Biste li usvojili dete?

Usvajanje deteta

  • NE, ne bi usvojila dete

  • DA, usvojila bi dete

  • usvojila bi dete samo ako ne bi mogla imati svoje


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Znam da je teža tema...
Da li impulsi za usvajanje djece dolaze uglavnom od žena,Majčinski instinkti, plemenitost, nemogućnost imanja vlastite dece...
dok muškarci takvu ideju „prihvaćaju“ Da li je tako?

Biste li usvojile dete da ostanete solo do određenih godina života?

Što bi se desilo da jako želite usvojiti dete ali vaš partner to ne želi?
 
Znam da je teža tema...
Da li impulsi za usvajanje djece dolaze uglavnom od žena,Majčinski instinkti, plemenitost, nemogućnost imanja vlastite dece...
dok muškarci takvu ideju „prihvaćaju“ Da li je tako?

Biste li usvojile dete da ostanete solo do određenih godina života?

Što bi se desilo da jako želite usvojiti dete ali vaš partner to ne želi?

uzasno ozbiljna tema, na koju, mislim, ne moze da iz srca odgovori bilo ko ko nema dete...zato sto onda ne poznajes taj osecaj, i tu odgovornost, i strahove, i sumnje
a, kad sve to zamislis sa detetom koje nije bioloski tvoje...ne znam...
usvajanje je neverovatno plemenit cin sa jedne strane, ali sa druge usvajas ga jer ti zelis nesto, pa onda se to poklopi i sa tom plemenitoscu
gledala sam ljude oko sebe, koji su usvojili, i koji nisu, ima dobrih i losih iskustava na obe strane, usvojili decaka od mesec dana, on postao narkos koji ih bije i krade, oca doveo do tri srcana, na kraju otac umro, majku ne mogu da prepoznam, zena izgleda kao crna zemlja, znam i one druge-moja dobra drugarica iz odeljenja, usvojena, sve ko iz bajke, pa onda moja rodjena tetka koja se 20 godina lecila, i nista, teca nije hteo usvajanje, ona patila ceo zivot, a sada, kaze "bolje sto nisam"...
tezak i ozbiljan zivotni izbor...
 
Kada bih imala uslove usvojila bih svu onu decu shto su ostavljena i zaboravljena i nekim ustanovama gde jedna vaspitachica na njih 50-oro ne stizze da im pruzzi svu ljubav i toplinu koja detetu treba da bi poraslo bez ozziljaka...
Da, usvojila bih decu iako imam svoje. I machiche i kuchiche koji su izbacheni na ulicu i beskuchnike...bozze koliko tuge na ovom svetu, bog ima bash puno posla...
:confused:
 
Da. I sa bioloskim detetom su moguci problemi (itekako) i sa usvojenim i sa prijateljima, kolegama, zivotinjama, planovima, nasim zivotima... Sve moze i ne mora da bude problem. Sve moze i ne mora da bude blagostanje.

Treba uraditi ono sto nam instikt govori da je ispravno, pruziti maksimum, ali na sve ne mozemo uticati. Vazno je da je odluka koju donesemo ona sa kojom cemo moci da zivimo.
 
Znam da je teža tema...
Da li impulsi za usvajanje djece dolaze uglavnom od žena,Majčinski instinkti, plemenitost, nemogućnost imanja vlastite dece...
dok muškarci takvu ideju „prihvaćaju“ Da li je tako?

Biste li usvojile dete da ostanete solo do određenih godina života?

Što bi se desilo da jako želite usvojiti dete ali vaš partner to ne želi?

Usvojila bih.
I skoro sam razmisljala o tome,zelela bih imati jos jedno,a mislim da mi je kasno,pa eto...i ucinila bih sigurno jedno dobro delo.
Medjutim,ima tu nekih pravnih zackoljica:-(
Probala bih da se dogovorim sa partnerom.
I ne mislim da te ideje dolaze samo od strane zena...Sve je to individualno.
 
moja baba je pored mog ćaleta i mog strica usvojila još dva dečaka. ćale je pre par godina sreo jednog od njih dvojice i ovaj mu je rekao da: "keva" i nije napravila baš pravi potez što je pored svoje dece usvojila još njih dvojicu.
zašto? zato što se onda trudiš da ne praviš razliku medj` prasićima nego se trudiš da im svima pružiš jednako, a ustvari oduzimaš od svoje rodjene dece malo više da bi pružio ovima koji u startu imaju manje, pa da im nadoknadiš to, i onda, nesvesno, uzmeš malo više svojoj dečici.
mislim da to ne može da ide baš zajedno tako u harmoniji.
usvojila bih decu kad ne bih imala svoju. ovako, ne!
 
Kad bih ostala sama od određenih godina, našla bih nekog da mi napravi dete, bez bilo kakvih drugih obaveza sa njegove strane...
Ako ne mogu da imam svoje dete, usvojila bih dete...
A, ako ne možemo da imamo decu, a moj partner ne želi da usvojimo dete, ne bi više ni bio moj partner...
Jeste tragično to koliko ima napuštene dece, ali pre bih našla drugi način da im pomognem, nego da ih redom usvajam...
 
moja baba je pored mog ćaleta i mog strica usvojila još dva dečaka. ćale je pre par godina sreo jednog od njih dvojice i ovaj mu je rekao da: "keva" i nije napravila baš pravi potez što je pored svoje dece usvojila još njih dvojicu.
zašto? zato što se onda trudiš da ne praviš razliku medj` prasićima nego se trudiš da im svima pružiš jednako, a ustvari oduzimaš od svoje rodjene dece malo više da bi pružio ovima koji u startu imaju manje, pa da im nadoknadiš to, i onda, nesvesno, uzmeš malo više svojoj dečici. mislim da to ne može da ide baš zajedno tako u harmoniji.
usvojila bih decu kad ne bih imala svoju. ovako, ne!

Ali ako ih usvojiš onda treba upravo tako ,da ne praviš razlike,nema onda oduzimanja i dodavanja,pogrešno je takvo razmišljanje...
 
Znam da je teža tema...
Da li impulsi za usvajanje djece dolaze uglavnom od žena,Majčinski instinkti, plemenitost, nemogućnost imanja vlastite dece...
dok muškarci takvu ideju „prihvaćaju“ Da li je tako?
Biste li usvojile dete da ostanete solo do određenih godina života?
Što bi se desilo da jako želite usvojiti dete ali vaš partner to ne želi?

Voljela bih da usvojim dijete, ali samo ukoliko bih imala porodicu koju bi to dijete usvajanjem dobilo.
Samci (o, kako ovo ružno zvuči :roll:) ionako ne mogu usvajati djecu, koliko ja znam.
+ Ne može djecu usvojiti baš ni svaki par koji to poželi, ima tu more nekih testova i preduslova da se ispuni.
Ovo poslednje pitanje....ne znam, nadam se da ću za "partnera" imati čovjeka
koji ima jednako mnogo ljubavi za djecu kao i ja, tako da...šbb kbb, nemam pojma.
 
Voljela bih da usvojim dijete, ali samo ukoliko bih imala porodicu koju bi to dijete usvajanjem dobilo.
Samci (o, kako ovo ružno zvuči :roll:) ionako ne mogu usvajati djecu, koliko ja znam.
+ Ne može djecu usvojiti baš ni svaki par koji to poželi, ima tu more nekih testova i preduslova da se ispuni.
Ovo poslednje pitanje....ne znam, nadam se da ću za "partnera" imati čovjeka
koji ima jednako mnogo ljubavi za djecu kao i ja, tako da...šbb kbb, nemam pojma.

Neznam kako je kod vas no kod nas su zakonske regulative u procesu menjanja da mogu ljudi i bez partnera usvojiti dete...
ja recimo mislim da ne bi mogla biti sa nekim ko nema ni trunku suosjećanja:( da može reći odlučno NE posvajanju ....
 
@samurajiane
Sta primeti dete? I sta to usvojeno dete u startu ima manje?
Ako usvojis dete, a imas biolosku decu, treba da naucis biolosku decu od starta da na to usvojeno dete gleda kao na novog brata/sestru...ta konstatacija mi je ista kao da kazes da ne treba radjati drugo dete jer ces oduzeti nesto prvom...
Ja bih usvojila dete vrlo rado. Ako bih imala bioloske dece usvojila bih malo starije dete, jer njih niko nece, a beba ce mnogo lakse naci staratelje...kada bih mogla da biram, usvojila bih cigance...ali koliko znam ne moze da se bira
Kada ne bih mogla da imam dece, vise bih volela da usvojim bebu, jer bih zelela da prodjem kroz sve to od pocetka...
Sa svojim partnerom sam razgovarala o tome, jer imam snazan strah da necu moci da imam dece, zato sto imam dosta slucajeva steriliteta u blizoj familiji...znam da kada ne bi mogli da imamo dece pristao bi da usvojimo dete (zbog mene, njemu licno se ta idej ane svidja previse, cini mi se...tako da bi on bio taj koji ,,pristaje'') ...kada bi imali bioloske dece znam da moj partner ne bi pristao da usvojimo dete...
 
Neznam kako je kod vas no kod nas su zakonske regulative u procesu menjanja da mogu ljudi i bez partnera usvojiti dete...
ja recimo mislim da ne bi mogla biti sa nekim ko nema ni trunku suosjećanja:( da može reći odlučno NE posvajanju ....
Kada bih bila sama ne bih usvojila dete...mislim da onda ne bih ni rodila dete, jer mislim da je za dete potrebna porodica...
 
Sa svojim partnerom sam razgovarala o tome, jer imam snazan strah da necu moci da imam dece, zato sto imam dosta slucajeva steriliteta u blizoj familiji...znam da kada ne bi mogli da imamo dece pristao bi da usvojimo dete (zbog mene, njemu licno se ta idej ane svidja previse, cini mi se...tako da bi on bio taj koji ,,pristaje'') ...kada bi imali bioloske dece znam da moj partner ne bi pristao da usvojimo dete...

Jel to... nasledno? :eek:
 

Back
Top