1 Gbps internet postaje svakodnevica u Japanu

ssstefansss

Poznat
Poruka
8.194
U Japanu se nudi „regularan“ 1 Gbps internet. Jedan od kablovskih operatora u zemlji izlazećeg sunca je pokrenuo novi servis, u sklopu koga se korisnicima nude download i upload brzine od po 1 Gbps. Novi servis je pokrenut sa ciljem da omogući ovako velike brzine što većem broju korisnika, pošto operator KDDI želi da uveća svoj tržišni udeo na japanskom tržištu. Tamo dominira Nippon Telegraph & Telephone, koji drži preko 70% tržišta. KDDI želi da poveća svoj udeo i stoga će novi servis nuditi maloprodajnim korisnicima po ceni od svega 5985 jena, što je oko 56.5 dolara, a u cenu paketa ulaze i internet i telefonski servis. Japan je poznat po odličnoj razvijenosti širokopojasnog interneta i tamo postoji ogroman broj korisnika sa vezom od 100 Mbps. Po svemu sudeći, to će u kratkom roku biti udesetostručeno...
 
U Japanu se nudi „regularan“ 1 Gbps internet. Jedan od kablovskih operatora u zemlji izlazećeg sunca je pokrenuo novi servis, u sklopu koga se korisnicima nude download i upload brzine od po 1 Gbps. Novi servis je pokrenut sa ciljem da omogući ovako velike brzine što većem broju korisnika, pošto operator KDDI želi da uveća svoj tržišni udeo na japanskom tržištu. Tamo dominira Nippon Telegraph & Telephone, koji drži preko 70% tržišta. KDDI želi da poveća svoj udeo i stoga će novi servis nuditi maloprodajnim korisnicima po ceni od svega 5985 jena, što je oko 56.5 dolara, a u cenu paketa ulaze i internet i telefonski servis. Japan je poznat po odličnoj razvijenosti širokopojasnog interneta i tamo postoji ogroman broj korisnika sa vezom od 100 Mbps. Po svemu sudeći, to će u kratkom roku biti udesetostručeno...

c105.gif


:worth:

A kod nas: this time next year!! :sad2:

Nema linka da vidimo izvor, ali nije ni bitno... :)
 
Poslednja izmena:
Nije zanimljivo... ovako kliknes na download i sedis i cekas kako ti odbrojava. A tamo toga nema, gubi se car interneta

Jeste.........npr. skidas neku igru 5 dana i kad je skines ono prccc, ne radi, skart.......pa se nerviras, psujes, sutiras sve sto stignes itd...........ehhhhh stvarno je to dozivljaj a Japanci to nemaju........:D:confused:
ma sta bre pricam, place mi se kad cujem ovako nesto...............:sad2:
 
Ma dobro,Japan je uvek bio 3-4 godine ispred svih ostalih po tehnlogiji,ali dzaba ti GBps kad to mozes samo koristiti do maksimuma samo u Japanu,jer kad bi skidao nesto sa neta mora i onaj od koga preuzimas fajl imati dobru konekciju.
Evo ja kod kuce imam 16MB/ps download i 8MB/ps upload,pa mi opet treba vremena da preuzmem neke fajlove kad mi neko salje preko neta ili probam da skinem.
 

Back
Top