Kad se žene lako daju?

Poruka
51.038
Dobih pre izvesnog vremena jednu knjigu, davno napisanu i vrlo zanimljivu.
Naslov teme odgovara nazivu te knjige.

Počinje stihovima jednog franc. pesnika:
Ćud te žene bila je promenljiva kao nebo
kroz koje promiču oblaci.
Ujutru bi rekla ne; uveče bi rekla da.


Cilj ove knjige/studije svodi se na istraživanje, kroz primere i okolnosti u kojima žene navodno – bez obzira na uslove, temperament, način života – mogu da se nađu u stanju smanjenog otpora prema udvaračima.
Autor je te okolnosti svrstao u nekoliko kategorija:
- promena sredine
- dokolica
- usamljenost
- tuga
- strah
- razočaranje
- bolest
- opojna sredstva i afrodizijaci

Ne ulazeći u neke vrlo diskutabilne anamneze ženskih slabosti (date kroz konkretne primere), zanima me šta VI mislite: kada su žene podatnije i sklonije da popuste udvaračima? (Sam autor je preskočio faktor zaljubljenosti i još neke okolnosti)
 
Interesantno...
Od ponudjenog biram usamljenost, tugu i opojna sredstva...

I dodala bih osvetu, trenutak velike zelje da probaju muskarca koji im se nudi, neku ludu situaciju, slobodu, spontanost...sex radi sexa, sto da ne...

To su oni trenuci bez razmislljanja i bez kajanja...Cilj je zadovoljiti svoj nagon, zadovoljiti svoj ego, pokazati ( sebi i drugima ) da se jos moze odvojiti dobro parce...Ziveti za taj trenutak i uzivati u njemu...
U odredjenim momentima ovakvo " davanje " je veoma lekovito za neke od navedenih opcija...:)
 
U okruženju imam nekoliko konkretnih primera za ovu temu :(
Ono što upada u oči jeste, da to "popuštanje" ide uvek po istom šablonu, odnosno
započne nekim tužnim događajem, zatim nastupa faza samosažaljenja i lamenta za dobrim
godinama koje su prošle, onda se prelazi na još grđe samosažaljenje i očajavanje zbog samoće,
e posle toga, sledi apsolutna predaja :(

Što je najgore, u blizini tih žena se u tom trenutku nalaze energetske pijavice, koje od njih izvuku
ono najbolje, a one zaslepljene ne shvataju da osoba sa kojom su, nije ono što bi trebalo da bude,
već ono što u tom trenutku žele da vide...
 
Hm....zanimljiva tema.
Imam neko svoje misljenje....Kada su zene usamljene,onda ne odbijaju mnogo udvarace-prosto im treba neko da suzbije tu usamljenost,iako znaju da ce se mozda posle tog susreta osecati jos gore i usamljenije.
U trenutku dokolice-narocito....preokupirane nekim poslovima,obavezama i brigama....prosto zele da se odmore uz nekog novog...malo sebi osveze zivot.
Ok,da u stanju opijanja....ali tu je iskljucena svest(vecim delom)
Ja recimo....Kada sam razocarana i tuzna...Odbijam sve oko sebe...I mislim da mi u tom momentu pridje i napozeljniji muskarac na svetu...Ja bih ga odbila....prosto nemam zelju.
 
kad je momak lep, sfe padaju na lepotu..a čud je takva da se bore da, navodno, odole muškom stvoru i predmetu njihove požude kojem se dive, a u stvari igraju igru zavođenja - malo te pre podne lože i naoblače se, da bi se predveče pretvorile u..e,mnogo slatko ofo lafče što spava na panju make your monitor come alive, tačno mi iznad...dakleeee, žene vole da se svete za sve one trenutke koje su pored nas provele kao bestidnice...i oće još i još........bole me tikva načisto...
 
Sve je to relativno od ponudjenih mogucnosti izabrala bih:
promena sredine
razocarenje
u dejstvo afrodizijaka ne verujem
pod dejstvom alkohola to je individualno i zavisi od toga kako na zenu alkohol deluje, kao i na muskarca, ne deluje na sve isto to je sigurno.
 
Ja sam jednom provela dva dana (ali veoma intenzivna) sa jednim momkom zato sto sam ga srela ispred Kinoteke, odmah nakon filma koji mi se izuzetno dopao. Dakle, mene umetnost omeksa :)
A inace ne znam - retko kada sam imala neke udvarace kojima je bilo potrebno odolevati, mnogo cesce sam ja birala i zavodila.
 
Hmm, da, zaboravih da kažem: knjigu je napisao muškarac.
Iz muškog ugla žene se daju, iz ženskog se muškarci daju. :lol:

Ali, ajde to da zanemarimo; reč je o okolnostima (ja bih rekla - trenucima u tim okolnostima) koje čine da je žena podložna udvaranju. Činjenica je da takve okolnosti postoje.
Blago pijanstvo?
Krizni momenti u menopauzi?
Neka posebna atmosfera?
 
kakvi ste ludaci :lol: ne treba dzezdati ispred kinoteke, mnogo je lakse kada se dzedzi u kinoteci... a posebne okolnosti... su kada se ja osecam dobro i srecno - kada mi je lose (fizicki, psihicki) krajnje sam nepoverljiva... ali to je, pretpostavljam, individualno.
 

Može i moć.
Čak, smatram da je moć jedan od zdravih faktora koji odlučuje pri uspostavljanju veze.
Šta će nekom totalno nemoćan partner? (osim ako nije neki weird lik) :lol:

Ali, da. Složio bih se. Moć je hijerarhijski viša od novca.

Inače kako kaže ljubičasti pipak u Day of the Tentacle:

I feel like I could... like I could... TAKE ON THE WORLD! :mrgreen:

41265805_a3750052e4.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top