"Jednostrana" primena SSP-a (ili Prava istina o "jednostranosti")

Appel

Iskusan
Poruka
5.689
Pošto sam za potrebe jedne druge teme uspeo da nađem tekst koji govori o tome da je EU svim zemljama Zapadnog Balkana odobrila za ogromnu većinu proizvoda bezcarinski izvoz, pa tako i za Srbiju, te da jednostrana primena SSP-a ustvari uopšte nije tako jednostrana, rešio sam da otvorim posebnu temu o tome, kako bi se najzad ućutale patriJotske snage i pogledale i same istini u oči.

Evo dela teksta:

U okviru Procesa stabilizacije i pridruživanja Evropska unija je 2000. godine odobrila zemljama Zapadnog Balkana trgovinske olakšice - preferencijalni pristup tržištu u vidu izuzetnih trgovinskih mera. Izuzetne trgovinske mere odnosno peferencijalni pristup na tržište EU podrazumeva izvoz u EU bez carina i količinskih ograničenja za proizvode iz Srbije, sa izuzetkom određenih proizvoda ribarstva (pastrmka), vina i junećeg mesa (babybeef – za ovaj proizvod se utvrđuju individualne kvote za svaku zemlju).

Ove mere su inicijalno važile do 2005. godina i nakon toga su novom Uredbom EU br. 1946/2005 od 14. 11. 2005. godine produžene do 2010. godine.

U kontekstu razdvajanja Srbije od Crne Gore, od januara 2006. godine ove mere se primenjuju posebno na Republiku Srbiju, odnosno Republiku Crnu Goru.
U toku uživanja preferencijalnog tretmana, zemlje korisnici su u obavezi da zadrže stepen uvozne zaštite prema EU koji je postojao u trenutku uvođenja ovih mera (u našem slučaju stepen uvozne zaštite koji je postojao krajem 2000. godine), što je detaljnije definisano klauzulom o mirovanju (the standstil clause) član 2., stav 1. Uredbe broj 2007/2000.
...

Ceo tekst

Toliko o jednostranosti... Pardon, "jednostranosti"...
 
Превара . А човек побего са друге теме па ме мрзи да поново елаборирам

Ja ću to za tebe učiniti specijalno. :)

Ovo je tamo rekao gosn mohikanac:

Шећер(коле),челик(уса стил) и шта још?
Види за камионе превозника ван ЕУ важи стндар еуро3па 4 па 5,за њихове не ,
за произвођаче хранебан ЕУ ХАСАП ,и за њихове нове погоне да, али стари какав погон имају имају, тако да је чиста превара да су они отворили тржиште за нас.
Што се тиче Русије само један пример произвођач сира из околине НС неизвози у Русију јер му траже недељно 30 т сира он призводи 3-4т а држава није урадила ништа на повезивању наших произвођача међусобно па да заједнички наступе.

Tražio sam ti neke informacije na netu o tome. Daj neki link.
Kako ja da ti verujem da kod njih ne važi euro 3, 4, 5? A i ovo ostalo...?
 
Па лако седнеш са пријатељима који се баве превозом,или са пријатељима који се баве млекарством ,или са пријатељима који се баве сточарством или са пријатељима који се баве воћарством.или са пријатељима који се баве прерадом меса,
само немој са онима који се баве политиком и млате празну сламу
 
Па лако седнеш са пријатељима који се баве превозом,или са пријатељима који се баве млекарством ,или са пријатељима који се баве сточарством или са пријатељима који се баве воћарством.или са пријатељима који се баве прерадом меса,
само немој са онима који се баве политиком и млате празну сламу

I ti tvoji prijatelji su ti rekli da KOD NJIH sve to ne važi?
Objasni mi samo jednu stvar... Zašto se ti standardi zovu EURO (3, 4, 5)? Da ne potiču možda iz EU? Da ne proizvodi možda EU takve motore? A onda - ako proizvodi, šta misliš, kakve kamione voze tamo - Indijske?
 

Back
Top