Pomoc oko podele particija

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
Ljudi ako moze mala pomoc. Imam mali hdd (40 gb). Na c particiji je ostavljeno isuvise malo mesta (7 GB) tako da ja sada imam slobodno samo 850 MB sto pretpostavljam da nije bas OK. E sad...kako da ja sa D particije prebacima memoriju na C:, i koliko mi preporucujete tako nesto, postoji li opasnost da tako izgubim podatke sa particija???

P.S uzmite u obzir da stipendije nema vec 4 meseca i nemam para za veci HDD :) tako da mi nemojte davati te savete :)

Hvala unapred.
 
Postoje programi za reparticionisanje diskova, ali Marfi nikad ne spava.
RACUNAR CE TE IZDATI KADA TI TREBA NAJVISE.

Znam, znam, sad ce te reci, sto bezveze plasim coveka.
E pa zato sto on sigurno ima neki seminarski ili neki veliki ispit na disku, koji ce po Marfijevim pravilima nestati sa diska kad on pokusa da promeni velicinu particije.

Lepo ti sve sto ti treba narezi na kvalitene DVD i to DVA PUTA. Proveris da li su podaci citljivi i da li mozes da ih kopiras na hard. Kad neki fajl (npr. neki tekst ili sliku) kopiras sa dvd na hard i kad ga otvoris onda si se uverio da si dobro narezao diskove.

Tek tada menjaj velicine particija. Mozes podeliti slobodno pola-pola.

A stipendija ce ti uvek kasniti, tako je bilo i pre tako je i sad.
Boli njih... Samo kad je njima u skupstinskom restoranu snicla 10 dinara.
Oni se goje, a studenti sve mrsaviji.
 
Imam ali ne koristim vise Partition Magic verzija 8 i sa njim sam manipulisao sa velicinom particija.
Pre nego sto ista pokusas savet je da zapises sve na DVD za svaki slucaj, nikad ne znas sta ce ti se zeznuti kao sto je spomenut g. Marfi
 
Nerazumem o cemu je rec. Kakve veze ima na kojoj particiji ces koliko memorije imati. Uvek mozes da biras gde ces nove podatke sacuvati. Ako bas zelis da oslobodis malo prostora na manjoj particiji, jednostavno odradis cat-paste.
Ne bih ti preporucivao nikakve programe za particije, kao sto je neko rekao sacuvaj podatke na dvd-u pa formatiraj harddisk, gde ce ti tada biti ponudjeno da biras koliko ce memorije biti na kojoj particiji.
SRECNO.
 
Po tebi uzme cut C:\Windows i paste na D:\.... ili za ProgramFiles :roll:
Pa gde to moze...

Formatiranjem ne moze da bira velicinu particije, a posebno ne moze da se bira na kojoj ce biti koliko mesta. To se radi brisanjem particija i njihovim ponovnim pravljenjem i formatiranjem-znaci ceo HDD treba da se izbrise. Ti programi upravo preskacu taj korak i sve izmene prave u hodu ;)

Ako formatira disk podaci su izbrisani, sta ga kosta da proba resize particije sa nekim programom ???
 

Back
Top