ADSL modem na vise racunara?!

nolle

Obećava
Poruka
96
Imam ADSL modem koji sam dobio od telekoma srbija i konekciju 2 mb/s.
Sa zadnje strane ima 4 mrezna izlazadobio sam i 4 kabla) razlicitih boja i 1 USB izlaz.Ja koristim mrezni kabl i prezadovoljan sam brzinom,vise mi i ne treba.E sad ,probao sam da povezem i drugi komp preko drugog kabla ali ne ide,jednostavno nema konekciju :(
Ovo mi je jako bitno,jer mi je dosta svadje sa bratom i kevom oko neta :(
Hocu samo da prikacim i moj lap top istovremeno sa bratovim desktopom ,bez obzira na brzinu,ne planiram nikakav download,samo surf i MSN.
E da, za neki dan mi stize i IPTV(odobrili mi zahtev),pa se plasim da ne preopteretim modem :(
Ako neko zna kako to da izvedem i da li je moguce,neka mi pomogne.
Unapred hvala!
 
Ев вако:
на рачунару на ком ти је нет псотавиш ип адресу 192.168.0.1 255.255.255.0
на другом рачунару псотавиш ип 192.168.0.2 255.255.255.0 подразумевани гетвеј 192.168.0.1 прифрд днс: 192.168.0.1
Е покренеш онај глупи микрософтов визард за хом нетворк. на рачунару који има излаз на нет обележиш оно да овај рачунар има директан излаз на нет, и да хоћеш да делиш конекцију. на другом кад покренеш визард обележиш да оеш да се преко другог рачунара повеже на нет и то би требало бити то... наравно подразумевано је да су рачунари у истој радној групи... То би укратко било то...
 
@koca chiemist

Ti ćeš pre da dobiješ kazneni poen (nego reputacioni), jer postavljaš linkove ka drugim forumima koji NISU dozvoljeni!
smiley_emoticons_wink.gif





445_Po_tujte_pravila.gif
 
Poslednja izmena:
Ев вако:
на рачунару на ком ти је нет псотавиш ип адресу 192.168.0.1 255.255.255.0
на другом рачунару псотавиш ип 192.168.0.2 255.255.255.0 подразумевани гетвеј 192.168.0.1 прифрд днс: 192.168.0.1
Е покренеш онај глупи микрософтов визард за хом нетворк. на рачунару који има излаз на нет обележиш оно да овај рачунар има директан излаз на нет, и да хоћеш да делиш конекцију. на другом кад покренеш визард обележиш да оеш да се преко другог рачунара повеже на нет и то би требало бити то... наравно подразумевано је да су рачунари у истој радној групи... То би укратко било то...

A zašto bi to morao da radi tako komplikovano :D

Zar nije jednostavnije da na modemu uključi ( a verovatno je već i ukljčen DHCP ) i da ostavi sve na automatsko. I da oba kompjutera idu na modem direktno, a ovako kako si ti naveo, laptop zavisi od desktopa.
 
nolle, najbolje sačekaj te ljude što trebaju da ti nakače IPTV, i samo im reci da ti na modemu uključe DHCP server, a na svim mrežnim karticama računara koje kačeš na modem, kad odeš na network conections ( Control Panel - Network conections ) kliknes desni klik na Local Area Conection, pa properties, tu imas jednu kratku listu podešavanja, scrool-uješ malo na dole i naćićeš Internet Protocol ( TCP/IP ) i tu trebaš sve da čekiraš na automatski ( ako već nije čekirano )

I posle toga bi sve trebalo da ti radi bez problema ;)
 
Ako ti modem ima 4 lan porta , od ta 4 rade samo 1. i 4. tako da na drugom kompu postavis automatsku ip i komp ti sam pronadje ip od modema,a ako nece tako u manual podesavanje postavis neku ip na primer :192.168.1. 3 , 255.255.255.0 , gateway: 192.168.1.1 , dns : 192.168.1.1 Trebalo bi da radi
 
Imam ADSL modem koji sam dobio od telekoma srbija i konekciju 2 mb/s.
Sa zadnje strane ima 4 mrezna izlazadobio sam i 4 kabla) razlicitih boja i 1 USB izlaz.Ja koristim mrezni kabl i prezadovoljan sam brzinom,vise mi i ne treba.E sad ,probao sam da povezem i drugi komp preko drugog kabla ali ne ide,jednostavno nema konekciju :(
Ovo mi je jako bitno,jer mi je dosta svadje sa bratom i kevom oko neta :(
Hocu samo da prikacim i moj lap top istovremeno sa bratovim desktopom ,bez obzira na brzinu,ne planiram nikakav download,samo surf i MSN.
E da, za neki dan mi stize i IPTV(odobrili mi zahtev),pa se plasim da ne preopteretim modem :(
Ako neko zna kako to da izvedem i da li je moguce,neka mi pomogne.
Unapred hvala!

Koliko ja znam dva kompa možeš povezati u LAN(tako da obojica imaju i internet) samo preko portova 1 i 4 ..
Ja to redovno radim sa drugom i sve radi super.Port 3 je rezervisan za IPTV dok je 2 za VOIP tako da bar iz mog iskustva preko njih nećeš moći da ih umrežiš.
Znači samo poveži tvoj komp na 1 LAP na 4 i ima sve da šljaka ko ludo:)
 

Back
Top