restartovanje racunara !! hitno,nisam uspeo da nadjem ovu temu !

markom993

Početnik
Poruka
30
ponekad mi se sam od sebe restartuje racunar,,,i ne znam od cega je,dali je moguce da je od toga sto sam povecao rezoluciju preko 1024x768,,,pa da napajanje nekad ne uspe da da dovoljno struje ?,,racunar je nov,,msi x2 2.1 GHz,nvidia gf 8500gt 512mb,,,2GB ram...napajanje mi je nzm koje od 230V,dali neko moze da mi pomogne,citao sam razne textove ali opet mi nesto nije jasno,to napajanje ! jer mi je ne logicno da je maticna,sto je obicno,,,a restartuje se povremeno svaka 2-3-4 dana,jako retko !! unapred hvala :confused:
 
posto je sad kasno sutr cu ga testirati sa pes09,vec mi je pojacana rezolucija na pes pa cu videti,,,inace sam ga igrao i nista,temp bude oko 55°C,ali bas sam ga bio pritegao......pre nekih pola meseca-nesto vise,radio sam reinstal,komplet,stavio kaspersky09,mislim da nije virus mada cu veceras pustiti na duboko skeniranje,nije mi do sad nista nalazio... nista videcu sutra pa cu vam javiti...hvala momci !!!
 
Ako ti je racunar nov, onda sigurno imas garanciju.
Nosi tamo gde si ga kupio i reklamiraj masinu. Prosto.

ako medjutim nemas garanciju, onda otvori kuciste i proveri kolicinu prljavstine izmedju fenova i kulera na cpu. Proveri na bocnoj strani napajanja koliko je snazno pa javi.
Kakve produzne kablove koristis. Imas li trofaznu struju?Imas li na toj grani u kuci nekih velikih potrosaca (klima, TA pec, aparat za svajsovanje...) Da li si ti je struja nakacena na trolu ili tramvaj? Kakva ti je pasta na procesoru...
 
ponekad mi se sam od sebe restartuje racunar,,,i ne znam od cega je,dali je moguce da je od toga sto sam povecao rezoluciju preko 1024x768,,,pa da napajanje nekad ne uspe da da dovoljno struje ?,,racunar je nov,,msi x2 2.1 GHz,nvidia gf 8500gt 512mb,,,2GB ram...napajanje mi je nzm koje od 230V,dali neko moze da mi pomogne,citao sam razne textove ali opet mi nesto nije jasno,to napajanje ! jer mi je ne logicno da je maticna,sto je obicno,,,a restartuje se povremeno svaka 2-3-4 dana,jako retko !! unapred hvala :confused:

na sajtu antel-a imas za proracun napajanja po komponentama ugradjenim u racunar pa vidi koliko ti treba snage napajanja
 
jedno pitanje...koja temperatura treba da bude mojih komponenata???,,,evo tacne konfiguracije i temeratura pri normalnom radu bez pokrenutih programa !

maticna - MSI K9N Neo-F (MS-7369)
Chipset - nVidia nForce 560
procesor - AMD Athlon 64 X2 4200+ @ 2200Mhz
RAm - 2048 MB(2x1024 DDR2)
graficka - NVIDIA GeForce 8500GT
zvucna - realtek Semiconductor RTL8168/8111 PCI Gigabit Ethernet NIC
win - XP pro 5.01.2600 sp3



procesor fan - 3125 rmp
maticna ploca - 35°C
procesor - 50°C
Power/aux - 12°C


AMD 64 x2(core 1) - 30°C
AMD 64 x2(core 2) - 27°C
NVIDIA GeForce 8500 GT - 52°C
hard disc - 38°C
 
e danas igram ja pes09 i sve normalno jedno sat vremena i vise....i izadjem ja i nastavim da radim normalno sve i udjem na net,koristim mozillu firefox 3,,,ia sad sam skontao da mi se obicno restartuje kada sam na netu-mozilli,,,tacnije budem na facebooku,posto uglavnom sam tamo,ne lutam po netu ! dali je moguce da je to zato sto ima greska na mozilli i da ga to jbe ! ! ! ! ?????
 
e danas igram ja pes09 i sve normalno jedno sat vremena i vise....i izadjem ja i nastavim da radim normalno sve i udjem na net,koristim mozillu firefox 3,,,ia sad sam skontao da mi se obicno restartuje kada sam na netu-mozilli,,,tacnije budem na facebooku,posto uglavnom sam tamo,ne lutam po netu ! dali je moguce da je to zato sto ima greska na mozilli i da ga to jbe ! ! ! ! ?????
Moraćeš drugar da reinstaliraš WINDOWS a posle polakom drajvere i posle da strogo pratiš kako se ponaša kada instaliraš ponaosob svaki sledeći program.
 
jedno pitanje...koja temperatura treba da bude mojih komponenata???,,,evo tacne konfiguracije i temeratura pri normalnom radu bez pokrenutih programa !

maticna - MSI K9N Neo-F (MS-7369)
Chipset - nVidia nForce 560
procesor - AMD Athlon 64 X2 4200+ @ 2200Mhz
RAm - 2048 MB(2x1024 DDR2)
graficka - NVIDIA GeForce 8500GT
zvucna - realtek Semiconductor RTL8168/8111 PCI Gigabit Ethernet NIC
win - XP pro 5.01.2600 sp3



procesor fan - 3125 rmp
maticna ploca - 35°C
procesor - 50°C
Power/aux - 12°C


AMD 64 x2(core 1) - 30°C
AMD 64 x2(core 2) - 27°C
NVIDIA GeForce 8500 GT - 52°C
hard disc - 38°C
Property Value
CPU Core 0 Temperature 16 şC (61 şF)
CPU Core 1 Temperature 1 şC (34 şF)
GPU 44 şC (111 şF)
HDD Temperature (WDC WD1600AAJS-00PSA0) 27 şC (81 şF)
 

Back
Top