Zbog cega mislite da je neverovati u Boga lose, tj. zlo?


Moram da ti se pridružim, jer ni ja nisam čuo za ''ateističke religije''

E pa, sad jesi. Postoje. :)

Formulacija ''ateističke religije'' mnogo više liči na brzopleto formulisanu sintagmu koja teško da ima valjanog obrazloženja.

E sad si mi sve objasnio... :roll:

I meni isto...

Budizam? Chula nekad za Budizam? Fino. E, oni nemaju boga. Pored Budizma imash i neke za koje mozda nisi chula, Djainizam, Taoizam, Konfuchijanstvo ili Konfucijanizam...

Da li treba da shvatim da je budizam, JEDNA OD ATEISTIČKIH RELIGIJA ...Da li to treba da znači da je budizam ateistička doktrina...

Ateizam je u principu samo neverovanje teistima, neverovanje u Boga. :bye:
FelixTheCatPaceAni.gif
 
Mislila sam da je i Isus bio covek..
Mene u stvari vise interesuju ljudi od religija ali hvala na savetu u svakom slucaju..
Isus je mnogo toga, u zavisnosti od toga koga pitash :). Ako pitash Pravoslavne on je Bog, ne chovjek. Ako pitash Muslimane on je prorok (tako da je blize tome uchitelj/chovjek) ako pitash Jevreje on je varalica, lazni mesija, chovjek. Ako pitash razne sekte, razne sekte cje ti razlichito odgovoriti, od uchitelja do Boga. Na nama je da zakljuchimo shta je tachno.

A koga god da pitash Buda, Lao Ce i Konfuchije su bili ljudi, uchitelji. :)
 
Yep, s' tim shto su Buda, Lao Ce i Konfuchije bili opipljivi :)

To što su oni bili opipljivi nikako ne znači da su to...ateističke religije.

Te stvari su dosta drugachije..Istrazi malo ako te interesuje religija, mozesh se iznenaditi do chega se sve dolazi.

To jeste dosta drugačije ali ništa od toga nema veze sa ...ateističkim religijama.

Evo jedan zanimljiv citat koji mi se dopada:

"Tajna čeka da bude otkrivena, spoznajom očiju nezamagljenih žudnjom; srca ljudi okovana željom, jedino vide tajni veo."
Lao-Ce
:bye:
FelixTheCatPaceAni.gif
 
To što su oni bili opipljivi nikako ne znači da su to...ateističke religije.
To nije bio argument da su to ateistichke religije nego da bog i uchitelj nisu isto, kako to konstatova Lilyth.

To jeste dosta drugačije ali ništa od toga nema veze sa ...ateističkim religijama.
Kako vishe chitam ovo, "ateistichka religija" i meni ima manje smisla. :D

Nego, ako je ateista onaj ko ne vjeruje u bilo shta nadprirodno onda ne, budisti nisu ateisti. Ako je ateista onaj ko vjeruje da Bog ne postoji, onda da, budisti jesu ateisti. Ili ja pravim greshku u koracima :)
 
postoje rituali vezani za odredjene aktivnosti koji nemaju nikakve veze sa religijom, tako da to nije merilo ...

Apsolutno tako.

Mozda i nije. Budizam zasigurno jeste, a i Taoizam.

(U ovom trenutku mi je nevjerovatno krivo shto ne poznajem istochnjachke religije bolje :D )

Kada bolje razmisliš to ti nije ni potrebno. Ja sam se sticajem okolnosti nekada davno upetljao u mnoge religije, pa mi je po nešto i poznato. Evo ti jedan zanimljiv stih:

"Sva bića nose na leđima senku,i u rukama sunce; Spajajući dah svetlosti i senke,
ravnoteža se uspostavlja u svetu."
Lao-Ce

FelixTheCatPaceAni.gif
 

Back
Top