Skype!!!

@Heidfeld fan

Nije potrebna registracija, jer je program besplatan i omogućava besplatnu audio-video komunikaciju preko interneta širom sveta, sa svim onim korisnicima koji takođe koriste Skype. Sam program koristi P2P (peer-to-peer) tehnologiju rada kako bi se povezao sa ostalim korisnicima. Program se lako instalira (kao što si mogao i da primetiš) i posle već nekoliko minuta mogu se obavljati pozivi. Kvalitet zvuka prilikom razgovora je odličan, čak i sa običnim 56K modemom. Privatnost je zagarantovana, jer se za obezbeđivanje razgovora koriste napredne tehnike kodiranja. Program podržava konferencijsku vezu, odnosno mogućnost da u razgovoru istovremeno učestvuje do pet osoba. Moguće je pozvati i bilo koji fiksni ili mobilni telefonski broj u zemlji i svetu i razgovarati, s'tim što se ova usluga naplaćuje ali po mnogo nižim tarifama nego što bi to bilo preko fiksnog tel. Program takođe podržava i razmenu tekstualnih poruka ( tzv. instant messaging). ;)
 
Imam problem sa video pozivima. Nece da mi pokazuje onog sa kim razgovaram, iako mu je sve u redu sa kamerom, prikazuje samo mene u malom prozorcetu u donjem levom uglu. Kako se podesava da mi prikazuje sagovornika (ton se cuje, ali nema video podrske)? Hvala unapred!
 
@skorpija49

Tools > Options > Calls > Video Settings > i pod Automatically receive video from... izabereš prvu ili drugu opciju:

  • anyone :tick:
  • only people in my Contact List :tick:
  • no one
 
Meni se takođe skype više sviđa od msn-a, jer se nekako lakše snalazim. Lepši raspored.
Mislim da je skype "ozbiljniji" u odnosu na msn, upravo i zbog usluge razgovora sa mobilnom i fiksnom telefonijom.

Sviđa mi se što skype ne zahteva novu adresu (ne zahteva ni msn, nisam siguran, ali mislim da se može koristiti i neka druga adresa).

Što se tiče mana, nisam naišao ni na jednu, još uvek.
 
Zapravo kameru sam uspeo da namestim
ali mikrofon vec mesec dana nikako da uspem, znam da sam vec pisao o ovome ali sad kad sam kuopio nove sluske sa mirkofonom gotovo sam siguran da nesto u podesavanjima nije u redu, moze li neko da mi kaze sta trebam da radim!?
 
Možda treba jače da duvaš! :hahaha:

Ovo izgleda ok... A kako ti je podešen Voice?
 

Prilozi

  • Voice.jpg
    Voice.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 6
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa Skype sa kupljenim kreditom?U sustini zanima me da li se isplati(i za koliko ako se isplati) da se npr. iz Srbije preko Skype zove neki MTS(roming) broj u svetu.
 

Back
Top