Нови господари припремају за стварност
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Нови господари припремају за стварност

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Нови господари припремају за стварност

Prošlog petka pukovnik Ristić pozvao me je na muziku u kafani na Vidikovcu, u kojoj smo, osim dvojice muzičara, bili jedini gosti. Pukovnik je imao svoje razloge da iskali svoju tugu, ako već informacije kojima raspolaže nije mogao da saopšti nikom drugom.

U neko doba, skoro pred zatvaranje, u kafanu je svratio gost, na jedno piće. Zamolio je za upaljač i usput se upoznao sa pukovnikom. Ispostavilo se da je lekar iz Valjeva. Priupitao sam ga za svog druga još uz vojske, doktora Canića. Postideo sam se kada sam saznao da je umro prošle godine.

Stotine mojih drugova iz detinjstva i mladosti otišlo je sa ovog sveta, a za njihovu smrt saznao bih posle nekoliko nedelja, meseci, čak i godina.

Na ovom svetu svi smo privremeno. Odlazimo, uglavnom, neprimetno.

Kada sam kao dete čuvao ovce, uvek sam morao majci da saopštim koja ovca, dok idu na pašu, zaostaje iza stada. To je za majku bio znak da ''ona nije u redu'' i pojeli bismo je prvom prilikom. Ostale ovce njen nestanak nisu ni primećivale.

Od kada je Slobodan Milošević sa svojom šizofrenom ženom Mirjanom objavio rat, prvo okruženju, potom svim državama na planeti, a na kraju i svojim sugrađanima, na ovim prostorima ljudski život izgubio je skoro svaku cenu. Ljude su lovili na ulicama, vodili na ratišta u ''ratu u kojem Srbija nije učestvovala'', i oni bi dobijali metak. Oni koji su imali više sreće, vraćali bi se kućama kao invalidi, osakaćeni, a potom su bivali prepušteni sami sebi.

U Srbiji su postali na ceni životi liferanata, narko-dilera i bandita iz gornje strukture vlasti. Oni danas imaju svoje bolnice, lekare, klinike, rehabilitacione centre.

Sav taj ološ, koji je stvorila Miloševićeva strahovlada, a koji se kasnije pojavio obučen u DOS-ova odela, postao je ohol, krvoločan, uveren da su njihovi životni večni, a da svi ostali građani postoje samo kako bi njima služili.

Miloševićeva propagandna mašina, koja se posle dolaska DOS-a stavila u službu nesrećnog Zorana inđića, za čijeg mandata je Srbija opustošena i moralno dotučena, uverava nas da je čovek rođen da služi drugom čoveku. Na Pinku se dnevno prikazuju najmanje dve latinoameričke serije, u kojima jedni uživaju, pate i žive, a svi drugi su statisti i njihove sluge, koji žive samo za svoje gospodare. Mislio sam da ih Pink kupuje jer su jevtine, ali sam shvatio da nas novi gospodari pripremaju za našu stvarnost. Latinoamerički život preselio se u Srbiju, u punom izdanju, i mi se na njega navikavamo.

Poslednjih godina mi živimo samo da bismo služili vlastima da uzimaju porez i da završe sa rasturanjem Srbije. Ne primećujemo više prijatelje, njihov odlazak, ne primećujemo nesreću drugih. Ništa nas više ne dotiče. Umiremo ćutke.

Милован Бркић
    Шта ће ти живот ако немаш част. Ако дозвољаваш да пљују по теби и твојој националности, онда ниси човек.

Iskusan dellns (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano Re: Нови господари припремају за стварност

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol