Dan zaljubljenih

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...
 
Da krenem od sebe, dok sam bio malo mlađi obavezno sam devojkama, a kasnije ženi kupovao neki poklon na ovaj dan. Danas sam radio, pa se nisam preterano isprsio, kopio sam sladoled toru koju smo pocepali....

I ako imam familiju na selu, nikad na ovaj dan nisam išo u vinograd, da zasečem vinovu lozu, istina moj ćale je to nekad praktikovao, ali je i on batalio...

Da li sam manji Srbin zato što sam danas kupio torticu?:D
 
Mnogi su danasnji dan obelezili u vinogradima sicevackog, malcanskog,matejevackog i ostalih atara niske opstine. Naravno video sam i "jaci" pol sa buketima cveca, verovatno da obraduju svoje lepse polovine.
 
nikad nisam slavila nijedno ni drugo...ali sam uvek znala kada je SVETI TRIFUN jer su tog dana moji obavezno isli u vinograd da nesto rade...i znala sam da se to mora...zbog grozdja...malo me sve nervira i oko Dana zaljubljenih..ali globalizacija je cudo..u principu nemam nista protiv..ko hoce nek slavi...samo jos jedan dan kada covek shvati da mu niko nije kupio cokoladu sa rizom heheheheh...kao ni bezbroj dana pre toga...jer boze moj sve se podrazumeva...mozda zene tog dana bez obzira sto ih taj praznik ne dotice ocekuju ti neku paznju....meni nije danas trebalo nista posebno i juce mi se jela moja omiljena cokolada..ali ni juce je nije kupio...pih
 
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...

ne pamtim da sam ikad bio u vinogradu, možda kao dete sa dedom, a sigurno nisam zarezivao lozu...

sve sam time rekao :mrgreen:
 
nikad nisam slavila nijedno ni drugo...ali sam uvek znala kada je SVETI TRIFUN jer su tog dana moji obavezno isli u vinograd da nesto rade...i znala sam da se to mora...zbog grozdja...malo me sve nervira i oko Dana zaljubljenih..ali globalizacija je cudo..u principu nemam nista protiv..ko hoce nek slavi...samo jos jedan dan kada covek shvati da mu niko nije kupio cokoladu sa rizom heheheheh...kao ni bezbroj dana pre toga...jer boze moj sve se podrazumeva...mozda zene tog dana bez obzira sto ih taj praznik ne dotice ocekuju ti neku paznju....meni nije danas trebalo nista posebno i juce mi se jela moja omiljena cokolada..ali ni juce je nije kupio...pih

Postoje teorije da su ovaj praznik namerno forsirale multinacionalne kompanije kako bi pospešile prodaju svojih proizvoda...
 
Valentinovo iz islamske perspektive

Islamska ulema je složna da je proslavljanje i obeležavanje tog datuma bid'at (novotarija) koje se treba kloniti jer vodi ka zabludi i stranputici, te da ovaj datum nema nikakve osnove u šerijatu niti u praksi pređašnjih generacija muslimana, ističe se u brojnim saopštenjima

.............
 
Nije normalno da se slavi ali takvi komercijalizovani praznici su sjajni da se nature alavom narodu posto ako nekom skrenes paznju da to nije nas praznik on ce ti reci sta ima veze kad je lep i dobijaju se pokloni.
 
Da li je normalno da se u Srbiji slavi katolički svetac Sv. Valenitn, odnosno Dan zaljubljenih?

Kakvo je vaše mišljenje o tome?

Da li slavite Sv. Trifuna, tzv "zarezojlu" ili to nikad niste slavili , nego ste počeli sad, u inat praznicima koji pospešuju potrošačko društvo...

Takođe me interesuje mišljenje muslimana? Da li oni slave ovaj dan?

Kasnije ću dati i link, šta o ovom prazniku misle muslimani...

Yebote što sam multinacionalan!
U mene je Valentin, ali pošto merlot nema vremena da miruje, a i kiše su prestale, danas se rezala loza u vinogradu sto na sat!
Šta s tim kad moraš da imaš oba praznika???? :ok::ok::ok:
 

Dača dance alone
picture.php


:lol:
 
Saudijci zabranili prodaju crvenih ruza za Valentinovo

Vjerska policija (tzv. mutave) u Saudijskoj Arabiji zabranili su prodaju poklona za Valentinovo, uključujući crvene ruže. Religijska policija (hejetul emri bil marufi ve nehji anil munker) krstarila je jučer glavnim gradom Riyadom i upozoravala vlasnike trgovina da uklone iz prodaje sve crvene predmete, uključujući cvijeće i papir za umotavanje. Kao posljedica ovoga poskupjele su ruže na crnom tržištu- piše Saudi Gazette. Zabrana vrijedi od danas to petka. Osim što se protive proslavi Valentinova kao neislamskog blagdana, vlasti u Saudijskoj Arabiji smatraju da Valentinovo potiče vanbračne veze muškaraca i žena, što je zabranjeno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top