Forumaske veze i vezice...

Supertajni

Poznat
Poruka
7.329
Licno sam imao par jako kvalitetnih veza koje su se desile od kako sam na ovom forumu, evo priznajem to javno ovom prilikom, necu ih imenovati naravno, niti imam nameru da se povucem iz te price pa sad kao pisem memoare. Zanima me kakav je vas odnos vezano za ovu temu, da li je uopste pametno preci tu granicu pukog zezanja i ubijanja vremena na forumu? Mozda ova tema ni ne zasluzuje razmatranje ovog tipa ali sam ja licno jako radoznao da saznam kako vi gledate na sve to?
 
Jao Evo minerko, moze se u RL sve ali da li je ok na forumu ulaziti dublje u pricu sa nekim? Ja poznajem dosta ljudi sa ovog foruma i sa svima sam ok, neki su mi blizi od drugih i to je rl, a sta kad nekog poznajes samo ovde a vec sve naginje ka tome da se razvija lepa prica izmedju vas, ides li dalje i recimo se zaljubljujes, gradis vezu ili bezis?
 
pa forum ti je kao i kafic, ne svracaju ovde marsovci i marsovljanke vec ljudi koji
- ubijaju vreme na poslu
- vole ovakav nacin upoznavanja
- razmenjuju iskustva
- proveravaju svoj ego....

i svi kao i u rl imaju emocije, htenja, zelje, simpatije, pricu, zivot, proslost itd.
ih koliko ima srecnih parova koji su na "oglasi" nasli srodnu dusu? zar su oni cudni, nenormalni, vaki-naki?...

sve je to zivot, tj. savremeni nacin komunikacije.
sad zamisli kako smo muvali ribe pre mobilnih i pre interneta. losije. bolje ?
sve ima svoje :D
 
vise mi je ovo za zezanciju neobaveznog tipa....a bas bi trebao neko da me fascinira da bih mu dala sansu jer sam se uverila kako net moze da zavara i da razvije emocije bez pokrica...drugo je to kad gledas nekog u oci i tako komuniciras....
 
Da li ce neka veza biti kavlitetna ili ne, ne zavisi od mesta upoznavanja...

upravo tako...

zato i ne vidim poentu cele ove priče... meni je to kao da si pitao- da li se u rl-u kad upoznate nekog i počnete da se družite usuđujete da "pređete granicu"?
sve to zavisi od mnogih drugih okolnosti, a mesto i način upoznavanja nemaju nikakve veze sa tim... mislim, nije da nemaju, ali nisu od presudnog značaja...
neki ljudi imaju onu barijeru u svojoj glavi koja ih koči... valjda se plaše onog "ko zna na koga ću da naletim, ko zna kakva je ta osoba u rl-u, možda se na netu folira" i te fore... ali ja uvek kažem da ni u rl-u nemaš nikakvu garanciju da je osoba takva kakvom se u početku predstavlja...
 
Da se potrudim da posaljem vise od par poruka nedeljno, mozda bih se i skontala sa nekim ko je podjednako divan, sarmantan, pametan, dovitljiv, zabavan...savrsen, bas kao i ja. :mrgreen: Ovako muski ostaju uskraceni sto se tice konstatacije mog prisustva. :mrgreen:
Hm, salu na stranu, sto da ne. Ovde se nadju najrazlicitiji ljudi, pa nije iskljuceno da iz nekog neobaveznog caskanja i razmene misljenja proizadje nesto vise. Upoznaju se ljudi i na mnogo cudnijim mestima i pod daleko neobicnijim okolnostima, nego sto je (ovaj) forum. :brus:
 
upravo tako...

zato i ne vidim poentu cele ove priče... meni je to kao da si pitao- da li se u rl-u kad upoznate nekog i počnete da se družite usuđujete da "pređete granicu"?
sve to zavisi od mnogih drugih okolnosti, a mesto i način upoznavanja nemaju nikakve veze sa tim... mislim, nije da nemaju, ali nisu od presudnog značaja...
neki ljudi imaju onu barijeru u svojoj glavi koja ih koči... valjda se plaše onog "ko zna na koga ću da naletim, ko zna kakva je ta osoba u rl-u, možda se na netu folira" i te fore... ali ja uvek kažem da ni u rl-u nemaš nikakvu garanciju da je osoba takva kakvom se u početku predstavlja...

:ok:...
 
Zanima me kakav je vas odnos vezano za ovu temu, da li je uopste pametno preci tu granicu pukog zezanja i ubijanja vremena na forumu? Mozda ova tema ni ne zasluzuje razmatranje ovog tipa ali sam ja licno jako radoznao da saznam kako vi gledate na sve to?

Није ми се догодило, али зашто да не? Мало је другачије него РЛ... али се опет своди на исто: да ли у друштву прећи ту границу пуког зезања у нешто више. Ово ти је, не знам... као школско одељење или група на семинару, па сви седе у круг и причају о нечему. Неко ти се свиди како говори, неко ти је досадан и ни не слушаш га, неко ти просто иде на живце... неког заготовиш, неког пожелиш да упознаш... или ништа од свега тога, зезаш се док си ту, а чим звони за крај, напушташ тај свет и враћаш се неком свом.

Једина разлика од РЛ-а је што не видиш и не чујеш особу и што ниси свестан брзине њене реакције. А опет, има и хемије... а што је најчудније. Неко те привлачи, неко ти је одбојан, неко ти је супер, неко те нервира... а све преко слова и смајлија. :) По мом искуству, једино што се може закамуфлирати у виртуелном свету, а што може бити разочаравајуће (чак и жестоко) у РЛ-у, то су само неки недостаци који се овде не виде јер не долазе до изражаја... док се карактер, личност и све остало не могу исфолирати.
 
Svaka cast, upravo to je gola istina o forumu i ovom nacinu komunikacije, kako god ipak mi se dopada taj nacin komunikacije i drago mi je da ima ljudi koji gledaju na to potpuno normalno. Ja se trudim da budem iskren u nekoj ozbiljnijoj prici, takav sam i u RL-u, i ne krijem se iza nicka da bi bio neka druga licnost i iznenadjujuce je to da vecina ljudi to tako radi, naravno ima i onih koji se zestoko foliraju i pokusavaju da budu sve ono sto nisu inace u RL-u ali oni me ne zanimaju i vrlo brzo izgubim zelju za komunikacijom sa takvim osobama. Zato mislim da je potpuno ok imati i privatan kontakt i druzenje ili i nesto vise.
 
Može da uspe. Zavisi koliko su obe strane iskrene u ovom vidu komunikacije i koliko ce se dopasti jedno drugom,kada im se pogledi sretnu.
U sustini,svaki početak nosi sa sobom i rizik da cemo biti povredjeni,kako u RL,tako i ovde. Neko će pokušati,a neko ne. Svi imamo mogućnost izbora...
 

Back
Top