Najveća ekonomska kriza svih vremena

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Gerald Celente, analiticar koji je predvideo kolaps berze 1987 i raspad Sovjetskog saveza najavljuje "the greatest depression" svih vremena, pa cak i revolucionarne tendencije u Americi. Sto se tice 2009 najavljuje nastavak krize kolapsom trzista poslovnog prostora.


 
Gerald Celente, analiticar koji je predvideo kolaps berze 1987 i raspad Sovjetskog saveza najavljuje "the greatest depression" svih vremena, pa cak i revolucionarne tendencije u Americi. Sto se tice 2009 najavljuje nastavak krize kolapsom trzista poslovnog prostora.



U proljece dulum kukuruza i dulum psenice,krmad je vec na buri,vino ce izdrzati do jeseni.pa nek dolazi i kriza.:cool::cool:
 
http://forum.krstarica.com/threads/254091&highlight=gerald+celente

Uskoro potpuni kolaps američke ekonomije, najveći u istoriji, čak gori nego 1929-33

--------------------------------------------------------------------------------

PROCITAJTE!!! VRLO ZANIMLJIVO!!!

Привредна катастрофа САД

У објављеној прогнози за 2009. "Trend Research Institute" предвиђа тотални колапс привреде у САД. То ће бити година у којој ћемо видети пропаст трговинског сектора на мало, затим пропаст комерцијалних некретнина, итд…, а доживећемо највећу икада забележену депресију, пуно тежу од оне из 1930 тих година.
Gerald Celente је прогностичар трендова, аутор и директор "Trend Research Institute", кога је основао 1980. Постао је славан са својим тачним прогнозама светских догађаја, као пад берзе 1987, распад Совјетског Савеза 1990, азијску кризу 1997, пад руске привреде 1998, експлодирање интернет балона 2000 и рецесију 2001. Осим тога, предвидео је и почетак помаме за златом 2002, пад тржишта некретнина 2005, рецесију 2007 и панику 2008.

http://www.srpskapolitika.com/Teksto.../2008/150.html


Evo i iz Wikipedia ekciklopedije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gerald_Celente


Citat:
Gerald Celente is a United States trend forecaster and author, and CEO of The Trends Research Institute founded in 1980. He is noted for predicting the 1987 stock market crash and the fall of the Soviet Union.[1]
The Trends Research Institute
According to several media sources, its successful predictions include Black Monday,[1][9] the fall of the Soviet Union,[1] the 1997 Asian Financial Crisis,[9][10] and the subprime mortgage crisis.[10]
 
Japan je vec sada u najvecoj krizi od 1945, pad ekonomije je 14% i pad izvoza 24% i Soni i Tojota su nedavno objavili vesti o prvim gubitcima u istoriji.


Japan u najvećoj krizi od 1945.
15:19 | Izvor: Tanjug
Tokio -- Pad ekonomske aktivnosti u Japanu tokom poslednjeg tromesečja prošle godine bio je veći nego u bilo kojoj drugoj industrijski razvijenoj zemlji.
Zvanični Tokio je priznao da je domaća privreda sada "u najvećoj krizi od kraja Drugog svetskog rata". Japanski bruto domaći proizvod (BDP) tokom poslednja tri prošlogodišnja meseca opao po najvećoj stopi od prvog kvartala 1974. godine.

Japanski BDP je u četvrtom kvartalu ove godine opao, u odnosu na prethodno tromesečje, 3,3 odsto, dok je na godišnjoj osnovi to smanjenje bilo osetno veće - 12,7 procenata - što je oko tri puta više nego u SAD koje su od strane stručnjaka označene kao "epicentar sadašnje globalne privredne krize".

Eksperti navode da je veoma oštar pad japanskog BDP-a, od početka oktobra do kraja decembra prošle godine, usledio pre sveg zbog dramatičnog smanjenja izvoza koji je u proteklom tromesečju opao, u poređenju sa prethodnim kvartalom, 13,9 odsto, što je najoštrije kvartalno smanjenje tog pokazatelja u istoriji zemlje.

Japanski izvoz je prošle godine, a posebno od septembra, bio u oštrom padu i zbog drastičnog porasta vrednosti jena prema dolaru - za oko 24 odsto.

Japanska vlada je u novembru objavila program mera za podsticanje rasta domaće privrede vredan više od 200 milijardi dolara, a sada se u obveštenim krugovima ukazuje da se ta suma može uvećati za još oko sto milijardi dolara.

Najonovije prognoze stručnjaka nisu, medjutim, ni malo optimističke. Ekonomisti očekuju smanjenje japanskog BDP -a tokom tekućeg tromesečja za oko deset odsto.
 
Ekonomska kriza u Rusiji
30. oktobar 2008. | 01:11 -> 13:03 | Izvor: Beta
Vašington -- Efekti svetske ekonomske krize osećaju se i na ruskom tržištu, došlo je do otpuštanja radnika, pala je vrednosti rublje, kao i planirani privredni rast.

Sve teže u Rusiji (Beta)
Sve teže u Rusiji (Beta)
Rublja je od avgusta izgubila više od 13 odsto svoje vrednosti, a planirani privredni rast za sledeću godinu je prepolovljen. Kompanije su počele da otpuštaju radnike i smanjuju zarade. Poslodavci sve više štede na bonusima i izdvajanjima za penzijsko osiguranje.

Taj trend nije zahvatio samo lošije plaćene zanatske poslove, već banke, advokatske kancelarije i osiguranja.

"Izgubio sam posao. Šta više da kažem? Rad na gradilištima je stao, platu nisam dobio četiri meseca. Nema posla. Tamo gde me prime, nema para."

"Kriza je već počela. Ja imam dve diplome, pravnica sam sa radnim iskustvom i ne mogu da nađem posao. Mislim da to nije normalno i da nije dobro."
 
Tako je Rus,svi ce prdnuti u cabar samo "majcica" Rusija nece...ma tamo tece mled i mleko i njih ova kriza ne dotice ama bas ni ic....jel tako....dede nam to malo objasni nismo odavno citali te strucne analize....:cool::cool::cool:

U najgorem slucaju Rusija i njena ekonomija ce stagnirati u 2009. i da ce rast biti blizu 0 odsto, tako kaze Kudrin (ministar finansija Rusije) i ta njegova prognoza je do sada najpesimisticnija i najgora varijanta od svih mogucih. A verovatnije je da ce Rusija u 2009. imati rast oko 3 odsto. A cinjenica je da Rusija do sada nije imala ni jedan negativan kvartalni rast ekonomije dok su 99% zapadnih zemalja u recesiji, a recesija to znaci da imaju negativan kvartalni rast ekonomije dva puta. :)
 
U najgorem slucaju Rusija i njena ekonomija ce stagnirati u 2009. i da ce rast biti blizu 0 odsto, tako kaze Kudrin (ministar finansija Rusije) i ta njegova prognoza je do sada najpesimisticnija i najgora varijanta od svih mogucih. A verovatnije je da ce Rusija u 2009. imati rast oko 3 odsto. A cinjenica je da Rusija do sada nije imala ni jedan negativan kvartalni rast ekonomije dok su 99% zapadnih zemalja u recesiji, a recesija to znaci da imaju negativan kvartalni rast ekonomije dva puta. :)

samo sto bi Rusija morala da ima rast od 500% da bi prisla zapadnom standardu i platama
 
Ekonomska kriza u Rusiji
30. oktobar 2008. | 01:11 -> 13:03 | Izvor: Beta
Vašington -- Efekti svetske ekonomske krize osećaju se i na ruskom tržištu, došlo je do otpuštanja radnika, pala je vrednosti rublje, kao i planirani privredni rast.

Sve teže u Rusiji (Beta)
Sve teže u Rusiji (Beta)
Rublja je od avgusta izgubila više od 13 odsto svoje vrednosti, a planirani privredni rast za sledeću godinu je prepolovljen. Kompanije su počele da otpuštaju radnike i smanjuju zarade. Poslodavci sve više štede na bonusima i izdvajanjima za penzijsko osiguranje.

Taj trend nije zahvatio samo lošije plaćene zanatske poslove, već banke, advokatske kancelarije i osiguranja.

"Izgubio sam posao. Šta više da kažem? Rad na gradilištima je stao, platu nisam dobio četiri meseca. Nema posla. Tamo gde me prime, nema para."

"Kriza je već počela. Ja imam dve diplome, pravnica sam sa radnim iskustvom i ne mogu da nađem posao. Mislim da to nije normalno i da nije dobro."

Ja ne vidim ovde da bilo gde pise da je to recesija? :per: Prepolovljen privredni rast znaci da ce rast privrede biti 4 odsto umesto 8 odsto i to je to. :) Pa to je dobro.
A i nezaposlenost u Rusiji jeste porasla zadnjih meseci i rublja jeste oslabila u odnosu na evro ali nezaposlenost je dalje veoma mala, cini mi se mozda 7% u svakom slucaju puno manje nego u bilo kojoj drugoj zemlji koja je prosla tranziciju. Daj Boze da je tolika nezaposlenost i u Srbiji to bi bilo odlicno. Svi koji hoce da rade bi imali posla njih 18-19 od 20 koji hoce posao bi ga imalo. :super:
 
Japan je vec sada u najvecoj krizi od 1945, pad ekonomije je 14% i pad izvoza 24% i Soni i Tojota su nedavno objavili vesti o prvim gubitcima u istoriji.


Japan u najvećoj krizi od 1945.
15:19 | Izvor: Tanjug
Tokio -- Pad ekonomske aktivnosti u Japanu tokom poslednjeg tromesečja prošle godine bio je veći nego u bilo kojoj drugoj industrijski razvijenoj zemlji.
Zvanični Tokio je priznao da je domaća privreda sada "u najvećoj krizi od kraja Drugog svetskog rata". Japanski bruto domaći proizvod (BDP) tokom poslednja tri prošlogodišnja meseca opao po najvećoj stopi od prvog kvartala 1974. godine.

Japanski BDP je u četvrtom kvartalu ove godine opao, u odnosu na prethodno tromesečje, 3,3 odsto, dok je na godišnjoj osnovi to smanjenje bilo osetno veće - 12,7 procenata - što je oko tri puta više nego u SAD koje su od strane stručnjaka označene kao "epicentar sadašnje globalne privredne krize".

Eksperti navode da je veoma oštar pad japanskog BDP-a, od početka oktobra do kraja decembra prošle godine, usledio pre sveg zbog dramatičnog smanjenja izvoza koji je u proteklom tromesečju opao, u poređenju sa prethodnim kvartalom, 13,9 odsto, što je najoštrije kvartalno smanjenje tog pokazatelja u istoriji zemlje.

Japanski izvoz je prošle godine, a posebno od septembra, bio u oštrom padu i zbog drastičnog porasta vrednosti jena prema dolaru - za oko 24 odsto.

Japanska vlada je u novembru objavila program mera za podsticanje rasta domaće privrede vredan više od 200 milijardi dolara, a sada se u obveštenim krugovima ukazuje da se ta suma može uvećati za još oko sto milijardi dolara.

Najonovije prognoze stručnjaka nisu, medjutim, ni malo optimističke. Ekonomisti očekuju smanjenje japanskog BDP -a tokom tekućeg tromesečja za oko deset odsto.

ШТО СЕ МЕНЕ ЛИЧНО ТИЧЕ, ПОЧЕВШИ ОД АМЕРИКЕ ПА СВЕ ДО ЈАПАНА, ЗАЈЕДНО СА НАШИМ ЕВРОПСКИМ ПРИЈАТЕЉИМА - СВИ ДОШЛИ ДО ПРОСЈАЧКОГ ШТАПА А ПОРЕД ТОГА СЕ И ЗАПАЛИЛИ!:bye:
 
samo sto bi Rusija morala da ima rast od 500% da bi prisla zapadnom standardu i platama

Moskva i Sankt Peterburg vec sada imaju zapadni standard, prosecne plate su skoro 1000 evra a prosecan auto na ulicama Moskve je Audi A3. :per: I u Moskvi i Sankt Peterburgu se grade najvise zgrade u Evropi kakvih nema ni u Frankfurtu ni Londonu a i Moksvu i Sankt Peterburg povezuju vozovii brze pruge koji idu 250km/h. :per:
 
Poslednja izmena:
ameri su sebi obezbedili 870 milijardi

Ameri ne mogu da obezbede ono sto nemaju. Tacnije, mogu, isto onako kao sto je Sloba obezbedjivao svojevremeno - direktno iz stamparije. Ali to ne moze da potraje. To je kao kad narkoman dobije fiks i trenutno se oseca bolje, ali problem se samo produbljuje.

samo sto bi Rusija morala da ima rast od 500% da bi prisla zapadnom standardu i platama

Nema potrebe Rusija ni da raste, jer se zapadni vestacki standard spusta.
 
Moskva i Sankt Peterburg vec sada imaju zapadni standard, prosecne plate su skoro 1000 evra a prosecan auto na ulicama Moskve je Audi A3. :per: I u Moskvi i Sankt Peterburgu se grade najvise zgrade u Evropi kakvih nema ni u Frankfurtu ni Londonu a i Moksvu i Sankt Peterburg povezuju vozovii brze pruge koji idu 250km/h. :per:

E bash zbog toga je Putin idiot. Kakve pruge povezuju Samaru i Rostov, Nizhnji i Jekaterinburg? Kakva se kola tamo voze?
 
A sta je van New Yorka ili LA-a? Sta se desava u Detroitu, na primer?
Pa evo sta se desava - kuce se napustaju, postoje citava sablasna napustena naselja i mozes da kupis jednu od tih raspad kuca za celih 1,7 dolara: http://www.msnbc.msn.com/id/26988571/

tacno, samo sto je kriza u americi trenutna i trajace par god. dok je kriza u Rusiji stalna.
I kako to da kad nastane kriza u SAD nayebe ceo svet, a kad je kriza u SSSRu i posle Rusiji niko drugi nema posledice.
To ti je razlika izmedju dve ekonomije
 
Moskva i Sankt Peterburg su sada stvarno prelepi, bogati gradovi, razvijeni, evo sta sam ja pronasao o Moskvi i Sankt Peterburgu, pogledajte ima dosta slika

1.Brze pruge koje povezuju Sankt Peterburg i Moskvu duzine 650km i Moskvu i Nizni Novgorod, to je voz Sapsan koji fura 250km/h:

http://en.wikipedia.org/wiki/Siemens_Velaro

300px-Velaro_RUS_Innotrans_2008.JPG


Kad vidim ovo i pomislim na nase zeleznice dodje mi da placem. z:(

2.Gradjevinski megaprojekt 'Moskva siti' - kompleks velikog broja poslovnih zgrada-megaoblakodera u Moskvi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Moscow_City

300px-Delovoi_Tsentr_Moscow_At_Night.jpg


180px-Two_Capitals_Tower.jpg


220px-The_Federation_Tower_in_Moscow._21_July_2008.jpg



3.Jos jedan veliki gradjevinski projekt u Sankt Peterburku - 'Gazprom siti' je kompleks novih poslovnih zgrada novo sediste Gazproma:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gazprom_City

image018.jpg


To su sve najvise zgrade u Evropi kakvih nema u EU ni u Frankfurtu ni u Parizu ni u Londonu ni nigde u EU.

Rusija zaista ima IMPRESIVAN razvoj poslednjih godina - grade se brze pruge, oblakoderi,... bas bih voleo da putujem u Moskvu i Sankt Peterburg da vidim sve ovo! Stvarno ima sta da se vidi! z:mrgreen:
 

Back
Top