Ljubavna harmonija...???

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Pretpostavljam da je većina nas protiv varanja, barem u onom segmentu kad se govori o tome da netko vara nas ..

U današnje vrijeme pojam vernosti u vezi/braku sve više zamenjuje pojam diskrecije.
neki brakovi opstaju upravo zato što se određene potrebe (emotivne, fizičke…) ispunjavaju i određena nezadovoljstva ventiliraju sa strane. ..

S jedne strane paziti da vaš partner nikad ne sazna ono što bi ga moglo povrediti, s druge strane biti sretan ako vi nikad ne saznate neke stvari i preko toga ostvarite ljubavnu harmoniju.

Opravdavate li diskreciju kao sredstvo očuvanja veze/braka ?


P.S.Bez lažnog moraliziranja,molim;)
 
ne volim pozoriste, makar ne u svojoj kuci...a tudja kuca me ne interesuje.....zato sam i sama, jersam zelela da pored sebe imam coveka od poverenja, za kojeg mogu ruku da dam da je privrzen porodici i da nista, ali nista nece uciniti sto bi je ugrozilo, naravno da sve to vazi i za mene...a danas je tesko ostvariti takvu vezu i vise ni ne pokusavam....
 
Pretpostavljam da je većina nas protiv varanja, barem u onom segmentu kad se govori o tome da netko vara nas ..

U današnje vrijeme pojam vernosti u vezi/braku sve više zamenjuje pojam diskrecije.
neki brakovi opstaju upravo zato što se određene potrebe (emotivne, fizičke…) ispunjavaju i određena nezadovoljstva ventiliraju sa strane. ..

S jedne strane paziti da vaš partner nikad ne sazna ono što bi ga moglo povrediti, s druge strane biti sretan ako vi nikad ne saznate neke stvari i preko toga ostvarite ljubavnu harmoniju.

Opravdavate li diskreciju kao sredstvo očuvanja veze/braka ?


P.S.Bez lažnog moraliziranja,molim;)

Ne,ne bi volio da mi se djevojka krese jer je volim,a iz istog razloga ni ja to ne radim,opet,jer je volim! Tako da nema mjesta diskreciji :)!Ne bi to mogao podnijeti :)
 
ili drugačije - švaleraj...
Ne odobravam to, ali veliki procenat brakova se i održava zahvaljujući izletima sa strane...
Jer ni jedan nije umro s jednom pichkom, ni jedna nije umrla s jednim kurrcem...
Zato je potrebno na vreme se ispucati i voditi računa u krevetu...
Što si se onda vezivao/la, ako želiš menjanje partnera...

A ovo "devojka me prevarila", "momak me prevario" ne priznam za "prevaru"...
 
Da dopunim uvodni post
Diskrecija u smislu,Nema želje ni namere da se postojeća veza napusti.,Avanturizam je strogo kontroliran (nema poziva, poruka, sms-ova, emaila) i drži se u tajnosti (nitko ne zna za njega).
I zadnje, taj avanturizam nije planski i serijski, nego se desi ako klikne s pravom osobom u pravo vreme.
Odnosno,ako se neke stvari dogode ,a ne utiču na vezu onda da se nikad niti ne saznaju...
 
..zato sam i sama, jersam zelela da pored sebe imam coveka od poverenja, za kojeg mogu ruku da dam da je privrzen porodici i da nista, ali nista nece uciniti sto bi je ugrozilo, naravno da sve to vazi i za mene...a danas je tesko ostvariti takvu vezu i vise ni ne pokusavam....
Zasto je danas tesko a ranije jel bilo tesko ili ne? mislim da to opet zavisi dal smo se 'nasli' s tom drugom osobom i da je itekako moguce :cmok:
 
Opravdavate li diskreciju kao sredstvo očuvanja veze/braka ?

I zadnje, taj avanturizam nije planski i serijski, nego se desi ako klikne s pravom osobom u pravo vreme.
Odnosno,ako se neke stvari dogode ,a ne utiču na vezu onda da se nikad niti ne saznaju...

NE! Šta uopšte znači "očuvanje veze/braka" u tom slučaju...pretvaranje i glumatanje do kraja života...skrivanje i laži???
Šta je tu "očuvano"???...Neka, hvala...

Šta "klikne" i kakva "prava" osoba...ako je ta osoba više prava od onoga sa kim sam u vezi/braku, koji ću vrag još uvijek tu???
Sa nekim "nepravim"...blah! I još to, kao, ne utiče na postojeću vezu/brak...o, Bože...:neutral:
 
ne volim pozoriste, makar ne u svojoj kuci...a tudja kuca me ne interesuje.....zato sam i sama, jersam zelela da pored sebe imam coveka od poverenja, za kojeg mogu ruku da dam da je privrzen porodici i da nista, ali nista nece uciniti sto bi je ugrozilo, naravno da sve to vazi i za mene...a danas je tesko ostvariti takvu vezu i vise ni ne pokusavam....

slatka si :rumenko:
 
Pretpostavljam da je većina nas protiv varanja, barem u onom segmentu kad se govori o tome da netko vara nas ..

U današnje vrijeme pojam vernosti u vezi/braku sve više zamenjuje pojam diskrecije.
neki brakovi opstaju upravo zato što se određene potrebe (emotivne, fizičke…) ispunjavaju i određena nezadovoljstva ventiliraju sa strane. ..

S jedne strane paziti da vaš partner nikad ne sazna ono što bi ga moglo povrediti, s druge strane biti sretan ako vi nikad ne saznate neke stvari i preko toga ostvarite ljubavnu harmoniju.

Opravdavate li diskreciju kao sredstvo očuvanja veze/braka ?


P.S.Bez lažnog moraliziranja,molim;)

Opravdavam ako sam ja ta koja varam :hahaha:

Malo mi je debilno razmisljanje tipa "Ono sto ne zna ne moze ga povrediti"
Kao zivi srecan u neznanju...ma da...zivi u lazi jel..nisam za to
 
Podržavam jedino i isključivo ako to podržavaju obe strane ,ostalo smatram prevarom..

S druge strane mnoge veze jesu tako opstale, tako da druga strana nije saznala nikad.

Postoje ovakve ili onakve kombinacije, koje su više platonske ili više fizičke. Svejedno, princip je isti - paziti da se ne sazna.
Ali ne samo iz nekog pokvarenog motiva varanja partnera, nego iz jedne realističke perspektive da to što si imao nešto sa strane ne konkurira tvojoj vezi odnosno braku i da nećeš svojim lajavim jezikom ili dečjim ponašanjem dopustiti da veza/brak propadne.
 
Poslednja izmena:
Pa.. malo mi je to sve bzvz..
Prevara ko prevara...
Čim je došlo do prevare znači da nije baš sve u redu, bar u vezi dve zrele i normalne osobe..
Pogotovo ako se to tako prolongira na neki neodređeni period..
Mislim da ne može biti rešenje problema.. možda samo kratkotrajna terapija za npr. osvežavanje sopstvenog života gde će ti samim tim i svakodnevica sa "voljenom" osobom postati podnošljivija...
 
Podržavam jedino i isključivo ako to podržavaju obe strane ,ostalo smatram prevarom..

S druge strane mnoge veze jesu tako opstale, tako da druga strana nije saznala nikad.

Postoje ovakve ili onakve kombinacije, koje su više platonske ili više fizičke. Svejedno, princip je isti - paziti da se ne sazna.
Ali ne samo iz nekog pokvarenog motiva varanja partnera, nego iz jedne realističke perspektive da to što si imao nešto sa strane ne konkurira tvojoj vezi odnosno braku i da nećeš svojim lajavim jezikom ili dečjim ponašanjem dopustiti da veza/brak propadne.

cek cek kako ce to podrzati obe strane a da ova druga strana nije nikad saznala?
jesam ti rekla fino da ne pijesh vinjak kad si na forumu :))))
 
Podržavam jedino i isključivo ako to podržavaju obe strane ,ostalo smatram prevarom..

S druge strane mnoge veze jesu tako opstale, tako da druga strana nije saznala nikad.

Postoje ovakve ili onakve kombinacije, koje su više platonske ili više fizičke.
Svejedno, princip je isti - paziti da se ne sazna.
Ali ne samo iz nekog pokvarenog motiva varanja partnera, nego iz jedne realističke perspektive da to što si imao nešto sa strane ne konkurira tvojoj vezi odnosno braku i da nećeš svojim lajavim jezikom ili dečjim ponašanjem dopustiti da veza/brak propadne
.

:eek: Korali, jel' ovo sva poenta postavljanja ove teme...
da uputiš ljude kako da uspješno varaju, kao odrasle, zrele osobe,
misleći samo na svoje dupe...jer tu nema ništa pokvareno...:roll:
jer je iskrenost i prekid veze/braka kojoj/kojem nešto nedostaje ustvari dječije ponašanje???
A ti to zapravo i ne podržavaš, ti podržavaš samo kombinacije za koje znaju obje strane??? :dontunderstand:
Daj se presaberi malo...
 
:eek: Korali, jel' ovo sva poenta postavljanja ove teme...
da uputiš ljude kako da uspješno varaju, kao odrasle, zrele osobe,
misleći samo na svoje dupe...jer tu nema ništa pokvareno...:roll:
jer je iskrenost i prekid veze/braka kojoj/kojem nešto nedostaje ustvari dječije ponašanje???
A ti to zapravo i ne podržavaš, ti podržavaš samo kombinacije za koje znaju obje strane??? :dontunderstand:
Daj se presaberi malo...

Nemoj mi moralizirati molim te,nisam postavila temu da me ti ili bilo tko drugi mene analizira ,pitala sam za mišljenje ako ga imaš odgovori...:roll:

Uostalom zapitajte se koliko njih ima u braku koji održavaju platonske veze nek budu i forumske,pa kriju ,zašto, da ne bi rasturili vezu ili brak,što ne kažu partnerima da održavaju platonsku vezu s nekim na forumu,recimo?

Ne kažu jer bi rasturili vezu ili brak,jel tako...ili toga možda nema A?
Daj molim te...
Koliko veza ili brakova bi propalo da netko priznaje što radi...
 
pa veze u kojima trebaju takvi ventili..ne treba da opstanu..pa cak ni zbog dece
ako si sa nekim a svoje potrebe morash da realizujes sa drugim...onda je po meni bolje takvu vezu rasturiti..fakat da je to u brakovima komplikovano uglavnom zbog dece...ali mislim da bi svima bilo bolje da kad osetish da ti treba neko drugi...da je sa strane imati nekog samo lazni pokusaj spasavanja onog sto imash..kad tad ce se u zivotu pojaviti raskrsnica na kojoj ces morati da se opredelish kojim putem treba krenuti
nisam za te diskrecije..ali ako se vec desi nesto u tom smislu..dobro treba izanalizarati...sta dalje..takkva vrsta aktivnosti zarad ozuvanja braka jednostavno..pa blago receno nije dobra
 
Poslednja izmena:
:eek: Korali, jel' ovo sva poenta postavljanja ove teme...
da uputiš ljude kako da uspješno varaju, kao odrasle, zrele osobe,
misleći samo na svoje dupe...jer tu nema ništa pokvareno...:roll:
jer je iskrenost i prekid veze/braka kojoj/kojem nešto nedostaje ustvari dječije ponašanje???
A ti to zapravo i ne podržavaš, ti podržavaš samo kombinacije za koje znaju obje strane??? :dontunderstand:
Daj se presaberi malo...

miki, tejk it izzi :heart:
 
Nemoj mi moralizirati molim te,nisam postavila temu da me ti ili bilo tko drugi mene analizira ,pitala sam za mišljenje ako ga imaš odgovori...:roll:
Daj molim te...
Koliko veza ili brakova bi propalo da netko priznaje što radi...

Daj, molim te...:roll: :roll: :roll:
Ja sam svoje mišljenje i napisala, a ti kolutaj do sutra...
eto, samo tvoje "moraliziranje" nije lažno, i ti se brineš za opstanak tuđih veza...:roll:
 

Back
Top