Instrukcije

koca chemist

Domaćin
Poruka
3.216
Da li bi neko mogao da mi da instrukcije za pravljenje sajta.Ali ne bilo kakvog sajta...Zelim da napravim sajt koje ce biti nesto poput Sveta Hemije...Da li je uopste zakonito sto ,,uzimam,, njihovu ideju?Ako neko moze da mi pomogne nek pomogne, jer ni sam nisam siguran za neke stvari...Npr da li to treba biti u obliku foruma ili sajta...Hvala:(
 
oooh thanks....:super:

ee a znas sta nismo se dobro raumeli..ja necu da pravim sa istim programom kao oni jer bi bilo suvise gloopo jer ce ispasti da ih kopiram...zelim da budem jedinstven...da li bi mogao da mi preporucis jos neki program u istom ,,fazonu,, koji je pritom i laksi za upravljanje?
 
Poslednja izmena:
(Bilo je malo PP komunikacije, da ne ispadne da pričam sam sa sobom :) ...)


Sastavljanje takvog sajta se može raščlaniti u dve faze. Pravljenje sajta i punjenje sadržajem.

Za prvu fazu ima nekoliko standardnih varijanti. Osnovna podela je na
1. kupiti ili
2. samostalno sastaviti.

Ovo drugo podrazumeva učenje. Tu opet ima više mogućnosti
a. privatni časovi
b. kursevi
c. samostalno učenje (knjige - tutorijali - forumi)

Bitna stavka je to da tebi treba "cms"
To nije nešto što sa dobrim programom početnik može napraviti kod kuće ako pogodi odgovarajuće komande. Interaktivni sajtovi su komplikovaniji, a već i "statički" su problem za kompletnog početnika.

Ako izgleda kao da hoću da te obeshrabrim da se sam upustiš u obe faze - - utisak ne vara :)

Da sam na tvom mestu, ja bih kupio hosting paket uz koji dobiješ mogućnost instaliranja cms-a sa nekoliko klikova. To košta 20 puta manje novca (od naručenog gotovog), 500 puta manje vremena (u odnosu na samostalno učenje), ali traži određeni trud.
. . . . . . . . . . .

Ovo prevazilazi "početne instrukcije" koje sam u prvom postu najavio. Neka neko ko se razume nastavi, ja se više neću mešati.
 

Back
Top