SIMPSONOVI STRIP!

Ja sam jedno vreme uzimao ovaj strip pa sam prestao... suviše je skup a malo ima da se čita.

Osim toga, naši mu nekako daju dečju crtu... na većini trafika sam ga primetio među dečjim časopisima.

A primetio sam jedan detalj vezan za broj 8... "velika" priča u njemu je Lisinom dnevniku, a "mala" opisuje jedan dan Barnija Gambla. Na netu sam našao i čitao originalnu, englesku verziju, i upoređujući englesku i našu primetio sam da su naši, prilikom prevođenja, iz originalnog stripa izbacili celu jednu tablu, tj. stranu, iz stripa o Barniju. Na toj tabli u Moov bircuz dolazi nekoliko lepotica u bikinijima misleći da se tamo održava neko takmičenje lepotica, tako nešto. Da nisu možda naši mislili da će to biti neprikladno za decu koja budu čitala strip? Ili je nešto drugo u pitanju? Ko će ga znati...
 
Radnja je izlizana...ljudi ocigledno nemaju neke ideje koje bi me privukle da skupljam taj stripic...a i zrtez je osrednji...msm kao bojanka...i jos ima desetak listica...a ona onomatopeja Homerovih "zvukova" jadno :thumbdown:
 
Moram da ugrabim ovu priliku ispred, siguran sam, desetina drugih ljudi koji takođe ne mogu da izdrže, a da ne kažu istu stvar: 1 list = 2 strane. Dakle, strip ima 32 strane, tj. 16 listova.

Ahhhh, sada se osećam mnogo bolje. :D
 
nema 10 listova nego 30, a crtez je bas dobar i kvalitet boje......meni se svidja sto je u takvom formatu.....:D

Hahaha...i sad ces da mi prodajes pricu kao na 16 listova(oko 50 recenica.....prostoprosirenih)ima sta da se PAMETNO procita.....Mikijev Zabavnik je za ovo Bog i batina:lol:

Jesi citao 300?!
Ili Sandmana-a?
Ili Dylan Doga?
Ili Alana Forda....
Ili bar Zagora brate:roll:

to JE strip..a ovo-slikovnica...bojanka:neutral:
 
Hahaha...i sad ces da mi prodajes pricu kao na 16 listova(oko 50 recenica.....prostoprosirenih)ima sta da se PAMETNO procita.....Mikijev Zabavnik je za ovo Bog i batina:lol:

Jesi citao 300?!
Ili Sandmana-a?
Ili Dylan Doga?
Ili Alana Forda....
Ili bar Zagora brate:roll:

to JE strip..a ovo-slikovnica...bojanka:neutral:

ja citam i stripoteku,talicnog toma,tex,miki maus,tom i dzeri.....a i da ti kazem da ja uopste nisam rekao da mi je to omiljeni strip....:dontunderstand:
 

Back
Top