o aikidou
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: o aikidou

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano o aikidou

Pozdrav svim aikiokama i zainteresovanima. Ja sam Filip i treniram aikido na Novom Beogradu (tako mi se zove i klub). Mogu se podiciti da sam zaista u jednom odlicnom klubu sto je i ponajvise zasluga trenera Zorana Micica. Sa skromnom clanarinom imamo I DO 15 TRENINGA NEDELJNO, sto je zadivljujuce naravno treninzi nisu obavezni vec prema svojim potrbama...
    Filip Raguz fitja@verat.net

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: o aikidou

el to ok za samoodbranu? koliko puta si seodbranio do sad
    koliko je clanrina?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Ja sam na tašu imam 4 treninga nedeljno I ne proseravam se.

Pa jel si ti normalan ko još ima 15 treninga nedeljno oćeš možda na olimpijadu

Članarina je inače 1000 din :wink:

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: o aikidou

Tacno 15 treninga samo se neki poklapaju. Inace clanarina je 8oo kinti

Aktivan član dollar MC (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Kako se poklapaju???? Nesto mi nije jasno, a ni kod ovog, 1000din clanarina...
    E, oce li skoro neki seminar? Nisam bio odavno...

MajceBgd
    Guest

Podrazumevano seminar

U septembru ocekuj seminar sa Italijanima, u Beogradu. Bice to seminar koji ce trajati 7 dana, prema nekim informacijama.
    Inace i ja sam aikidoka, treniram u Zemunu, "Taurunum".
    Pozdrav!

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano objasnjenje

Kako se poklapaju???? Nesto mi nije jasno.

Stvar je u tome sto imamo 3 dojo-a, 2 na novom BG a 1 u Zemun polju, tako da dolazi do poklapanja. Inace nedavno smo imali seminar sa majstorom Mishel Golo-om iz madjarske aikido federacije, ciji smo podredjeni.

Majce, da li treniras u Pinkiju?

Pozdrav svima

MajeBgd
    Guest

Podrazumevano odgovor

Da, treniram u Pinkiju.

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano ai

Citat Original postavio MajeBgd
    Da, treniram u Pinkiju.
    Dodji nam u goste Majce

MajceBgd
    Guest

Podrazumevano Pozrav

Mozda dodjem. Reci mi koji je aikido u pitanju, realni ili tradicionalni?
    I kako se zove klub?

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Pozrav

Citat Original postavio MajceBgd
    Mozda dodjem. Reci mi koji je aikido u pitanju, realni ili tradicionalni?
    I kako se zove klub?
    Naravno tradicionalni. Klub se zove "Novi Beograd" i imamo dojoe u bloku 45 i bloku 29 u mesnim zajednicama.

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Vidim da ste se svi izredjali ( ko gde trenira , kako i sl .) , pa velim , mogao bih i ja .
    Elem , sve vase klubove znam , a i sve vase trenere . Verujem da znam i vas ( ako nista mozda iz vidjenja ) . Ne vidim razlog cemu ovolikog naklapanja oko toga da li se i kako termini poklapaju , kolika je clanarina i td. Koliko sam ja video naziv ove teme je "o aikidou" ? Pa ajmo onda da pricamo o njemu :wink:

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano slazem se

Citat Original postavio Maktub
    Vidim da ste se svi izredjali ( ko gde trenira , kako i sl .) , pa velim , mogao bih i ja .
    Elem , sve vase klubove znam , a i sve vase trenere . Verujem da znam i vas ( ako nista mozda iz vidjenja ) . Ne vidim razlog cemu ovolikog naklapanja oko toga da li se i kako termini poklapaju , kolika je clanarina i td. Koliko sam ja video naziv ove teme je "o aikidou" ? Pa ajmo onda da pricamo o njemu :wink:
    Ok Maktub. Evo teme: da li aikido krije religioznost u sebi?

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Mislim da ne. Bar ne religiju kao religiju. Iako su razlicita shvatanja nas i onih na istoku. To mnogi mesaju sa religijon. Npr. poklon u seizi. Mnogi misle da se klanjamo budi ili tako necemu.

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio dollar MC
    Mislim da ne. Bar ne religiju kao religiju. Iako su razlicita shvatanja nas i onih na istoku. To mnogi mesaju sa religijon. Npr. poklon u seizi. Mnogi misle da se klanjamo budi ili tako necemu.
    Vidis dollar, tu gresis. U vreme kada je izmisljen aikido, Japanci su bili izuzetno religiozni. Npr. poklon kamizi je iz shintoistickog rituala poklona bozanstvu u hramu. Danas je to izgubilo takvo znacenje (ili mozda nije?!)

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

U Aikido-u ,kao i u zivotu ,ako znas gde da gledas i sta trazis , mozes na svasta naici! Tako , ako me pitas -ima li u aikido-u religioznosti- reci cu ti , ima je onoliko koliko je trzis i zelis .
    Stoji da su japanci imali drugacije predstave religije od nas , kao i da su tu religioznost pokusali da prenesu i na tatami . Da li su uspeli , opet to zavisi od toga kako gledas na te stvari .
    Reci da si religiozan nije samo verovati u odredjenu veru , to je nalaziti odgovore svuda , a ne samo u domenu religije . Zbog ovoga je i lepota aikido-a , jer ti moze pruziti toliko odgovora koliko si spreman da postavis pitanja ! :? ?

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

U Aikido-u ,kao i u zivotu ,ako znas gde da gledas i sta trazis , mozes na svasta naici! Tako , ako me pitas -ima li u aikido-u religioznosti- reci cu ti , ima je onoliko koliko je trzis i zelis .
    Stoji da su japanci imali drugacije predstave religije od nas , kao i da su tu religioznost pokusali da prenesu i na tatami . Da li su uspeli , opet to zavisi od toga kako gledas na te stvari .
    Reci da si religiozan nije samo verovati u odredjenu veru , to je nalaziti odgovore svuda , a ne samo u domenu religije . Zbog ovoga je i lepota aikido-a , jer ti moze pruziti toliko odgovora koliko si spreman da postavis pitanja ! :? ?
    Mislim da si ovo lepo srocio i slazem se sa tobom. Isto tako (menjam tematiku) koncept odbrane u aikidou se ne zasniva samo na fizickoj odbrani. Poznata je recenica Moriteru Ueshibe 3. doshua (3. glavnog coveka aikidoa) da je:"Najbolja borba - izbegnuta borba."

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Smatram da ni jedna borilacka vestina (kljucna rec-vestina) se ne zasniva na fizickom spektru . Normalno da je neophodno ucesce fizickog dela nasega bica , ali samo uz nephodnu kontrolu nasega uma .
    Sama fizicka borba ,kao takva, ne postoji . Uvek tu moraju biti drugaciji faktori . Kako sto se tice aikidoa , tako i ostalih bv , mora postojati ono unutrasnje - mora postojati ki , a pre svega mora se nauciti da se koristi . To nas u aikidou uci kinorema. SLazem se da je izbegavanje borbe najbolji nacin resavanja stvari , ali zavisi po kojoj ceni izbegavas .

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

evo ja sam se oprobao u raznim veshtinama...pored ostalih i u aikidou...
    nikada nisam morao ni jednu da primenim
    josh uvek mi ne treba....
    ipak je najveca veshtina ne dolaziti u konflikt...
    poshto je maktub vec zakljuchio da je um najvazniji faktor mogu samo reci:"...i dovoljan da se svi sukobi reshe" :wink: ....
    fizichku kondiciju mozete odrzavati i plivanjem

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Aikido je Borilacki put, zar ne?
    Poklon u seizi je deo rituala postovanja. Poklon je posvecem Moriheju Ueshibi, a ne veri...

Obećava
    Učlanjen
    18.12.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Hmmm mozda ce zvucati grubo ali citajuci ove vase postove iskreno se nadam da ce te uvek uspeti da izbegnete sukob.

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Smatram da ni jedna borilacka vestina (kljucna rec-vestina) se ne zasniva na fizickom spektru . Normalno da je neophodno ucesce fizickog dela nasega bica , ali samo uz nephodnu kontrolu nasega uma .
    Sama fizicka borba ,kao takva, ne postoji . Uvek tu moraju biti drugaciji faktori . Kako sto se tice aikidoa , tako i ostalih bv , mora postojati ono unutrasnje - mora postojati ki , a pre svega mora se nauciti da se koristi . To nas u aikidou uci kinorema. SLazem se da je izbegavanje borbe najbolji nacin resavanja stvari , ali zavisi po kojoj ceni izbegavas .
    Sta je kinorema?

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio Skeptik
    Hmmm mozda ce zvucati grubo ali citajuci ove vase postove iskreno se nadam da ce te uvek uspeti da izbegnete sukob.
    To je i cilj zar ne...?
    Gotovo uvek sam izbegao sukobe... gotovo uvek...

Početnik Maktub (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Zar nije cilj izbeci borbu kada mozes ( svaku vrstu borbe ) ? To je veoma tesko , ali ipak shvatljivo . Zar nas aikido tome ne uci ? Sam osnivac govori da je svak borba nepotrebna i uzaludna , mi ne treba da se borimo medjusobno ! Ima pametnijih resenja koriscenja energije ,zar ne ?
    Sto se tice kinoreme - to je svojevrsna vrsta vezbe za kontrolisanje ki-a . Uglavnom postoje seminari kinoreme , na kojima se rade razne vezbe ,kako disanja tako i oslobadjanje i lakse kontrolisanje ki-a. Takve seminare je uspostavio Tada sensei ( jos uvek ih drzi - ali samo u Italiji ). Kod nas , naime , su bili par puta seminari ovog tipa ( ja sam bio na nekim ) , i drzala ih je Jelena Vrzic ( 4. Dan Hombu Dojo ).
    Mislim da ce biti i ove godine jedan , samo kada - ne znam .

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Javi kad bude bio. Stvarno bi voleo da ucestvujem ili bar da gledam

Slične teme

1. Stanje u Srpskom Aikidou
    Autor giska_sa u forumu Ostali sportovi