Besplatni udžbenici samo na pozajmicu

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Kada u septembru sednu u školske klupe, đaci prvaci dobiće besplatno svoje prve udžbenike. Lepo zvuči, ali deca će knjige morati da vrate. Poklon je praktično samo pozajmica. Ono što je najgore većina priručnika za osnovce je interaktivnog tipa, mališani po knjigama pišu, crtaju, rešavaju zadatke. Budući prvaci ovog puta to neće smeti da rade jer će njihovi roditelji morati da plate oštećene knjige.

Roditelji su revoltirani i osećaju se prevareno. Prosvetni radnici su šokirani jer smatraju da deca tog uzrasta moraju da „svojataju“ udžbenik i jedino tako mogu da uče. U Ministarstvu prosvete su pak ponosni na ovu akciju za koju su izdvojili 180 miliona dinara. Ideja je da iz istih knjiga uči tri generacije, „poklonjene“ knjige deca vrate na kraju godine, pa one „idu dalje“ za sledeću generaciju. Država će, zapravo, na tri godine kupovati nove udžbenike za isti razred, a svake naredne plaćaće komplete za po jedan stariji razred. Tako će za osam godina Srbija dobiti besplatno školovanje u osnovnim školama.

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=78470

LOl znaci dace deci prvog razreda uzdbenike ali nece smeti da pisu............
Pa majko koji je ministar ovako nesto smislio? PA kako objasniti detetu od 6 godina da NE SME pisati ni slucajno, nego sta li u svesku mora... Pa duze ce da uci to nego da uci matematiku ili sta vec xD... Uzas :D
 
Kada u septembru sednu u školske klupe, đaci prvaci dobiće besplatno svoje prve udžbenike. Lepo zvuči, ali deca će knjige morati da vrate. Poklon je praktično samo pozajmica. Ono što je najgore većina priručnika za osnovce je interaktivnog tipa, mališani po knjigama pišu, crtaju, rešavaju zadatke. Budući prvaci ovog puta to neće smeti da rade jer će njihovi roditelji morati da plate oštećene knjige.

Roditelji su revoltirani i osećaju se prevareno. Prosvetni radnici su šokirani jer smatraju da deca tog uzrasta moraju da „svojataju“ udžbenik i jedino tako mogu da uče. U Ministarstvu prosvete su pak ponosni na ovu akciju za koju su izdvojili 180 miliona dinara. Ideja je da iz istih knjiga uči tri generacije, „poklonjene“ knjige deca vrate na kraju godine, pa one „idu dalje“ za sledeću generaciju. Država će, zapravo, na tri godine kupovati nove udžbenike za isti razred, a svake naredne plaćaće komplete za po jedan stariji razred. Tako će za osam godina Srbija dobiti besplatno školovanje u osnovnim školama.

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=78470

LOl znaci dace deci prvog razreda uzdbenike ali nece smeti da pisu............
Pa majko koji je ministar ovako nesto smislio? PA kako objasniti detetu od 6 godina da NE SME pisati ni slucajno, nego sta li u svesku mora... Pa duze ce da uci to nego da uci matematiku ili sta vec xD... Uzas :D
Само идиоти из ДС-СПС-а, ово могу да сконтају...комунистички фазони!
Још нека пионирске мараме уведу!
 
5zij9t.jpg
 
Сада без шале.
Квалитетно образовање је увек било рак рана оних који желе да управљају народом,кроз квалитетно образовање и квалитетне педагоге диже се стање свести ,а да ли је то владарим потрбно?
Наравно да није,и зато ће свуда и на сваком месту систематски уништавати образовање ,зато своју децу едукујте сами.
 
Kada u septembru sednu u školske klupe, đaci prvaci dobiće besplatno svoje prve udžbenike. Lepo zvuči, ali deca će knjige morati da vrate. Poklon je praktično samo pozajmica. Ono što je najgore većina priručnika za osnovce je interaktivnog tipa, mališani po knjigama pišu, crtaju, rešavaju zadatke. Budući prvaci ovog puta to neće smeti da rade jer će njihovi roditelji morati da plate oštećene knjige.

Roditelji su revoltirani i osećaju se prevareno. Prosvetni radnici su šokirani jer smatraju da deca tog uzrasta moraju da „svojataju“ udžbenik i jedino tako mogu da uče. U Ministarstvu prosvete su pak ponosni na ovu akciju za koju su izdvojili 180 miliona dinara. Ideja je da iz istih knjiga uči tri generacije, „poklonjene“ knjige deca vrate na kraju godine, pa one „idu dalje“ za sledeću generaciju. Država će, zapravo, na tri godine kupovati nove udžbenike za isti razred, a svake naredne plaćaće komplete za po jedan stariji razred. Tako će za osam godina Srbija dobiti besplatno školovanje u osnovnim školama.

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=78470

LOl znaci dace deci prvog razreda uzdbenike ali nece smeti da pisu............
Pa majko koji je ministar ovako nesto smislio? PA kako objasniti detetu od 6 godina da NE SME pisati ni slucajno, nego sta li u svesku mora... Pa duze ce da uci to nego da uci matematiku ili sta vec xD... Uzas :D

Evo ja npr.imam ogroman beli frižider onaj dvokrilni a ostala mi navika iz detinjstva da sve poruke kačim na taj frižider i to magnetima.
Nikada mi nije palo na pamet da uzmem flomaster pa lepo napišem poruku onako lepo ko grafit celom dužinom friza.
Isto bi se ponela da mi je taj frižider neko poklonio umesto što sam ga sama kupila i zašto bi ja sad uništavala svoju imovinu, pa nisam luda valjda.
Valjda u mentalnom sklopu našeg naroda piše da sve što nije naše to može i da se uništi zato je valjda manje vredno ono što nam je dato na korištenje a što moramo da vratimo od onoga što je naše lično i što čuvamo ko malo vode na dlanu.:manikir:,a pri tome smo još i nezahvalni
 
Poslednja izmena:
Po knjigama ne treba da pišu ne iz razloga što su im date na pozajmicu već zato što se to jednostavno ne radi. Verovatno ni kod kuće ne uzimaju mamama i tatama enciklopedije i ne pišu beleške po njima niti bi bilo koji roditelj to trpeo. Ako žele nešto da pribeleže u marginu, to mogu da urade i običnom olovkom (p.s. koliko ja znam preko 90% klinaca u osnovnoj školi i piše običnim olovkama pošto im to traže, niko ne piše hemijskom ili flomasterima).

Radni listovi su druga priča. Mislim da ne bi bilo loše da im barem to daju novo svake godine.
 
Какви сте вас двоје ликови,па хајде мало разума ,књиге могу да користе максимално две генерације,после се распадају.Мада знаш граматику ти као да ниси ишла у школу или си имала виртуалне уџбенике.
Мада би и то било решење сваком детету по лапатопа и онда да се користе интерактивни уџбеници.
 
Какви сте вас двоје ликови,па хајде мало разума ,књиге могу да користе максимално две генерације,после се распадају.Мада знаш граматику ти као да ниси ишла у школу или си имала виртуалне уџбенике.
Мада би и то било решење сваком детету по лапатопа и онда да се користе интерактивни уџбеници.

Koji dvoje? Što volim kad neko ne citira, a obraća se. :confused:
 

Back
Top