treba li psa tuci ako uradi nesto sto nije u redu??!!!

Ja Sunce ponekad udarim novinom kada mi pobegne i preskoči zid terase od 1.5m ..... poludim jer se bojim da je ne udari neki auto. Inače nisam za takve vaspitne mere ..... nekako mi žao .... ti je udariš, a ona počne da maše repom i da te liže - pa da se pojedeš posle od griže savesti
c016.gif


Odmah da kažem da moj pas nije baš vaspitan ... ali je umiljata i dobra - i sve joj praštam zato što je takva
i040.gif
 
Vazna je doslednost i malo kecnuti psa malo novinom samo malo prepasti,oni shvate.Majka samo zarezi i kucici shvate ili ih malo gricne da ne boli jako , imam slican primer [izvinite ja volim i macke i pse to je isto} ja gricnem macu za uvo {psa nesmem} i ona shvati a isto se gurne nos u kaku pa shvati da ne kaki gde ne treba.
Znaci doslednost i malo iznenadjenja a ne bola.I puno ljubavi bez popustanja.:klap:
 
Da se prikljucim i ja,nisam za to da je batina iz raja izasla,samo mnogo ljubavi,razumevanja i strpljenja,on je verovatno bio dugo na ulici,stekao neke svoje navike i jedan nacin zivota,bio gladan danima,borio se za svje mesto pod suncem,...Veruj i vise ti je nego zahvalan za redovan obrok i suvo mesto za spavanje.Ako vec imas dvoriste pokusaj prvo tu da ga naucis na povodnik,onda na slobodu i svaki put kad ti dodje kad ga pozoves nagradi ga necim sto voli da gricka.Dvoriste prethodno obezbedi da ne bi dolazilo do tih situacija da izadje na ulicu i nikako nemoj da ga bijes,jer on jednostavno ne govori nasim jezikom,to bi bilo sto kad bi dosao neki stranac i ti ga istuces zato sto te ne razume sta govoris,ali zato svi mi razlikujemo ton i boju glasa i ljudi i zivotinje,znaci dresura pocinje tako sto komande izgovaras izricitim tonom i ozbiljnoscu,nema potrebe ni da vices,pas nije gluv,a pohvale umiljatim glasom i milovanjem,nagradom...U zabranama moras biti izricit,ne mozes da ga izgrdis,a posle da ga milujes,tako ces ga samo zbuniti.Jos jednom strpljenje je osnov,ne moze nista preko noci da se nauci.Samo polako i zelim ti mnogo srece.
 
Hvala bogu da imam istomisljenika psi ne da imaju dusu nego nije normalno, svaki je licnost za sebe nezavisno od rase, i mislim treba ih vaspitati samo kao i decu pozitivnim uslovljavanjem tj nagradjivanjem .Majka vaspitava rezanjem i ujedom kad nista ne pomaze ali nikad do krvi [i ono stene koje nije njeno ,samo ga doji} znaci zna meru i granicu i kada kaznjava {kada provede 2 meseca
pored njih i samo malo jede i vrsi nuzdu na brzinu oni dosadjuju i njoj tek onda malo ali samo malo istekne strpljenje}
Mislim da mi psima ne mozemo biti vlasnici i nemamo pravo na vlast nad njima nego smo im duzni kao i deci ukazati nase postovanje i poverenje i brigu.
I mesanci su plemeniti !!!!!!
Oni su emocionalno inteligentniji od nas ,vezali smo ih uz nas, uzeli smo im zivotni prostor zarad sopstvene komocije, vezali za nas i duzni smo im puno vise nego sopstvenim precima.
U vaspitanju je vazna samo spontanost i nikada ne idi kod psa kada si neraspolozen-a?
 
Dobio sam psa pre nekih nedelju-nedelju ipo dana..u pitanju je zenka sar peja stara 1,5 mesec.Prvih dana se ponasala okej s' obzirom da je dosla u novi dom i njeno ponasanje je bilo razumljivo..kako vreme protice ona postaje na neki nacin agresivna.Bukvlano sada vise ne moze da se mazi, kada krene rukom neko da je pomazi odmah krene da mu grize ruku..ruke su mi sve izgrebane i od rana..cesto zna da iz zelje za igrom ili nisam ni ja siguran zasto, dolazi i pocinje da nam grize garderobu (najcesce carape ili trenerke koje nosimo na sebi) i ti njeni postupci vec pocinju da me zabrinjavaju.Dobija ,,batine,, za to sto radi (par puta gumenom papucom po guzi ili po njusci ali ne prestaje) dok se ili ne umori ili dok ne dobije vece batine.Jako mi je zao sto se tako ponasa i sto mora da ispasta zbog toga.Moguce da to radi iz osecaja da je mrzimo ili slicno jer dosta cesto ponavlja ranije navedene postupke u toku dana i budemo cesto ljuti na nju.Sustina je to da jako puno grize ne samo namestaj vec i sake i stopala kada neko hoce da je pomazi od ukucana ali i od prolaznika kada je setamo.Ako je neko imao slican problem ili ako zna resenje neka se javi, hvala.
 
Dobio sam psa pre nekih nedelju-nedelju ipo dana..u pitanju je zenka sar peja stara 1,5 mesec.Prvih dana se ponasala okej s' obzirom da je dosla u novi dom i njeno ponasanje je bilo razumljivo..kako vreme protice ona postaje na neki nacin agresivna.Bukvlano sada vise ne moze da se mazi, kada krene rukom neko da je pomazi odmah krene da mu grize ruku..ruke su mi sve izgrebane i od rana..cesto zna da iz zelje za igrom ili nisam ni ja siguran zasto, dolazi i pocinje da nam grize garderobu (najcesce carape ili trenerke koje nosimo na sebi) i ti njeni postupci vec pocinju da me zabrinjavaju.Dobija ,,batine,, za to sto radi (par puta gumenom papucom po guzi ili po njusci ali ne prestaje) dok se ili ne umori ili dok ne dobije vece batine.Jako mi je zao sto se tako ponasa i sto mora da ispasta zbog toga.Moguce da to radi iz osecaja da je mrzimo ili slicno jer dosta cesto ponavlja ranije navedene postupke u toku dana i budemo cesto ljuti na nju.Sustina je to da jako puno grize ne samo namestaj vec i sake i stopala kada neko hoce da je pomazi od ukucana ali i od prolaznika kada je setamo.Ako je neko imao slican problem ili ako zna resenje neka se javi, hvala.

Kao prvo, štene je prerano odvojeno iz legla. Kao drugo, pretpostavljam da ti nisu poznati uslovi u kojima je rođena i u kojima je bila tih mesec i po dana.
Mnogi "odgajivači" se, kako ne bi bili na gubitku zbog troškova dohrane, odlučuju na to da štenad ranije odvoje od kuje i razdele ih/prodaju, tj. da ih se "otarase".
Štene se tek upoznaje sa spoljnim svetom, a ta sklonost ka grickanju šaka i stopala je, zapravo, njena potreba za skretanjem pažnje i bliskošću. Na taj način ona traži da je neko pomazi, a vi je, umesto milovanja, kažnjavate. U većini slučajeva dovoljno je malo podići ton, tj. dreknuti na psa kada radi ono što ne treba.
Grickanje nameštaja je normalna pojava kod štenaca kojima rastu zubi, i rešava se relativno jednostavno: napravi se rastvor od vode i mlevenog bibera, ili se kupi sprej u te svrhe u pet-šopu, pa se isprskaju delovi nameštaja koji su štenetu pristupačni.
Grickanje garderobe, ruku i stopala ne rešava se batinama, nego igrom: pas treba da ima igračku kojom ćeš mu skrenuti pažnju sa zabranjenih radnji. Igračka treba da bude prilagođena uzrastu kako je štene ne bi progutalo ili se povredilo.
Vaš mali novi član porodice svakako nema osećaj da ga mrzite, niti se inati - kao što laički pretpostavljaš; ono žudi za kontaktom i pažnjom.
Dakle, loše ste počeli sa vaspitanjem, što je rezultat neinformisanosti. Postoji na desetine sajtova za obuku novopečenih vlasnika pasa, pa potraži i tamo slična iskustva. Videćeš da batine stvaraju isfrustriranog, nestabilnog psa (što nikako nije dobro za bilo kog psa, a kamoli za rasu kakva je šarpej).
 
Poslednja izmena:
Dobio sam psa pre nekih nedelju-nedelju ipo dana..u pitanju je zenka sar peja stara 1,5 mesec.Prvih dana se ponasala okej s' obzirom da je dosla u novi dom i njeno ponasanje je bilo razumljivo..kako vreme protice ona postaje na neki nacin agresivna.Bukvlano sada vise ne moze da se mazi, kada krene rukom neko da je pomazi odmah krene da mu grize ruku..ruke su mi sve izgrebane i od rana..cesto zna da iz zelje za igrom ili nisam ni ja siguran zasto, dolazi i pocinje da nam grize garderobu (najcesce carape ili trenerke koje nosimo na sebi) i ti njeni postupci vec pocinju da me zabrinjavaju.Dobija ,,batine,, za to sto radi (par puta gumenom papucom po guzi ili po njusci ali ne prestaje) dok se ili ne umori ili dok ne dobije vece batine.Jako mi je zao sto se tako ponasa i sto mora da ispasta zbog toga.Moguce da to radi iz osecaja da je mrzimo ili slicno jer dosta cesto ponavlja ranije navedene postupke u toku dana i budemo cesto ljuti na nju.Sustina je to da jako puno grize ne samo namestaj vec i sake i stopala kada neko hoce da je pomazi od ukucana ali i od prolaznika kada je setamo.Ako je neko imao slican problem ili ako zna resenje neka se javi, hvala.

To je pravilo, ne izuzetak. Tvoje se stene ponasa savrseno normalno i tako ce biti dok joj ( njemu) porastu pravi zubi,
a to je sa 6 meseci zivota. Svako od nas ko je imao stene dozivljavao je to sve, ali se to unapred zna kao sto se zna da stene
pishki po kuci, stanu i do svojih 4 meseca zivota.
Tuci bebu zato sto pishki recimo ili gricka kojesta za mene je stvarno dno dna, a stene je beba.
Mozes ti i da je ubijes, moze ti se, vlasnik si, ali to sa vaspitavanjem tog steneta nema nikakve veze.
Meni su moja dva izgrizli ( stariji, sada i pokojan) najdraze skupocene cipele, a ovaj malac mi je syebao nove tapete, deo
skupocene zavese, ali ja sam kriva, znala sam da stenci grckaju sta stignu i da ne razumeju da su tapete ili cipele, zavesa
skupocena. Grickaju svi stenci svojim ostrim zubicima pa ostaju i ogrebotine, ali sa 6 meseci toga vise nema.
Cudno da ti vlasnik tog steneta nije objasnio kako se stencvi ponasaju.
 

Back
Top