Bad Sector!!!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bad Sector!!!

Sile
    Guest

Podrazumevano Bad Sector!!!

Moze li neko da mi objasni sta je to Bad Sector na Hard Discu i kako se to moze popraviti

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano

Najprostije receno osteceni delovi diska. Ove delove nije moguce popraviti. Samo njihovo postojanje ukazuje na loshu mehaniku diska, koja vremenom postaje sve loshija tj. loshih sektora je sve vise i vise do konacnog umiranja diska.

Kao sto rekoh nije ih moguce popraviti, ali ih je moguce donekle zaobici. Pri svakom formatiranju racunar analizira stanje sektora i ukoliko su neupotrebljivi on ih oznaci kao takve. Ukoliko su grupisani na odredjenom delu diska na pr. pocetku diska, mozes taj deo diska da formatiras nekim egzoticnim fajl sistemom koji tvoj operativni sistem ne prepoznaje pa samim tim i ne rcka po njemu.

U svakom slucaju ako tvoj disk ima bad sectore napravi kopije svega sto smatras vaznim na cdove i pocni polako da stedis za novi disk.

DIOGEN1
    Guest

Podrazumevano Bad Sektor

Citat Original postavio Tzar
    Najprostije receno osteceni delovi diska. Ove delove nije moguce popraviti. Samo njihovo postojanje ukazuje na loshu mehaniku diska, koja vremenom postaje sve loshija tj. loshih sektora je sve vise i vise do konacnog umiranja diska.

Kao sto rekoh nije ih moguce popraviti, ali ih je moguce donekle zaobici. Pri svakom formatiranju racunar analizira stanje sektora i ukoliko su neupotrebljivi on ih oznaci kao takve. Ukoliko su grupisani na odredjenom delu diska na pr. pocetku diska, mozes taj deo diska da formatiras nekim egzoticnim fajl sistemom koji tvoj operativni sistem ne prepoznaje pa samim tim i ne rcka po njemu.

U svakom slucaju ako tvoj disk ima bad sectore napravi kopije svega sto smatras vaznim na cdove i pocni polako da stedis za novi disk.
    Kako stoji stvar sa HDD regeneratorom, moze li on tu nesto i kako da uradi???

Aktivan član Maxy (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano MAX BLAST

Ako ti hard Maxtorov imas da skines na netu Max blast ili Powermax,to ti je ustvari zero fill(ispiseti sve nule na hardu) moguce da ce ti ovi programi pomoci

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano cao

http:\\dposoft.net
    Ovo je neki ruski sajt na kom mozes da skines softver za odklanjanje bad sectora! Ja ga nisam probao ali sam negde citao o istom i kazu da je odlican!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.01.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano cao

http:\\dposoft.net
    Ovo je neki ruski sajt na kom mozes da skines softver za odklanjanje bad sectora! Ja ga nisam probao ali sam negde citao o istom i kazu da je odlican!

Slične teme

1. BAD SECTOR!HELP!BAD SECTOR!HELP!
    Autor Lord_of_Romance u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.08.2005., 00:27
  2. Bad Sector
    Autor gery112 u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.05.2004., 21:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor