Liberalizacija trgovine s Rusijom do 2010.

Da li podržavate ovu liberalizaciju?

  • DA

  • NE

  • SVEJEDNO MI JE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Appel

Iskusan
Poruka
5.689
Evo vesti:

Autor: B. S. | 11.02.2009. - 05:00

U razgovoru sa predsednikom Trgovinsko-industrijske komore Rusije Jevgenijem Primakovom izražena su očekivanja da sporazum o slobodnoj trgovini koji smo potpisali bude potpuno liberalizovan do početka 2010. godine - izjavio je za „Blic” predsednik Privredne komore Srbije Miloš Bugarin.

Bugarin je u okviru moskovskog međunarodnog sajma hrane „Prodekspo 2009” dodao je da je potrebno da poboljšamo domaći izvoz kako bismo smanjili spoljnotrgovinski deficit.
- S obzirom na to da je naš spoljnotrgovinski deficit veoma visok, potrebno je da u privrednoj saradnji s Rusijom postignemo potpunu liberalizaciju trgovine - rekao je Bugarin.
On je ponovio da su nam potrebni ozbiljan distributivni centar u Moskvi za prijem, skladištenje i administriranje srpske prehrambene robe za rusko tržište, odakle bi se roba kapilarnim putem distribuirala u druge delove Rusije.

Izvor: Blic

Sviđa mi se vest. To će za Srbiju značiti slobodan pristup na ogromno tržište.
Nadam se, samo, da će to zaista biti realizovano.

Interesuje me šta forumska raja misli o ovome...
 
Не ,на економске ,па и Фијат стиже ако ми потпишемо са Русијом.
СПП не вреди јер ми немамо пара да донирамо привреду како се то ради у ЕУ,а и за сада смо ми њима олакшали да увозе код нас они нама још нису ,једнострано је кључна реч
 
Не ,на економске ,па и Фијат стиже ако ми потпишемо са Русијом.
СПП не вреди јер ми немамо пара да донирамо привреду како се то ради у ЕУ,а и за сада смо ми њима олакшали да увозе код нас они нама још нису ,једнострано је кључна реч

Oni nama jesu za mnoge proizvode još 2004. Imali smo povlašćen položaj već 5 godina u trgovinskim odnosima sa EU.
 
Шећер(коле),челик(уса стил) и шта још?
Види за камионе превозника ван ЕУ важи стндар еуро3па 4 па 5,за њихове не ,
за произвођаче хранебан ЕУ ХАСАП ,и за њихове нове погоне да, али стари какав погон имају имају, тако да је чиста превара да су они отворили тржиште за нас.
Што се тиче Русије само један пример произвођач сира из околине НС неизвози у Русију јер му траже недељно 30 т сира он призводи 3-4т а држава није урадила ништа на повезивању наших произвођача међусобно па да заједнички наступе.
 
Шећер(коле),челик(уса стил) и шта још?
Види за камионе превозника ван ЕУ важи стндар еуро3па 4 па 5,за њихове не ,
за произвођаче хранебан ЕУ ХАСАП ,и за њихове нове погоне да, али стари какав погон имају имају, тако да је чиста превара да су они отворили тржиште за нас.
Што се тиче Русије само један пример произвођач сира из околине НС неизвози у Русију јер му траже недељно 30 т сира он призводи 3-4т а држава није урадила ништа на повезивању наших произвођача међусобно па да заједнички наступе.

Zašto bi to država radila? Nije na njoj da povezuje bilo koga, nije ona Telenor...
Nego, je l imaš neke linkove za ove izjave?
 

Back
Top