer je neko od davnih predraka o tome vodio računa, raspala se artija koliko je stara, pa su se mlađi naraštaji samo dopisivali..stvarno liči na drfo, a ja sam panj u stfari lokvanj oko panja ( :
sad moderne rodoslove rade "stručna lica" iz oglasa; verujem da ima 100 sajtova na kojima se reklamiraju...
 
Vec izvesno vreme pokusavam da sklopim stablom. Koristim program "My Family Tree" i vrlo je lak za upotrebu, podaci se cuvaju na HDDu.
Trenutno ono broji 138 osoba i drago mi je sto sam uspela toliko ali tek sam stigla do svog cetvrtog kolena (ja, tata, deda, pradeda, cukun deda, pa cukundedin otac :D ). Naravno u tom stablu nisu apsolutno sva deca odnosno svi potomci vec oni do kojih sam uspela doci
Zelela bih da odem sto dalje, ali u mom mestu su crkvene spise 40tih godina pokradene a familija slabo da zna nesto.

Ima li neko ideju kako da predjem tu prepreku?

Vidim da je tema stara i verovatno zamrla ali mozda na ovom foruma ima zivih ljudi :D
 
Ја сам га правила за своју децу и завршило се чукунбабом са једне стране и прабабом са друге.

Графички, на пола хамера сам све поделила и исписала.

Мислим да нема начина да допреш до даљих предака.
 
Izvinjavam se ako je tema već potrošena, ali ja je ne nađoh. Naime, htela bih da napravim porodično stablo. Nek znaju deca korene, familiju... I čujem da na internetu postoji "mustra", uputstvo kako da se ne zaluta i šta kad se tokom istraživanja stigne u "slepu ulicu". Zna li neko gde mogu pročitati o tome?

Не разумем шта ту има компликовано. У корену си ти, од тебе иду две линије до коцкица у које упишеш име тате и маме, од њих опет две за њихове родитеље и тако даље. Треба само да знаш имена наравно.
Браћу и остале сестре лакше је кад занемариш.
 
Vec izvesno vreme pokusavam da sklopim stablom. Koristim program "My Family Tree" i vrlo je lak za upotrebu, podaci se cuvaju na HDDu.
Trenutno ono broji 138 osoba i drago mi je sto sam uspela toliko ali tek sam stigla do svog cetvrtog kolena (ja, tata, deda, pradeda, cukun deda, pa cukundedin otac :D ). Naravno u tom stablu nisu apsolutno sva deca odnosno svi potomci vec oni do kojih sam uspela doci
Zelela bih da odem sto dalje, ali u mom mestu su crkvene spise 40tih godina pokradene a familija slabo da zna nesto.

Ima li neko ideju kako da predjem tu prepreku?

Vidim da je tema stara i verovatno zamrla ali mozda na ovom foruma ima zivih ljudi :D

Imas po selima rodoslove koje prave za celo mesto pa mozes da povezes neke clanove,onda moguce da je veca oblast kojoj je pripadalo mesto sacuvala spise,onda mozes kod drugih familija da se raspitas dal imaju nmeke dalje rododlove mozda se poklope...

- - - - - - - - - -

Samo za to treba graundwork:lol:
 
Imas po selima rodoslove koje prave za celo mesto pa mozes da povezes neke clanove,onda moguce da je veca oblast kojoj je pripadalo mesto sacuvala spise,onda mozes kod drugih familija da se raspitas dal imaju nmeke dalje rododlove mozda se poklope...

- - - - - - - - - -

Samo za to treba graundwork:lol:
:lol: koliko si ti jedna blesaca.A sad ozbiljno,moji su se raspitivali od starijih clanova porodice,familije pa se to zvalo u CG kod nekih tamo rodjaka pa se povezali sa bratstvom po prezimenu pa smo dobili celu knjigu sa ogromnim stablom koje grana cak do nas.Ljudi trazili,pravili,bili srecni sto smo ih kontaktirali :)
 
Vec izvesno vreme pokusavam da sklopim stablom. Koristim program "My Family Tree" i vrlo je lak za upotrebu, podaci se cuvaju na HDDu.
Trenutno ono broji 138 osoba i drago mi je sto sam uspela toliko ali tek sam stigla do svog cetvrtog kolena (ja, tata, deda, pradeda, cukun deda, pa cukundedin otac :D ). Naravno u tom stablu nisu apsolutno sva deca odnosno svi potomci vec oni do kojih sam uspela doci
Zelela bih da odem sto dalje, ali u mom mestu su crkvene spise 40tih godina pokradene a familija slabo da zna nesto.

Ima li neko ideju kako da predjem tu prepreku?

Vidim da je tema stara i verovatno zamrla ali mozda na ovom foruma ima zivih ljudi :D


Nedavno sam čula da u Turskoj mogu da se nadju podaci koji ne postoje ovde , o tom malo starijem vremenu ...Ali ne znam tačno gde.
 
Ne bih bas 5 vekova da se vracam unazad (mislim, bih ja rado al polako)

Jedan od daljih rodjaka je stigao do valjda 9 kolena i da se "spusti" skroz nazad po nekima ali ne zeli da da porodicno stablo da vidim niti da kaze kako je to uspeo da uradi

Kod nas u mestu nisu radjeni rodoslovi (bar koliko ja znam)

Da li mozda postoji varijanta da se plati neko strucan ?
Cula sam za tako nesto ali opet mi je neverovatno da neko zaista se bavi time jer ako JA ne mgou da iskopam MOJE pretke kako ce neko drugi?!
 

Back
Top