Prodavačice......

Dolcezza

Primećen član
Poruka
661
.... u NS su extremno neljubazne!
Analizirajmo samo butike na SPENSU! U vecini slucajeva telefoniraju i nemaju nameru da prekinu razgovor dok ih nesto ne pitate, a cak i onda ne prekidaju isti samo zastanu!

U Pariskom magazinu, u onom podrumu, sede u foteljama ispred radnje, ulaze posle musterije, nakon sto su iste dobro odmerile, i nisu ba orne da prikazu sta imaju u ponudi!!!

Da rezimiram u vecini slucajeva dan im se svodi na beskrajna ispijanja kafe i tracarenja!

Ili vi mislite na nesto drugo?
 
mislim da se velikoj vecini nase populacije dan svodi na ispijanja kafe i tracarenja... nazalost...

devojka koja prijatno izgleda, pritom ima nesto u glavi, ljupka je i prijatna... uglavnom se bolje pozicionira u zivotu...

sto se mene tice, vise mi odgovaraju diskretni prodavci/prodavacice, koji ce me pustiti da na miru razgledam robu nego neka napadna "ljubaznost"
 
Dolcezza:
ma naravno da treba da me puste da na miru razgledam, ali sta je bilo sa staromodnim : " Dobar dan, mogu li vam pomoci", pa onda ja kazem "Da" ili "Hvala samo razgledam"


Dolcezza, ja te se ZAZELIM, cak sam i temu o tebi postavljao, a kad se oglasis, onda ZAZALIM ! Naime, stvar si skroz pretumbala ! Prodavacice su, ustvari DESTIMULATIVNO LJUBAZNE ! To, prakticno, izgleda ovako : kad udjes u radnju, odmah s' vrata te zaskoce sa : IZVOL'TE ?, ali takvim tonom i izrazom lica, da se moze protumaciti sa " sta si i dolazio, samo da me uznemiravas, kad i tako, neces nista kupiti !!! ". Posle toga, nemas vise ni volje da razgledas, a kamoli da probas ! Ako si to htela da kazes, onda to i reci, a ne da su neljubazne, jer FORMALNO jesu ljubazne, ali tako, da se osecas kao neko ko smeta, a ne dobrodosli kupac ! Mislis ?
 
Izgubio im rad kreativnost, treba da idu na seminare da vide čari svog posla. Kontakt sa ljudima, nebi trebalo da im je toliko dosadno, ali je upravo tako. Monotono i statično. Bonton nabaviti. A u knjigu utisaka dati ocenu.
 
krvolok:
Dolcezza:
ma naravno da treba da me puste da na miru razgledam, ali sta je bilo sa staromodnim : " Dobar dan, mogu li vam pomoci", pa onda ja kazem "Da" ili "Hvala samo razgledam"


Dolcezza, ja te se ZAZELIM, cak sam i temu o tebi postavljao, a kad se oglasis, onda ZAZALIM ! Naime, stvar si skroz pretumbala ! Prodavacice su, ustvari DESTIMULATIVNO LJUBAZNE ! To, prakticno, izgleda ovako : kad udjes u radnju, odmah s' vrata te zaskoce sa : IZVOL'TE ?, ali takvim tonom i izrazom lica, da se moze protumaciti sa " sta si i dolazio, samo da me uznemiravas, kad i tako, neces nista kupiti !!! ". Posle toga, nemas vise ni volje da razgledas, a kamoli da probas ! Ako si to htela da kazes, onda to i reci, a ne da su neljubazne, jer FORMALNO jesu ljubazne, ali tako, da se osecas kao neko ko smeta, a ne dobrodosli kupac ! Mislis ?

Ne bitno da li su destimulativno ljubazne ili frigidno neljubazne, stvar je tacke gledista i licnih aspiracija, sve u svemu, NISU POGODILE TALASNU DUZINU KUPACA!!!!
 
Pa nije to lose, bar se pristedi malo...mislim, kada su tako grozne,a uglavnom su grozne...pa ti prode zelja da pogledas sta ima a ne da nesto kupis...
Te devojcice su samo nevaspitani snobovi...
 
Dolcezza:
krvolok:
Dolcezza:
ma naravno da treba da me puste da na miru razgledam, ali sta je bilo sa staromodnim : " Dobar dan, mogu li vam pomoci", pa onda ja kazem "Da" ili "Hvala samo razgledam"


Dolcezza, ja te se ZAZELIM, cak sam i temu o tebi postavljao, a kad se oglasis, onda ZAZALIM ! Naime, stvar si skroz pretumbala ! Prodavacice su, ustvari DESTIMULATIVNO LJUBAZNE ! To, prakticno, izgleda ovako : kad udjes u radnju, odmah s' vrata te zaskoce sa : IZVOL'TE ?, ali takvim tonom i izrazom lica, da se moze protumaciti sa " sta si i dolazio, samo da me uznemiravas, kad i tako, neces nista kupiti !!! ". Posle toga, nemas vise ni volje da razgledas, a kamoli da probas ! Ako si to htela da kazes, onda to i reci, a ne da su neljubazne, jer FORMALNO jesu ljubazne, ali tako, da se osecas kao neko ko smeta, a ne dobrodosli kupac ! Mislis ?

Ne bitno da li su destimulativno ljubazne ili frigidno neljubazne, stvar je tacke gledista i licnih aspiracija, sve u svemu, NISU POGODILE TALASNU DUZINU KUPACA!!!!


E, tako te volim, pametnice moja !!! Znaci, u nedelju, u pazar na Najlon-pijacu, tamo te sve vuku za nogavicu, dok ne kupis polovne carape ili nosene gace, pa ce tvoj kriterijum o ljubaznosti i predusretljivosti prodavaca, biti zadovoljen, a ? :lol: :lol: :lol:
 
gigule:
Pa nije to lose, bar se pristedi malo...mislim, kada su tako grozne,a uglavnom su grozne...pa ti prode zelja da pogledas sta ima a ne da nesto kupis...
Te devojcice su samo nevaspitani snobovi...

vidi, vidi! to je u stvari prava definicija!!!!
a sto se najlona tice, ne volim grupnu kupovinu, to mi je nekako urbani ekvivalent za pojilo u savani!!!Svi se guraju, slonovi, zirafe, nilski konji, lavovi, i krokodili! :twisted:
 
krvolok:
... Znaci, u nedelju, u pazar na Najlon-pijacu, tamo te sve vuku za nogavicu, dok ne kupis polovne carape ili nosene gace... :lol: :lol: :lol:

ovo me podsetilo na jednu pricu koju sam cuo pre par godina... * nije bas najukusnija, ali je potpuno u fazonu najlona....dakle, cisti underground*
...prodaje rom na najlonu svoju robu... rasirio cebence i po njemu poslagao raznorodne starudije... izmedju ostalog i jedan polovni vibrator (!!??) ... nailazi lik...40tak godina, onako blago zadrigao, hvata se za vibrator i kaze: "jel' bato, posto ti je ovaj ******?"

:shock: :roll: :wink: :lol:

...ni kusturica ne bi mogao bolje... :D
toliko o najlonu :wink:
 
beneton:
Dolcezza:
Elem, danas sam usla u Benetton, i moram se , iskljucivo u ovom slucaju, demantovati,Prodavac (!? ovo je diskutabilno kog je roda)i prodavarice su bili

OK!!!
hvala na pohvalama,pokusacemo da postavimo nove kriterijume odnosa izmedju kupca i prodavca.


Sta cete sad, da karate kupce - zene, tek da se ne prica da ste ******, ili nesto jos konstruktivnije...?
 
dolcezza, molim te reci mi ko smo mi trgovci, a ko musterije u tom tvom ekvivalentu najlona u odnosu na zivotinjski svet? Ja radim vise godina tamo, pokusavam da radim posteno taj posao da ga tako nazovemo svercerski, otvorio sam prodavnicu, placam poreze i opet na kraju ne mogu da pokrijem svoje svo poslovanje u prodavnici bez rada nedeljom na najlonu. I onda se lepo osecam kad me neko poistovecuje sa zivotinjama. Ima jedna javna licnost koja se kao gnusa najlona javno u novinama, a ovamo svake druge nedelje prolazi pored moje tezge sa silnim kesama u rukama, ne mogu se setiti imena ali ga znate kao voditelja tabloida na bk.
Inace u prodavnici imam devojku koju sam zaposlio zbog snalazljivosti, strpljenja i prijatnosti koju ima, i to vecina musterija cesto puta istice. ALI...
svaki deseti covek na ovoj planeti je drkadzija, dodje u lokal, svejedno da li je to prodavnica eksera ili telefona, i dodje nesto da pametuje, da ti nesto dokazuje kako on zna, da te cima za nesto bezveze stoi sigurno nece kupiti, itd. U svom poslovanju ja veoma insistiram na ljubaznosti i strpljenju, ali ljudi moji, kad vam se slozi troje drkadzija u sat vremena, i kad vas izbace iz takta, ma koliko vi to ne zeleli, svakoj sledecoj musteriji koja slucajno postavi neko pogresno pitanje, vi ce te pokazati zube.
Po meni, prodavacice u ns su sasvim ok, sve su uglavnom ljubazne, hoce da pomognu, ali zaista dosta zavisi i od naseg postavljanja prema njima.
 
duleNS:
dolcezza, molim te reci mi ko smo mi trgovci, a ko musterije u tom tvom ekvivalentu najlona u odnosu na zivotinjski svet? Ja radim vise godina tamo, pokusavam da radim posteno taj posao da ga tako nazovemo svercerski, otvorio sam prodavnicu, placam poreze i opet na kraju ne mogu da pokrijem svoje svo poslovanje u prodavnici bez rada nedeljom na najlonu. I onda se lepo osecam kad me neko poistovecuje sa zivotinjama. Ima jedna javna licnost koja se kao gnusa najlona javno u novinama, a ovamo svake druge nedelje prolazi pored moje tezge sa silnim kesama u rukama, ne mogu se setiti imena ali ga znate kao voditelja tabloida na bk.
Inace u prodavnici imam devojku koju sam zaposlio zbog snalazljivosti, strpljenja i prijatnosti koju ima, i to vecina musterija cesto puta istice. ALI...
svaki deseti covek na ovoj planeti je drkadzija, dodje u lokal, svejedno da li je to prodavnica eksera ili telefona, i dodje nesto da pametuje, da ti nesto dokazuje kako on zna, da te cima za nesto bezveze stoi sigurno nece kupiti, itd. U svom poslovanju ja veoma insistiram na ljubaznosti i strpljenju, ali ljudi moji, kad vam se slozi troje drkadzija u sat vremena, i kad vas izbace iz takta, ma koliko vi to ne zeleli, svakoj sledecoj musteriji koja slucajno postavi neko pogresno pitanje, vi ce te pokazati zube.
Po meni, prodavacice u ns su sasvim ok, sve su uglavnom ljubazne, hoce da pomognu, ali zaista dosta zavisi i od naseg postavljanja prema njima.


Dobro, Dule, majku mu, pa sto bas tebi, u prodavnicu, dolaze SVI DESETI ljudi, sa ove planete ?
 

Back
Top