eRepublik i Renesansne Kraljevine

Poštovani građani eSrbije,

Glavni Odbor partije Spasimo eSrbiju (GO SeS), nakon završene sednice izdaje sledeće saopštenje:

SeS je na prethodnim parlamentarnim izborima svojim odlukama i aktivnostima pokazao da želi da deluje, pre svega, u interesu eSrbije i eSrpskog naroda. Naša odluka o neučestvovanju na izborima za rezultat je dala sve preduslove za homogeno funkcionisanje parlamenta i, posledično, svih državnih struktura (osim funkcije predsednika eSrbije). Međutim, želimo da iskažemo veliko nezadovoljstvo (ne)radom onih koji trenutno "vode eSrbiju".

Naime, iako su dobili poverenje birača u eSrbiji (da potsetimo, SVI kandidati PSS-a su postali kongresmeni), iako su dobili podršku političke scene, po našem mišljenju, to poverenje do sada nije opravdano gotovo ničim. Očekivali smo formiranje nove Vlade, konkretne i realne planove, akcije koje će nam pomoći da, koliko-toliko, stabilizujemo situaciju. Očekivali smo da će građani biti informisani o dešavanjima. Očekivali smo pomak unapred u organizaciji, a primetno je da se vlast ponaša poprilicno inferiorno u odnosu na trenutnu situaciju u zemlji.

Nije nam želja da samo bacamo prašinu u oči. Svesni smo da su vremena teška i naravno da one stvari za koje smatramo da su dobre (poput MPP-a sa Mađarskom i ponovno pokretanje nacionalnih i trening kompanija) da želimo da pohvalimo, ali smatramo da može i mora i više i bolje.

SeS ima viziju prema kojoj je timski rad osnov svakog napretka. U skladu sa tom vizijom je bila i naša odluka o neizlasku na izbore. U skladu sa tom vizijom su i organizacione aktivnosti GO-a SeS tokom parlamentarnih izbora bile usmerene isključivo ka aktivnoj pomoći PSS-u da dobije sve mandate koje su bili u stanju. Svi članovi GO SeS-a su zajedno sa pojedinim članovima PSS-a aktivno pomagali u organizaciji izbornog štaba i usmeravali birače kako i gde da glasaju (pre svih mislimo na Iliju Bozica, Soonchicu, Lipeca, ali i mnoge druge...).

Nakon svega što smo učinili, zahtevamo akciju, zahtevamo od naših izabranih predstavnika da pokažu političku i organizacionu zrelost i sposobnost. Smatramo da imamo pravo na to i zato tražimo:

- Bržu organizaciju u ovakvim turbulentnim vremenima kada čak i minuti (a ne sati i dani) predstavljaju za eSrbiju - "Biti ili ne biti".

- Zahtevamo da se državne službe redovno oglašavaju sa instrukcijama građanstvu, a ne da se zemlja dovodi u stanje stihijskog delovanja pojedinaca, koje često dovodi do kontradiktornih instrukcija, kako na chat-u, tako i kroz novinske članke pojedinaca

- Zahtevamo da se građanima eSrbije redovno saopštavaju informacije koje su od vitalnog značaja za razvoj eSrbije i njenih građana, a koje ne spadaju u domene državne tajne

- Zahtevamo da znamo ko nam je na celu Vlade (države) i koji se i kakvi koraci sprovode na poboljšanju trenutnog privrednog, političkog i finansijskog oporavka eSrbije

- Zahtevamo da Narodna Banka eSrbije podnosi redovne izveštaje o trenutnom ekonomskom stanju kao i svom poslovanju (gde se i za šta troše pare)

- Zahtevamo akciju umesto apatije koja trenutno "visi u vazduhu"

Takođe, želimo da vas informišemo da je Glavni odbor SeS-a, odlučio da krene sa svojim predizbornim aktivnostima za predstojeće izbore. Na svojoj poslednjoj sednici GO SeS-a je odlučio da na predstojećim predsedničkim izborima kandidat SeS-a bude Lipec. Lipecova kandidatura dolazi kao rezultat njegovog aktivnog doprinosa eSrbiji, te njegovih primetnih ljudskih osobina. Takođe, smatramo da je Lipec najadekvatniji kandidat zbog harizme koju poseduje, te kulture i pozitivnosti u komunikaciji sa ljudima.

Još jednom napominjemo da će SeS biti veoma uporan u nastojanjima da eSrbija postane ozbiljna i jaka država u regionu, ali i u celom eSvetu.

S poštovanjem
Glavni odbor SeS-a (Dejan Z. Djordjevic, Ilija Božić, Nemanja Ćirić, Lipec, Stevan Mokranjac, Marcus Annius Catillus Severus, OddyZR, soonchica, Vladimir Kezić, Zuble, veso90, Miodrag Miskovic, vonMartin, Milosh, Milojica, Lowrence, Nemcca, Vuk, Pajko, eastmar, tina88)

cisto info nadam se da je dopusteno. Ako nije prestacu.
 
Cisto da vam kazem posto vise ne znam kome se moze vjerovati tamo to je prava ludnica svi nesto peru ruke sa sebe .

Uputio sam pismo nasem laznim presedniku u kojem sam mu rekao neke stvari i to da ce svi igraci koji se budu u buducnosti prikljucili igri uciti u nasoj kratkoj ali nikako yavrsenoj istorji ko je bio borkan i svi oni koji su mu omogucili da bude presednik.

Na sta je on poceo nesto da se vadi i rekao sledece

Onda zapamti imena Azoo Lazzo, SerJolex, Nebojsa, Nikola, Matija, FilipFilipovic jer oni su omogucili ovu sramotu, a ne ja.


Cisto da pitam vas igrate duze od mene istine u ovom ima . Koliko?
 
Poslednja izmena:
Evo pojasnjenja za nastali rat izmedu eSrbije i eHrvatske:


318 318

Danas je jedan pomalo cudan dan za sve nas Hrvate u igri, a mogu reci i za Srbe koji su dosli igrati ovu odlicnu igru. Tijekom poslijepodneva Predsjednik Srbije Borkan proglasio je rat eRepublici Hrvatskoj i prema svemu sudeci taj ce rat biti potvrdjen od strane srpskog Kongresa. S obzirom na ove dogadjaje, vrijeme je da padnu maske i da se kaze sto se zbiva, posto akcija Hrvatske vojske vise ne mora imati oznaku "tajno".

Tko je proglasio rat?

Predsjednik Republike Srbije je Borkan, Hrvat, pripadnik Hrvatske vojske i glavni operativac akcije nazvane kodnim imenom "Dani gnjeva", koja je pokrenuta oko 20. veljace od strane HV-a na moju i Kokachevu inicijativu. I 18 od 33 clana srpskog kongresa su pripadnici HV-a koji vec mjesec dana sluze Domovini na zadatku u eSrbiji.

Danasnje proglasnje rata jedna je od finalnih faza ove velike akcije koja traje mjesec dana. Tehnicki - Hrvatska je proglasila rat - Hrvatskoj. Ne napadaju nas Srbi, ali od sutra ce Hrvatska biti u ratu sa Srbijom.

Ovo je samo sluzbena potvrda odnosa izmedju dvije drzave putem ingame funkcije, a takvi odnosi traju od pocetka stvaranja eSrbije.

Jesmo li Hrvati uistinu tako losi?

Svaka medalja ima dvije strane. Za nas su krivci Srbi, odnosno njihova nesluzbena Vlada u vrijeme stvaranja eSrbije. Za Srbe - krivci su Hrvati koji imaju imperijalisticke nakane i koji zele ispucati neke RL frustracije u igri (makar ne znam kakve, jer pogled na RL mapu ovih prostora ne daje mi za dojam da smo mi izgubili taj rat - ali eRepublik nije mjesto za RL).

Da bi se shvatilo zasto je nasa odluka bila takva, moramo se vratiti u vrijeme prije stvaranja eSrbije, odnosno u dane oko 5. veljace. Do tog vremena eHrvatska je davala potpunu podrsku stvaranju eSrbije, davala savjete i upucivala na probleme nesluzbenu Vladu na celu a Azzom Lazom oko toga kako lakse prebroditi prve dane stvaranja drzave. Mi sami znamo koliko nam je bilo tesko i koliko smo bili zahvalni na pomoci koju su nam pruzili susjedi, ponajvise Rumunjska i Slovenija.

Osjecali smo se duznim nastaviti taj lanac pomaganjem slijedecim drzavama koje dolaze u eRepublik, pisao sam i davao avjete u Čileu, a u slučaju Srba često bio u kontaktu s Azzom Lazom i jako mnogo razgovarao s njime, sto vjerujem da moze i potvrditi. Uz savjetodavnu pomoc, obecali smo i pomoci oko zastite od strane Atlantisa, i oko potencijalnog takeovera.

Kako je poceo rat na mojem Balkanu?

Problem je nastao kad su Srbi osvojili vlast u eAustriji, odnosno Azzo Lazo je postao Predsjednik. Samo tjedan dana prije stvaranja njihove drzave, odjednom se osjetio dasak "moci" kod ljudi u nesluzbenoj srpskoj vlasti. Pokrala se banka eAustrije, drzave koja im je omogucila dobivanje njihove drzave, odjednom se pocelo pricati o Rumunjima kao da su zlo, odjednom se stvorila psihoza da ce se svi urotiti protiv Srba i da ce ih svi pljackati.

Posto sam visokopozicionirani clan u Atlantisovoj hijerarhiji, kroz razgovore sa ostalim Predsjednicima nije se moglo doci do zakljucka - zasto?

U svjetlu toga, pripadnici Vlade Srbije poceli su se radikalizirati i otvoreno iznositi stavove poput "Linija Virovitica - Karlovac - Karlobag", Jasenovcu, ustašama i ostalome, cemu uistinu u ovoj igri nema mjesta. Preslo se preko toga i osobno sam bio jedan od onih koji je najvise smirivao strasti medju nasim ljudima - koji nisu htjeli ostati duzni.

Da se razumijemo - ne podrzavam nikakv oblik ekstremnog nacionalizma, s nikoje strane, niti ga ne odobravam.

Gdje je puklo?

Vec je tu doslo do zahladjenja odnosa, Srbi su zeljeli uci u PEACE, sto je njihov izbor i njihovo pravo - ali usprkos tome sam sam predlagao da napravimo NAP s njima da ih ne uznemirujemo i pokazemo namjere, kao sto imamo u slucaju sa Slovenijom.

Sve je puklo u danima prije 20. veljace, kad su predstavnici nesluzbene Vlade - neprovocirani, potpuno nepotrebno - pokusali srusiti legalno izabranu hrvatsku vlast, odnosno kreirali multije, poslali novac hrvatskom Predsjedniku Split1700 i organiziranom akcijom poslali 53 (!) prijave adminima s optuzbom da je hrvatski predsjednik multiaccounter, za sto je kazna od strane admina - nemilosrdna. Admini su sami potvrdili broj prijava i potvrdili da su i sve donacije i sve prijave isle iz Srbije i od srpskih igraca.

Tu je puklo - nakon svega vise nisam imao namjere stopirati vatru i krenulo se u izradu plana. Sam daljnji tijek ove akcije mozete procitati u clanku BBB_Kambelovca, koji je u pripremi ovog clanka odradio svoj posao i objavio ostatak.

Za kraj

Ponosan sam na svakog hrvatskog vojnika koji je sudjelovao i jos sudjeluje u akciji i sve ih mogu samo - pohvaliti. Istina je da ovo donosi malo dublje i sire probleme u regiju. Ali ovo je samo igra - i ako je tako shvatimo onda nema prostora za mrznju ili izvlacenje RL stvari koje su se dogadjale prije 100, 50 ili 20 godina.

Srbima porucujem (a znam da ima tamo vrlo kvalitetnih ljudi) - izvucite pouku iz ovoga, organizirajte se i poslozite. iskoristite ovo za promociju i navucite kvalitetne ljude u igru. Bez drzave ostati necete - tu imate moju rijec.

I maknimo i jedni i drugi prokleti RL iz ove igre i fajtajmo se muski, posteno ali u okvirima igre.

Roby Petric
ex-PreCednik eHrvatske
 
moram da zamolim sve učesnike ove teme da biraju reči prilikom iznošenja svojih stavova u vezi sa trenutnim stanjem u eSrbiji... svi smo mi razočarani onim što se desilo, ali vređanja na ličnoj, nacionalnoj ili bilo kojoj drugoj osnovi, ovde ne mogu da se tolerišu... nemojte mešati igru i RL i imajte malo poštovanja prema drugim igračima, ma kakvi oni bili... ;)
 

Back
Top