Ljajić: Sve smo bliže Mladiću

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Rasim Ljajić izjavio je da je sada mnogo veći optimista kada je reč o hapšenju Ratka Mladića nego što je bio "do pre nekoliko meseci".
74280042648827a425818b757910746_big.jpg

"Bilo bi veliko iznenađenje ako taj zadatak ne završimo u ovoj godini", rekao je šef Nacionalne kancelarije za saradnju sa Haškim tribunalom u intervjuu za Blic i dodao da veruje da će se Mladić naći u Hagu. Na pitanje kada će se to dogoditi, on je odgovorio da ne želi da licitira, ali da je "sigurno da sada imamo više argumenata za optimizam nego proteklih meseci".

Ljajić je rekao i da veruje da će pre Srbija izručiti Haškom tribunalu ratnog komandanta bosanskih Srba Ratka Mladića i bivšeg predsednika Republike Srpske Gorana Hadžića nego što će "Holandija popustiti u svom pritisku".

Na pitanje na čemu bazira optimizam, Ljajić je rekao da optimizam zasniva na "odličnoj koordinaciji civilne i vojne službe i svih informacija koje imamo", dodajući da se informacije o Mladiću "povećavaju".

Dodao je da postoji saradnja i razmena informacija sa stranim službama, ali da Srbija "ima dovoljno kapaciteta, da njeni operativci učestvuju u potragama za optuženicima i da nema potrebe da u tom pogledu tražimo pomoć sa strane".

"Ne očekujem da strane službe reše problem, više verujem našim službama", naveo je Ljajić.

Na pitanje ko finansira Mladićevo skrivanje, Ljajić je rekao da dosadašnji podaci "govore da je neposredno Mladićevo obezbeđenje plaćeno simbolično, nekoliko stotina evra", a da "su oni koji su organizovali mrežu skrivanja uzimali na desetine hiljada".

"Taj novac organizatori mreže su dobijali od finansijera, odnosno privatnika koji su uglavnom došli iz BiH u Srbiju nakon rata i otvorili firme ovde", dodao je on.

Govoreći o potrazi za Hadžićem, on je rekao da je za njim organizovano više potraga "u poslednje vreme", kao i da će se one nastaviti i da veruje da će dati rezultate.

Na pitanje o boravku u Americi, Ljajić je rekao da se nakon posete SAD uverio da ta zemlja deli "uverenje većine zemalja EU, izuzev Holandije, da Srbija ima političku volju da okonča" saradnju sa Tribunalom.

"Pitanje Haga više ne opterećuje naše odnose. Ono što imamo kao problem s Vašingtonom je stav oko Kosova", rekao je Ljajić i dodao da su odnosi Srbije i SAD sada "loši", kao i da ih moramo popraviti.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=02&dd=15&nav_category=206&nav_id=345056

Prosto sam zadivljen ovako preciznim vremenskim terminom u vezi hapšenja Mladića.:hahaha:
 
Ja sam cuo da su napravili specijalni senzor koji detektuje ljude koji se sunjaju po stanu u carapama.....i da ce tako da ga lociraju posto su prvo otkrili da se Mladic sunja u carapama.
Pa ne treba ti senzor.Dovoljno je da Nataši Kandić ili Sonji Biserko daju da omirišu Mladićeve čarape i zaposle ih da prate trag.Poznato je da su žene experti za smrdljive muške čarape
 
Poslednja izmena:
Beograd -- Rasim Ljajić izjavio je da je sada mnogo veći optimista kada je reč o hapšenju Ratka Mladića nego što je bio "do pre nekoliko meseci".
74280042648827a425818b757910746_big.jpg

"Bilo bi veliko iznenađenje ako taj zadatak ne završimo u ovoj godini", rekao je šef Nacionalne kancelarije za saradnju sa Haškim tribunalom u intervjuu za Blic i dodao da veruje da će se Mladić naći u Hagu. Na pitanje kada će se to dogoditi, on je odgovorio da ne želi da licitira, ali da je "sigurno da sada imamo više argumenata za optimizam nego proteklih meseci".

Ljajić je rekao i da veruje da će pre Srbija izručiti Haškom tribunalu ratnog komandanta bosanskih Srba Ratka Mladića i bivšeg predsednika Republike Srpske Gorana Hadžića nego što će "Holandija popustiti u svom pritisku".

Na pitanje na čemu bazira optimizam, Ljajić je rekao da optimizam zasniva na "odličnoj koordinaciji civilne i vojne službe i svih informacija koje imamo", dodajući da se informacije o Mladiću "povećavaju".

Dodao je da postoji saradnja i razmena informacija sa stranim službama, ali da Srbija "ima dovoljno kapaciteta, da njeni operativci učestvuju u potragama za optuženicima i da nema potrebe da u tom pogledu tražimo pomoć sa strane".

"Ne očekujem da strane službe reše problem, više verujem našim službama", naveo je Ljajić.

Na pitanje ko finansira Mladićevo skrivanje, Ljajić je rekao da dosadašnji podaci "govore da je neposredno Mladićevo obezbeđenje plaćeno simbolično, nekoliko stotina evra", a da "su oni koji su organizovali mrežu skrivanja uzimali na desetine hiljada".

"Taj novac organizatori mreže su dobijali od finansijera, odnosno privatnika koji su uglavnom došli iz BiH u Srbiju nakon rata i otvorili firme ovde", dodao je on.

Govoreći o potrazi za Hadžićem, on je rekao da je za njim organizovano više potraga "u poslednje vreme", kao i da će se one nastaviti i da veruje da će dati rezultate.

Na pitanje o boravku u Americi, Ljajić je rekao da se nakon posete SAD uverio da ta zemlja deli "uverenje većine zemalja EU, izuzev Holandije, da Srbija ima političku volju da okonča" saradnju sa Tribunalom.

"Pitanje Haga više ne opterećuje naše odnose. Ono što imamo kao problem s Vašingtonom je stav oko Kosova", rekao je Ljajić i dodao da su odnosi Srbije i SAD sada "loši", kao i da ih moramo popraviti.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=02&dd=15&nav_category=206&nav_id=345056

Prosto sam zadivljen ovako preciznim vremenskim terminom u vezi hapšenja Mladića.:hahaha:


Nek pozure ili ce im Albanski Front pokupiti sve zasluge!:rotf:
 
A tebi Ilić dođe neki rod, ili??

nije to ljubo ,ne znas ti ko su balije,ti znas samo ovog ljajica sa tv a ja sam zivio sa njima,krvi su mi duzni,dobar balija je samo mrtav balija,srecan si sto ih nikad nisi upoznao ni njih ni krvate,kako da kazem da je neko ko me je vodio i skim sam se borio za svoju zemlju i kucu,porodicu nekakav zlocinac ,tesko to pada ljudima da smrdljive balije po srbiji hvataju nase ljude koju su zasluzni za odbranu,ljudi ovde u RS vole srbiju a u srbiji se okupila bjelosvetska banda sa tadicem i b92 na celu,sramota da dezerteri i kukavice hvataju istaknute srpske borce i isporucuju ih neprijatelju koji nas je 1995 bombardovao
 
nije to ljubo ,ne znas ti ko su balije,ti znas samo ovog ljajica sa tv a ja sam zivio sa njima,krvi su mi duzni,dobar balija je samo mrtav balija,srecan si sto ih nikad nisi upoznao ni njih ni krvate,kako da kazem da je neko ko me je vodio i skim sam se borio za svoju zemlju i kucu,porodicu nekakav zlocinac ,tesko to pada ljudima da smrdljive balije po srbiji hvataju nase ljude koju su zasluzni za odbranu,ljudi ovde u RS vole srbiju a u srbiji se okupila bjelosvetska banda sa tadicem i b92 na celu,sramota da dezerteri i kukavice hvataju istaknute srpske borce i isporucuju ih neprijatelju koji nas je 1995 bombardovao

Da tebi nešto čiča Ljubo kaže!
Ja sam i sa balijama i sa ustašama i sa četnicima proveo daleko više vremena nego zaslužuju!
Što manje se opterećuješ sa time, to će ti biti bolje.
Običan narod je isti, ma koje vjere bio! To nemoj nikad zaboraviti.
Čovjek kojega nazivaš "smrdljivi balija" je ministar u vladi tvoje matične države. Zar misliš da je to u redu?
I još nešto. Netko te krivo obavjestio. Bombardovanje je bilo 1999., a ne 1995. godine!
 
Da tebi nešto čiča Ljubo kaže!
Ja sam i sa balijama i sa ustašama i sa četnicima proveo daleko više vremena nego zaslužuju!
Što manje se opterećuješ sa time, to će ti biti bolje.
Običan narod je isti, ma koje vjere bio! To nemoj nikad zaboraviti.
Čovjek kojega nazivaš "smrdljivi balija" je ministar u vladi tvoje matične države. Zar misliš da je to u redu?
I još nešto. Netko te krivo obavjestio. Bombardovanje je bilo 1999., a ne 1995. godine!

Комуњарска титова демагогија, то је твоје лупетање. Хрвати, мује и шиптари су показали да су већина њих србомрзачке звери. Љајић је исти као његов лојави алија. љајић је попљувао српске жртве око Сребренице, љајић омаловажава Олују. Поводом смрти А. Изетбеговића,послао следећи телеграм: "Последњи селам нашем драгом предсјесдникАлији Изетбеговићу, нека му Алах џ.ш. подари џенетски рахатлук, његовој породици сабур, а нама вјечно памћење на његов непролазни лик и дијело. РАСИМ ЉАЈИЋ"

1995 је америка крвнички бомбардовала србе у БиХ.
 
Original postavio ljubo_001

Da tebi nešto čiča Ljubo kaže!
Ja sam i sa balijama i sa ustašama i sa četnicima proveo daleko više vremena nego zaslužuju!
Što manje se opterećuješ sa time, to će ti biti bolje.
Običan narod je isti, ma koje vjere bio! To nemoj nikad zaboraviti.
Čovjek kojega nazivaš "smrdljivi balija" je ministar u vladi tvoje matične države. Zar misliš da je to u redu?
I još nešto. Netko te krivo obavjestio. Bombardovanje je bilo 1999., a ne 1995. godine!

...............................................................................................................................................
Ljubo TOTALNO NE OBAVESTEN.......a kao sve zna iz zatrke ili zaleta.............SRBIJA bombardovana 1999. a Republika Srpska 1995........od strane NATO.............a sa kojima si dosta vremena proveo to Ti znas.....i nikada narod nije u pitanju vec ONAJ KOJI ISTI PREDSTAVLJA ili ONI SA SVOJOM POLITIKOM KOJI NAROD PREDSTAVLJAJU........nista licno...samo pre iznosenja *ZNANJA*.....proveri isto..Pozdrav.

PS

Ovo treba ponoviti vise puta.........a svi smo - svedoci- Ljajicevog telegrama rahmetli A.Izetbegovicu:

"Последњи селам нашем драгом предсјесдникu Алији Изетбеговићу, нека му Алах џ.ш. подари џенетски рахатлук, његовој породици сабур, а нама вјечно памћење на његов непролазни лик и дијело. РАСИМ ЉАЈИЋ"

A uz to i IZVINJENJA u ime naroda................niko nista ne može da radi niti je radio u IME NARODA.....samo u SVOJE ime ili ime POLITIKE KOJU ZASTUPA................Da li ce BoTa ovo ikada da shvati................
 
Poslednja izmena:
Ипак је постигнут напредак на левој страни. Сад имамо комуњаре и комунисте, проблем је само у томе што је тешко одредити ко су комуњаре а ко комунисти. Кад дође до хапшења народног хероја. онда би се могло сазнати. Али није сигурно јер су опанци, шубаре, прслуци и бревенаке још увек видљиво национално обиљежје. Повеље, житија и мишљење цркве се све више употребљава у та мерила. Али ће ипак културно изражавање уместо козарског и кочијашког превагнути. Ипак, има ту више од 60 година школовања.
 
Комуњарска титова демагогија, то је твоје лупетање. Хрвати, мује и шиптари су показали да су већина њих србомрзачке звери. Љајић је исти као његов лојави алија. љајић је попљувао српске жртве око Сребренице, љајић омаловажава Олују. Поводом смрти А. Изетбеговића,послао следећи телеграм: "Последњи селам нашем драгом предсјесдникАлији Изетбеговићу, нека му Алах џ.ш. подари џенетски рахатлук, његовој породици сабур, а нама вјечно памћење на његов непролазни лик и дијело. РАСИМ ЉАЈИЋ"

1995 је америка крвнички бомбардовала србе у БиХ.

OMALOVAŽAVA OLUJU???
O da mu nanu kresnem balijsku!!!!
:mrgreen:
 
ljubo vidim da slabo poznajes blizu istoriju i da si potpuno neinformiran,a ljudi kad nisu informirani mogu imati krive stavove,1995 NATO pakt je izveo bombardovanje Republike Srpske vise od mjesec dana je Vojska RS i narod bila pod NATo bombama,inace taj NATO i zapad se citav rat mjesao u bosanski sukob,6 aprila 1992 su nelegalno priznali nezavisnost BiH i tako izazvali rat,a onda su uveli sankcije SRJ i RS,pa su onda uveli zonu zabranjenog letenja nad BiH da bi onemogucili da avijacija Vojske Republike Srpske leti,nad BiH su konstantno patrolirali lovci nato pakta,masa nasih letelica je sruseno,narocito helikoptera jer su oni najcesce leteli ,prebacivali ranjenike,municiju,ljudstvo avioni se nisu smeli dizati ..jednom prilikom su se digli kako bi bombardovali fabriku eksploziva u bugojnu ali od 6 aviona 4 su srusena,onda su formirali zasticene zone kako bi spasili muslimane od poraza,onda su stalno ucjenjivali oko Srajeva i trazili da se srpska artiljerija povuce,1994 su ucjenili Milosevica koji je uveo sankcije RS na Drini,u maju 1995 su se spremali bombardovati RS ali general Mladic ih je preduhitrio tako sto je zarobio strance vojnike UN snaga i vezao ih za objekte mostove,tornjeve itd..nadam se da ce ti ova lekcija o blizoj istoriji biti korisna cica ljubo
 

Back
Top