Dali da ga prijavim policiji???

  • Začetnik teme pokradena
  • Datum pokretanja
P

pokradena

Gost
Postovani prijatelji,
u poprilicno sam velikoj dilemi i ponadala sam se da cu nekako moci da razbistrim glavu ako cujem necije drugo (objektivno) misljenje.

Naime,otac moga deteta (sa kojim vise ne zivim)krade od mene novac i odneo mi je pre neki dan svo zlato iz kuce. Docekao je priliku da imam obaveze, pa je dosao da pricuva dete i tom prilikom me opeljesio.
Pored toga mi je skidao pare sa racuna i to poprilicne. Tu sam ljuta na Raiffaisen banku, jer se prave ludi. Naime, ja sam njemu ukinula punomoc na racun, ali su oni ludaci ostavili aktivnu viza karticu. Sad me je uveo u nevidjen minus iz koga ne znam kako da se izvucem.
Razmisljam se dali da ga prijavim policiji. To bi bio plus meni, jer smo u raspravi oko starateljstva (vanbracno dete). Ali me ujedno i plasi dali da ucinim to detetu? Da ja zigosem njenog tatu kao lopova, da svi znaju, mada je on kriv za to, a ne ja.
Pokusavam u celoj situaciji da zastitim dete sto je vise moguce, da ne pati zbog nas ludaka. Ali koliko je to moguce? Prosto se plasim da kad mi malecka bude starija i bude imala dzeparac da skot ne pocne i od nje da krade. Tek to bi je ubilo u pojam.
Sta da radim...?
 
BEZ RAZMISLJANJA TO I URADI.Sto vise budes razmisljala
to ce ti se obiti o glavu.Ako dozvolis takve stvari,i precutis
nista dobro nece doneti ni tebi ni detetu.
Bolje sad nego da cekas da ti dete odraste,neka
shvati kao mala ko joj je otac,a ne da zivi u nekim snovima ili
zabludi.
UZ TEBE SMO,SAMO NAPRED
 
PRIJAVI GA STO PRE, ali od policije ne ocekuj nista spektakularno.Oni ce napraviti zapisnik, uzeti tvoju izjavu i to je najverovatnije sve.
Reci ce ti da podneses tuzbu protiv NN pocinilaca, ukoliko naravno nemas siguran dokaz ili svedoka da je u pitanju on.
U svakom slucaju nemoj da dozvolis da to prodje tek tako, jer mu onda razne druge gluposti mogu pasti na pamet ( npr: da pocne da te uznemirava, bije ili preti ).
 
Zar jos to nisi uradila?! Pa nemoj da se obazires zbog deteta! Ono nije krivo jer oca nije moglo da bira. I ne samo da bi tuzila njega, nego bi napravila i haos u banci(ako je sve kako kazes)dok se ne pronadje zasto nije sve uradjeno kjako treba!
Te pare trebaju da idu tvom detetu, a ne njegovom ocu!
Uradi to odmah!
 
Trebalo je da ga prijavis cim si prvi put primetila da nema novca.
Moja drugarica se tako zeznula, izbacila je muza posle 4 meseca braka iz kuce, ali je napravila veliku gresku - zaboravila je da promeni bravu. On je dolazio u stan i godinu dana posle toga i polako joj odnosio stvari... prvo ono sto joj je poklonio, pa slike sa svadbe, neke sitnice, pa zlato, i to sve dok su ona i majka bile van kuce.
Tako da pravac milicija dok jos mozes da dokazes i dok ne nastavi da te pljacka.
 
I resih ja da ga prijavim, ali bezuspesno.

U policiji mi trazili dokaze. Ja fino odem u banku, a oni se prave ludi i nece da mi daju ident njegove kartice da bih mogla da dokazem da je on taj koji je podizao novce. Advokatica mi rekla da bi to bilo priznanje krivice od strane banke, tako da zataskavaju celu stvar, a ja stvarno nemam zivce niti novca da podizem celu stvar na noge.

Jedino dobro sto je ispalo iz svega je da se "ON" vise ne javlja. Cak ni da pita za dete. Znaci vidimo se na raspravi za starateljstvo i gadno cu da mu zaprzim corbu ovaj put.

Hvala vam svima na podrzci, ali nazalost zivimo tamo gde zivimo, tako da stvari idu kako ne treba. I jos nesto: Zaobidjite Raiffaisen banku!!!!!
 
Mogla sam odmah da ti kazem da od cele stvari nema nista. Ali sam se ujela za jezik ono vece kad sam procitala tvoj topic.
Imam slicnu situaciju kod mene. Samo sto sam se ja opametila, pa ne dozvoljavam da mi udje u kucu, a dete vidja samo pod nadzorom.
Na veliku zalost nase dece ima oceva i oceva, a njihovi su takvu kakvi jesu. Da sad ne lajem, mada se tesko suzdrzavam :D
 
Koliko me jos secanje sluzi oni MORAJU da ti daju mesecni izvestaj u vezi podizanja novca preko kartice sa tvoga racuna.Bez obzira da li je samo jedan ovlasteni korisnik toga racuna ili ih ima vise. :shock:
Sto se Raiffaisen banke tice meni su dva puta naplatili proviziju za istu transakciju.
Osoblje im je nepismeno po pitanju karticnog poslovanja. :roll: i generalno govoreci treba ih zaobici.
Jedino sto ti mogu savetovati to je da razgovaras sa sefom sektora za karticno poslovanje u Resavskoj.
Doticni gospodin je i meni pomogao kada sam imao ogromnih problema sa njihovim nepismenim osobljem.
 
banku cu tuziti definitivno. Zvali da me obaveste da mi je blokiran racun na tri meseca i da ce platu da zadrzavaju. Idioti, stvarno sam pobesnela.

Dobila sam ja od njih izvod, ali na njima ne pise ko je podigao novac, tj. koja je kartica upotrebljena. Ja njih od januara meseca ubedjujem da mu nisu ukinuli visa karticu, a oni meni kao jesu. Da bi pre neki dan bilo "ups, izvinite, stvarno mu je kartica jos aktivna". A sad kad trazim ident kartice, kao fora ne mogu da je daju.

U svakom slucaju ovo ce se naci u novinama 1000%, a icicu i kod sefa njihovog, a pisacu i direktno u njihovu evropsku centralu, a tek sto ce tuzba da ih stigne, ima da se puse. Samohrana majka prevarena od strane banke,uzas.

A sto se tate tice, javicu vam nakon 25tog sta se desilo.

Ljubim vas sve:)
 
Hm, mozda ipak bolje ne prijaviti ga. Stvaras sebi stresnu situaciju koja bi u tom slucaju jako dugo trajala. Ovako fino stvori uslove da vise nikad ne moze da te potkrade i zaboravi sta se desilo.
Najveca vrlina coveka jeste da oprosti. Predji preko toga da se ne bi punila mrznjom i da se ne bi mucila, a to sto je uradio ide na njegovu dusu ionako.
Ne znam kakav je on covek, ali ako si mu dete rodila ne moze biti bas toliko los... Mozda ga to i vise podogi kad vidi kakav si covek, a on te vise nema. Samo daj mu do znanja da ce ga sledeca greska ipak skupo kostati, pa neka izvoli...
 
littlefoot:
Hm, mozda ipak bolje ne prijaviti ga. Stvaras sebi stresnu situaciju koja bi u tom slucaju jako dugo trajala. Ovako fino stvori uslove da vise nikad ne moze da te potkrade i zaboravi sta se desilo.
Najveca vrlina coveka jeste da oprosti. Predji preko toga da se ne bi punila mrznjom i da se ne bi mucila, a to sto je uradio ide na njegovu dusu ionako.
Ne znam kakav je on covek, ali ako si mu dete rodila ne moze biti bas toliko los... Mozda ga to i vise podogi kad vidi kakav si covek, a on te vise nema. Samo daj mu do znanja da ce ga sledeca greska ipak skupo kostati, pa neka izvoli...
kakav savet :shock:
da li ikada imala slichnu situaciju....bar u okolini
 
Nisam ja odustala skroz od svega. znaci socijalni radnik zna sta se desavalo, ali sam odustala od zakonskog gonjenja. Sva sreca te sam u situaciji da necu propasti zbog tih para koje mi je ukrao. Nije da podnosim lako, ali izdrzacu neko vreme da se stabilizujem. Vazno samo da dete ne oskudeva.

A sto se tice tog oprastanja. Nije to da sam ja njemu oprostila, nego sam jednostavno resila da zbog mog mira ne kopam po tome. Nema sanse da pridje ni meni ni mojim parama vise. A zaista nemam zelju da se cimam po sudovima sa njim i da me kreten puni mrznjom, jer sve se to oslikava posle na moje ponasanje, a neminovno na moj odnos prema detetu i drugima. Ovako me boli dusa sto je takav, ali procice vremenom. Mozda je to linija manjeg otpora, ali sam ja za sebe smislila da je tako najbolje. A on od sramote ne sme ni da se javi vise i vrlo dobro zna da sve drzim u mojim rukama. Imam sve potrebne dokaze da pokrenem opasnu tuzbu. Zato se verovatno uplasio i verujem da mu vise nece pasti na pamet da nam naudi. Tako sam ja resila tj resavam moj problem, sto ne znaci da je idealan i za druge...
 

Back
Top