satisfakcija

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
neke zene i muskarci nalaze da je inspirativno kada povredjuju osobu sa kojom su. na razne nacine.mislim na neka skrivena i tesko primetna povredjivanja. obicno tacno znaju slabe tacke i tu ciljaju onako diskretno, skoro neprimetno.
sta je iza takvog ponasanja? njihova licna nesigurnost, osecaj inferiornosti u odnosu na partnera, baksuzluk...?
i ne pricam o nehoticnim postupcima vec o ciljanim.
kako vi gledate na to?:think:
 
Ništa lepo ne mislim o takvom ponašanju.
Pretpostavljam da se radi o nesigurnosti, možda i o povređenosti ili nekom strahu..
Iskreno, mislim da su to manipulatori i danelajemsad kakvi ljudi (recimo, kukavice i sitne duše), koje iskorišćavaju tuđe slabosti da bi sebe uzdigli iznad te, druge osobe..
Krajnji cilj takvih podlosti verovatno nije uvek isti..
 
Zvucace i poznato i isprazno ali mislim da svi koji svesno povredjuju bliske ljude pokusavaju uvredama spustiti ih na nivo na kojem veruju da su i oni sami.
Najverovatnije da je u pitanju kompleks nize vrednosti i strah da ce partner otici cim postane svestan svoje prave vrednosti.
Ponekad je u pitanju samo losa narav i lose vaspitanje.
 
neke zene i muskarci nalaze da je inspirativno kada povredjuju osobu sa kojom su. na razne nacine.mislim na neka skrivena i tesko primetna povredjivanja. obicno tacno znaju slabe tacke i tu ciljaju onako diskretno, skoro neprimetno.
sta je iza takvog ponasanja? njihova licna nesigurnost, osecaj inferiornosti u odnosu na partnera, baksuzluk...?
i ne pricam o nehoticnim postupcima vec o ciljanim.
kako vi gledate na to?:think:

Nije to samo u muko-ženskim odnosima, u globalu je većina takva, igraju se i iživljavaju, postalo mi to tako bedno, vidim u očima svakog od njih sledeću promisao i samo se distanciram, ne valja ni to
 
za pile:
Znaš kad te spopadne od pozadi, pa te dohvati za grivu?
Zna da nećeš nikud pobeći i da ćeš da se trudiš kolko je do tebe, ali te ipak cima za kosu. Ne jako, ali dovoljno da si jasno svesna da nisi ta koja odlučuje.
E, to je to. Nešto kao padok za dušu. :confused:
 
neke zene i muskarci nalaze da je inspirativno kada povredjuju osobu sa kojom su. na razne nacine.mislim na neka skrivena i tesko primetna povredjivanja. obicno tacno znaju slabe tacke i tu ciljaju onako diskretno, skoro neprimetno.
sta je iza takvog ponasanja? njihova licna nesigurnost, osecaj inferiornosti u odnosu na partnera, baksuzluk...?
i ne pricam o nehoticnim postupcima vec o ciljanim.
kako vi gledate na to?:think:

Namjera,zavidnluk,jer obicno ljudi su zavidni na svog partnera,iz razloga jer je ljepsi,uspjesniji,bolji,drutveniji,spretniji u zivotu ili tako,pa obicno takve veze i pucaju,mogu potrajati i duze vrijeme mozda zavrse i u braku,ko zna? Ali puknu na kraju,jer volim misliti da svaki lonac dobije poklopac! Kvarnjaci :!
 
neke zene i muskarci nalaze da je inspirativno kada povredjuju osobu sa kojom su. na razne nacine.mislim na neka skrivena i tesko primetna povredjivanja. obicno tacno znaju slabe tacke i tu ciljaju onako diskretno, skoro neprimetno.
sta je iza takvog ponasanja? njihova licna nesigurnost, osecaj inferiornosti u odnosu na partnera, baksuzluk...?
i ne pricam o nehoticnim postupcima vec o ciljanim.
kako vi gledate na to?:think:
Ово је питање за психијатре.
Не знам да ли је то зло са којим се неко роди или је то научен модел понашања.
Не знам да ли је то лечење сопствених комплекса или мишљење да је супериорније биће од других.
Не знам и не интересује ме.
Што рече Дилајт, не разумем само особе које живе са таквима и трпе све то.
Али, вероватно, људи се нађу...
А оно што ми је најстрашније, јесте да сам видела да се појединци тако понашају и према деци. Нервирају их све док их не расплачу. А онда следи онај осмех самозадовољства. :zima2:
 
E a sto pitas ovo na krsti kad smo mi svi savrseni, i takve odvratne individue oslovljavamo sa "oni".. izvinjavam se na sarkazmu..smesno kad neko postavi ovakvo pitanje kako su svi ubedjeni da oni to ne rade..niko ne vidi svoje mane..lakse je drugog pljuvati
Ovaj .. ja nekad hocu da udavim mog momka recimo, prija mi da mu stezem vrat, e sad znam da ga boli ali i to je iskazivanje ljubavi na neki nacin...
BOlje to nego da nemam zelju ni da ga taknem...
A nekad ga zezam mozda i za stvari na koje je osetljiv, ali nikad na one bitne ako me shvacate..one sto bi ga stvarno povredile, to ne, ali mali atak na sujetu je nekad zanimljiv, pa i on to meni radi, pa sta...to je samo zadirkivanje, ako nisu neke teske stvari u pitanju
 
Zvucace i poznato i isprazno ali mislim da svi koji svesno povredjuju bliske ljude pokusavaju uvredama spustiti ih na nivo na kojem veruju da su i oni sami.
Najverovatnije da je u pitanju kompleks nize vrednosti i strah da ce partner otici cim postane svestan svoje prave vrednosti.
Ponekad je u pitanju samo losa narav i lose vaspitanje.

Upravo tako, u sushtini u svima nama postoji doza sadizma, svako je besan ili hirovit ili bezobrazan onoliko koliko kod drugih nalazi popustljivost za takvo ponashanje.
 
Ово је питање за психијатре.
Не знам да ли је то зло са којим се неко роди или је то научен модел понашања.
Не знам да ли је то лечење сопствених комплекса или мишљење да је супериорније биће од других.
Не знам и не интересује ме.
Што рече Дилајт, не разумем само особе које живе са таквима и трпе све то.
Али, вероватно, људи се нађу...
А оно што ми је најстрашније, јесте да сам видела да се појединци тако понашају и према деци. Нервирају их све док их не расплачу. А онда следи онај осмех самозадовољства. :zima2:

1. To je najcheshce nachin vaspitanja od ranog detinjstava, ili samo prihvacen model ponashanja po uzoru na svoje roditelje.

2. Kompleks vishe vrednosti je prouzrokovan kompleksom nizhe vrednosti. Ta dva kompleksa su najchesce uzrochno-posledichna.

3. Postoji mnogo razloga za prihvatanje ovakvog nachina zhivota, nekad je to samo nemogucnost da se od takvog ponashanja pobegne, vremenom se na takvo ponashanje navikne, chesto maltretirana osoba nije ni svesna u kojoj je meri zlostavljana sve dok se na nju ne nasrne fizichki.
 

Back
Top