Ucini nesto za svoj grad

elendil

Aktivan član
Poruka
1.996
Sve same kritike,prepucavanja,prezne reci.Jeste li spremni da nesto ucinite za svoj grad?On je ovakav jer smo MI dopustili da ga ovakvim naprave i unakaze.Da li cete samo pljuvati i pricati ili ste spremni da se borite za neko novo i bolje sutra?Hejde da svi ucinimo nesto za svoj grad,dok se nismom zarazili u njemu i prljavstini u kojoj smo.
 
Pa, ako ne stignes do statusa predsednika opstine, jako malo sanse da mozemo da uradimo bilo sta! Ovi na vlasti uvek imaju nesto drugo u glavi.. ili mozda gresim? Ne znam, nisam iz Zajecara, ali spavao sam na svim klupama u gradu (zivela gitarijada)...
 
Tesko je prijatelju stici do predsednika opstine,a ako se stigne tada se igra po necijem scenariju.Voleo bih da mogu da ucinim nesto ne samo za Zajecar,vec za sve nase gradove u Srbiji plus Chicago.Ali zajedno smo jaci.Od politicara nema nista,a ponajmanje dobre volje da bude bolje.Ali ne smemo se sa tim pomiriti,da 95 posto nas grca i zivi na ivici,a neki da se sa sumnjivim parama vozikaju i provode.Hocemo li se boriti?
 
Tesko je prijatelju stici do predsednika opstine,a ako se stigne tada se igra po necijem scenariju.Voleo bih da mogu da ucinim nesto ne samo za Zajecar,vec za sve nase gradove u Srbiji plus Chicago.Ali zajedno smo jaci.Od politicara nema nista,a ponajmanje dobre volje da bude bolje.Ali ne smemo se sa tim pomiriti,da 95 posto nas grca i zivi na ivici,a neki da se sa sumnjivim parama vozikaju i provode.Hocemo li se boriti?
 
Kako je vec neko to lepo rekao ,treba ocistiti prvo svoje dvoriste ,pa ispred kuce. Svakog nesavesnog prijaviti a ako niko ne reaguje na prijavu zaliti se na visem nivou od tog.Ako ni to ne urodi plodom ostaje ti da se poimiris sa tim da smo mi sami sebi najveci neprijatelji i to ti je to
 
Ocistiti svoje dvoriste?To radim svaki dan,pokusavam da nagovorim i komsije,ali ikada se za to odluce oni ga prebace kod mene.Nije ni to toliko strasno,neznaju da oni nemogu toliko da isprljaju koliko ja mogu to da sredim.Mi sadimo cvece i drvece a oni bacaju smece preko svojih terasa.I sta tu moze da se uradi?Ja ipak mislim da naseg coveka treba samo udariti po dzep i onda postaje kulturan. Setite se samo prelaska preko ulice i crveno svetlo...600din...i vise nema toga.Mozda kada bi se kaznjavalo sve onda bi doslo do nekih promena,molba i opomene za nas ne vaze.Kazite dali nisam u pravu?
 
hani:
Ocistiti svoje dvoriste?To radim svaki dan,pokusavam da nagovorim i komsije,ali ikada se za to odluce oni ga prebace kod mene.Nije ni to toliko strasno,neznaju da oni nemogu toliko da isprljaju koliko ja mogu to da sredim.Mi sadimo cvece i drvece a oni bacaju smece preko svojih terasa.I sta tu moze da se uradi?Ja ipak mislim da naseg coveka treba samo udariti po dzep i onda postaje kulturan. Setite se samo prelaska preko ulice i crveno svetlo...600din...i vise nema toga.Mozda kada bi se kaznjavalo sve onda bi doslo do nekih promena,molba i opomene za nas ne vaze.Kazite dali nisam u pravu?

U potpunosti se slazem sa tobom!!! Za sve bi trebali da uvedu novcane kazne!
 
U redu, znamo i sigurni smo da samo novcane kazne mogu nesto promeniti (posto akcija "da budemo kao sav normalan svet" ochito nije dala rezultate), ali, kako naterati odgovorne da uvedu (i koriste) te iste novachane kazne? Da, mi ih zelimo, zato sto spadamo u 10% ljudi koji zele cistocu, ali kako uvesti kazne, ako oni koji bi trebalo da ih uvedu spadaju u ostalih 90%? Valjda nisam previse lupetao :D
 
Na zalost moram se sloziti sa vama da ostaje jos jedino da se kaznjavamo.Ali ko ce kazniti Komunalno,ko ce kazniti gradsku cistocu,Vrelovod...U mom dvoristu su nakon menjanja cevi ostavili gomilu betona i suta.Sta da radimo sa njim?Da ga neprimetno bacimo u wc solju ili da ga odnesemo direktoru.Slazem se sa Hani u potpunosti da ONI ne mogu da zaprljaju toliko koliko ja mogu da pocistim,ali ja ne mogu da perem zzzZajecarske ulice ni da praznim smrdljive kontejnere.Ne mogu ni da promenim sijelice na ulicnoj rasveti.Ne mogu ni da popunim rupe sve sam si auto polomio a zivim u centru u Pane Djukica.Deca ne smeju u zajednicko dvoriste od Cigana i prosjaka koji preturaju po kontejnerima.Ne mogu ni pse lutalice i disadne divlje macke sam da pohvatam.A hteo bih da pomognem.Na Rgotskom smo jezeru zasadili maladice.Da bude hlada,i da lici na nesto.Pola su ih polomili.I sve tako.Ruglo od pijace i buvljaka da i ne pominjem.Ali ne zelim da se predam.Da organizujemo akciju skupljanja sljunka pa da popunimo rupe u centru?Ili da metlama i kofama ba peremo centar da bar skrenemo paznju,mozda nekome proradi savest?DAJTE PREDLOGE!!!
 
Elendil, znas dobro da 10% ljudi ne moze mnogo da uradi.. Mozemo cistiti grad, puniti rupe, sve je to u redu, podravam. Ali, dokle? Platicemo iz svog dzepa, a ONI ce opet sve to pokvariti. Obicno vise podrzavam akciju nego teoriju, ali u ovom sluchaju, treba nam EDUKACIJA! Ne nama, vec NJIMA! Ko su oni? STANOVNISTVO ZAJECARA! Prvo njih treba edukovati da ne bacaju omote po ulici, da ne pisaju na travnjak i da ne kenjaju iza zgrada, da bacaju djubre u kontejnere, a ne da ih bace pored. Ljudi zaposleni u Komunalnom, pa i oni su ljudi. Kada vide govna bacana u kesu u kanti za otpatke, naravno da mu se smuchi zivot, pa nece da pokupi. Vide i kolege, pa nece ni oni. Vidi direktor prljav grad, pa nece da ih plati zato sto nisu cistili.. i tako u krug.. Prjatelji, sve od nas zavisi. Konkretno? Osnivanja Fonda za ocuvanje grada Zajecara, napraviti dva racuna, jedan nacionalni, drugi internacionalni, jedan za ljude iz Zajecara koji zele da pomognu, drugi za ljude iz inostranstva koji kada dodju kuci, zele da barem ne razmisljaju o tome gde gaze.. iz tog fonda finansirati izradu plakata, idejno uradjenih na najvisem nivou, da odusevimo ljude; mozda neka LIVE predstava na Skveru, da pokazemo ljudima STA NE TREBA RADITI! To je akcija.. treba nam akcija.. i treba povecati tih 10%.. Ako toga nema, ko nemamo podrsku.. nemamo nista.. dzabe nam volja ako nemamo sa kime da radimo..
 
Bravo!Ja sam pokusao jednom da zamolim da se skloni totalno propali kobntejner i verujte daje to toliko komplikovano dasam 'po savetu 'starijih odustao.Zbog ovih rupa na ulici i necistoce hajde da im nista ne placamo!Pa i LJuba Didic je bio Zajecarac.
 
Bravo!Ja sam pokusao jednom da zamolim da se skloni totalno propali kobntejner i verujte daje to toliko komplikovano dasam 'po savetu 'starijih odustao.Zbog ovih rupa na ulici i necistoce hajde da im nista ne placamo!Pa i LJuba Didic je bio Zajecarac.
 
pa ne znam ko je bio ljuba didic, ali znam da ne mozemo da ne placamo usluge.. znas, ako mi udaramo kontru, pa i oni udaraju kontru, onda nema nista od odgovora.. budimo pametniji! to ne znaci hajde svi da placamo, a ONI nista da ne rade... sve sto sam milsio vec sam rekao par redova gore..
 
Bravo.Fond za ocuvanje grada je lepa ideja.Zanimljiva.Predlazem da se sakupimo nas dvadesetak tridesetak pa da kupimo malo sljunka da zatrpamo kratere na centru u Pane Djukica i Kursulinoj.Da kupimo 5 sijalice za ul.rasvetu i da metlama jedan dan i koficama operemo centar.Makar izgledali ko debili da vidimo reakciju.Sta mislite.A i skupljanje potpisa i peticija predsedniku opstine ne bi bila losa?
 
Jesu Hani,al nisu u potpunosti ispravni.A onaj iz Kursuline na Gen.Gambete i u &.septembra?To nikad,valjda misle da su nam 2 semaf.dovoljni.Sto se tice akcije KOFICE I METLICE NA CENTRU evo prijavljivanje pocinje sada i ovde. 8)
 
neoprezno vozeci bicikl sam upao u jednu ogavnu rupetinu nadomak Zvezdana i uzasno pao.Sada sam ko leteci holandjanin.Ne mogu ni misa da pomeram.Rame iscaseno na dva mesta.Jedva me je Cira pokrpio.Sreca da nisam slomio vrat.Sada mogu u akciji da vam se pridruzim samo kao vodonosa.Bolje pivonosa ili nextonosa.Sve jedno.pozdrav svim dobronamernom ljudima.
 

Back
Top