Americka iseljenicka viza

profesionalac-bgd

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Pitanje je:

Zavrsio sam medicinski fakultet, devojka prirodno-matematicki - racunari. Za mene znam da je potrebna nostrifikacija i sponzor prilikom dobijanja vize i zaposlenja.
Zanima me kako stvari stoje sto se tice njenog fakulteta-da li je potrebna nostrifikacija ili se njena diploma priznaje?

Ako neko moze da mi kaze detalje u vezi sa dobijanjem americke vize... Inace, oboje bismo tamo da odemo, pa me zanima da li je prednost ako idemo u braku ili je bolje radvojeno?


Hvala!
 
Poslednja izmena:
profesionalac ne priznaje se medicina i pravo iz Srbije u Americi, ne bi moga cak da budes ni Nurse, sto ti i ne bi bilo tako lose obzirom da imaju preko 20$ satnicu, ali morao bi ovde da zavrsis 2 godine skole da bi radio to bez obzira na diplomu iz srbije. Po meni jedina sansa igraj lutriju za zelenu kartu, druge opciije prakticno nemoguce
 
Shto se tiche medicinskog fakulteta lupate gluposti, ne polazhe se nostrifikacija polazhe se USMLE (United States Medical Licensing Examination) i to polazhu svi i amerikanci kao i svi ostali IMG (International Medical Graduates) koji zhele da se bave medicinom u US.

Naravno da se srpski fakultet priznaje, treba da se obezbede prevodi i onda se polazhe USMLE, dobija se licenca i konkurishe se za specijalizacije.
 
profesionalac ne priznaje se medicina i pravo iz Srbije u Americi, ne bi moga cak da budes ni Nurse, sto ti i ne bi bilo tako lose obzirom da imaju preko 20$ satnicu, ali morao bi ovde da zavrsis 2 godine skole da bi radio to bez obzira na diplomu iz srbije. Po meni jedina sansa igraj lutriju za zelenu kartu, druge opciije prakticno nemoguce

Neki su ocigledno pobegli iz Srbije, ali Srbija iz njih nikada nece:roll:
 
Ovako, drugarica je od svoje osme godine nelegalno sa porodicom boravila u Americi. Tamo je bila do svoje 17-te godine, kada su joj oca zbog problematicnog ponasanja, pijanstva, proterali (deportovali) a ona odlucuje da podje za njim. Majka je ostala tamo. Danas ona ima 26 godina, a majka joj je dobila drzavljanstvo pre dve godine (udala se za SAD drzavljanina).
Zanima nas da li moze da podnese zahtev za iseljenicku vizu preko majke, i kakve su joj sanse da to uspe, sa obzirom na ovaj incident sa ocem i vracanja nakon nelegalnog boravka tamo?
Pozdrav i srecno svima!
 
Ovako, drugarica je od svoje osme godine nelegalno sa porodicom boravila u Americi. Tamo je bila do svoje 17-te godine, kada su joj oca zbog problematicnog ponasanja, pijanstva, proterali (deportovali) a ona odlucuje da podje za njim. Majka je ostala tamo. Danas ona ima 26 godina, a majka joj je dobila drzavljanstvo pre dve godine (udala se za SAD drzavljanina).
Zanima nas da li moze da podnese zahtev za iseljenicku vizu preko majke, i kakve su joj sanse da to uspe, sa obzirom na ovaj incident sa ocem i vracanja nakon nelegalnog boravka tamo?
Pozdrav i srecno svima!

Nema sanse nista preko majke .Samo dok je maloletna je bilo , sad je punoletna i osoba za sebe
 
Mislim da je degutantno pomagati nekome ko hoće da "postane Amerikanac".
To je država koja predvodi zlo u svetu. Ljudi bi trebalo bar tu mrvu savesti da imaju.

Idite u Australiju, EU, Novi Zeland, Južnu Afriku, Kanadu, sve je to minimalno zlo ...ali Amerika ? Sramota
Treba im slati samo kriminalce i qrve , kao Kuba nekad
 
Poslednja izmena:
Mislim da je degutantno pomagati nekome ko hoće da "postane Amerikanac".
To je država koja predvodi zlo u svetu. Ljudi bi trebalo bar tu mrvu savesti da imaju.

Idite u Australiju, EU, Novi Zeland, Južnu Afriku, Kanadu, sve je to minimalno zlo ...ali Amerika ? Sramota
Treba im slati samo kriminalce i qrve , kao Kuba nekad

Hajd ti, ne talasaj mnogo.
Da mozes, iz prve bi kreno, pa taman to bila Amerika-cemerika.

- - - - - - - - - -

Nema sanse nista preko majke .Samo dok je maloletna je bilo , sad je punoletna i osoba za sebe

Ima sanse, ne pisi na pamer.
Majka treba da nazove direktno am. ambasadu, i sa njima razgovara, zatim ponese dokumenta i preda ih direktno u ambasadi, i proces bude gotov za 6 nedelja.
Pod uslovom da je nisu deportovali iz USA.
 
JOs jedna zanimljiva info koju smo prikupile, jeste da lakse moze da udje u USA preko Verenicke vize, nego na ovu foru sa mamom... Narode, sta kazete, da li da pokusava, jer cula je i da postoji sansa da dobije verenicku, ali da je vrate na Americkoj granici zbog tog Overstsaya... Svako misljenje je dobrodoslo:) POzz
 

Back
Top