31% Evropljana optuženo za antisemitizam

Da li su Jevreji krivi za globalnu ekonomsku krizu?

  • Krivi su

  • Nisu krivi

  • Kriza je rezultat njihove zavere i spekulacija

  • Kriza je rezultat tržišnih kretanja i nema veze sa zaverama


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Dobro ste procitali. Nedavno istrazivanje ADL-a u sedam evropskih zemalja pokazalo se porazavajucim po Jevreje. Cak 31% ispitanika optuzuje Jevreje iz finansijske industrije za globalnu ekonomsku krizu.

Istrazivanje je radjeno u periodu od 1. decembra 2008 do 13. januara 2009 na uzorku od 3500 ljudi iz sledecih sedam zemalja ( po 500 ispitanika iz svake ) :Austrije, Francuske, Madjarske, Poljske, Nemacke, Spanije i Velike Britanije.

Pitanja se nisu odnosila samo na finansijsku krizu i procenat varira od zemlje do zemlje. Najvise negativnog misljenja o Jevrejima imaju Madjari, Spanci i Poljaci.

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1063092.html


Da je istrazivanje obuhvatilo i Srbiju, sta mislite, da li bi procenat bio uvecan, isti ili umanjen?
 
Dobro ste procitali. Nedavno istrazivanje ADL-a u sedam evropskih zemalja pokazalo se porazavajucim po Jevreje. Cak 31% ispitanika optuzuje Jevreje iz finansijske industrije za globalnu ekonomsku krizu.

Istrazivanje je radjeno u periodu od 1. decembra 2008 do 13. januara 2009 na uzorku od 3500 ljudi iz sledecih sedam zemalja ( po 500 ispitanika iz svake ) :Austrije, Francuske, Madjarske, Poljske, Nemacke, Spanije i Velike Britanije.

Pitanja se nisu odnosila samo na finansijsku krizu i procenat varira od zemlje do zemlje. Najvise negativnog misljenja o Jevrejima imaju Madjari, Spanci i Poljaci.

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1063092.html


Da je istrazivanje obuhvatilo i Srbiju, sta mislite, da li bi procenat bio uvecan, isti ili umanjen?

Otvori temu sa anketom...
 
Интернационалиста сам,и поштујем сваку различитост мислим да нас разлике чине богатијим.
Погинуо бих али небих дозволио некоме да води моје комшије у конц логоре.
Али пре пар дана сам скинуо "Протоколе Сионских Мудараца" и нису то чиста посла са светским финансијама.
 
Dobro ste procitali. Nedavno istrazivanje ADL-a u sedam evropskih zemalja pokazalo se porazavajucim po Jevreje. Cak 31% ispitanika optuzuje Jevreje iz finansijske industrije za globalnu ekonomsku krizu.

Istrazivanje je radjeno u periodu od 1. decembra 2008 do 13. januara 2009 na uzorku od 3500 ljudi iz sledecih sedam zemalja ( po 500 ispitanika iz svake ) :Austrije, Francuske, Madjarske, Poljske, Nemacke, Spanije i Velike Britanije.

Pitanja se nisu odnosila samo na finansijsku krizu i procenat varira od zemlje do zemlje. Najvise negativnog misljenja o Jevrejima imaju Madjari, Spanci i Poljaci.

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1063092.html


Da je istrazivanje obuhvatilo i Srbiju, sta mislite, da li bi procenat bio uvecan, isti ili umanjen?

Наравно да нису Јевреји криви...криви су неспосбни политичари, лоши економисти..корупција и приватни факултети менаџерства и економије...који школују кадар, који није у стању трафику да држи!
 
Dobro ste procitali. Nedavno istrazivanje ADL-a u sedam evropskih zemalja pokazalo se porazavajucim po Jevreje. Cak 31% ispitanika optuzuje Jevreje iz finansijske industrije za globalnu ekonomsku krizu.

Istrazivanje je radjeno u periodu od 1. decembra 2008 do 13. januara 2009 na uzorku od 3500 ljudi iz sledecih sedam zemalja ( po 500 ispitanika iz svake ) :Austrije, Francuske, Madjarske, Poljske, Nemacke, Spanije i Velike Britanije.

Pitanja se nisu odnosila samo na finansijsku krizu i procenat varira od zemlje do zemlje. Najvise negativnog misljenja o Jevrejima imaju Madjari, Spanci i Poljaci.

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1063092.html


Da je istrazivanje obuhvatilo i Srbiju, sta mislite, da li bi procenat bio uvecan, isti ili umanjen?


vidi tituse ko je sproveo istrazivanje.
ADL, jel tako? jevrejski ekstremisti.

kad god izrael zasere i nadje se u situaciji da bude kritikovan, okrene se prica o antisemitizmu i holokaustu.
ajmo i ovako, sprovesti takvu statistiku u evropi, pitati ljude po nemackoj, belgiji francuskoj jesu li jevreji krivi za finansijsku krizu, pa ko ce uopste smeti da odgovori na tako nesto pozitivno? nema sanse da iko izrazi takvo misljenje ni u telefonski sprovedenoj anketi, covek moze lako da se nadje iza resetaka.

ADL samo radi svoj uobicajeni posao.

koliko njih zaista misli da je jevrejska elita kriva za ekonomsku krizu?

e to je misterija
 
zasto bas istrazivanje o antisemitizmu u evropi?
sto nisu istrazivali u americi, tamo je sediste adl-a.

opet se vracamo na ono da kad izrael zasere, i stignu kritike pokrene se prica o antisemitizmu.
kritike naravno nisu stizaele iz amerike, vec bas iz evrope, tamo je bilo najvie demonstracija i akcija da se pomogne palestincima, posebno u engleskoj, cak su se i neki zvanicnici drznuli da izraze negativno misljenje o izraleskoj ofanzivi u getou zvanom gaza.

dakle, ADL drugim recima hoce da dokaze da su oi koji su kriticni prema izraelu zbog onog sto cini vec 50 godina u palestini - sve sami antisemiti.
 
Dobro ste procitali. Nedavno istrazivanje ADL-a u sedam evropskih zemalja pokazalo se porazavajucim po Jevreje. Cak 31% ispitanika optuzuje Jevreje iz finansijske industrije za globalnu ekonomsku krizu.

Istrazivanje je radjeno u periodu od 1. decembra 2008 do 13. januara 2009 na uzorku od 3500 ljudi iz sledecih sedam zemalja ( po 500 ispitanika iz svake ) :Austrije, Francuske, Madjarske, Poljske, Nemacke, Spanije i Velike Britanije.

Pitanja se nisu odnosila samo na finansijsku krizu i procenat varira od zemlje do zemlje. Najvise negativnog misljenja o Jevrejima imaju Madjari, Spanci i Poljaci.

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1063092.html


Da je istrazivanje obuhvatilo i Srbiju, sta mislite, da li bi procenat bio uvecan, isti ili umanjen?

Ne obracam se tebi Titus-e jer ti si samo preneo izvestaj i stavio ga ovde na forum.

Nisam Jevrej ali mislim da je toliko hvaljena "demokratska" Evropa opet duboko zagazila u fasisticki glib a to sasvim poznato zvuci kada se kaze :

UBICA SE VRACA NA MESTO ZLOCINA

Kako Jevreji mogu da nametnu svoja pravila igre ako su sa druge strane normalni, zdravi i zreli ljudi ?
Po toj logici to znaci da bi mene mogao svako da prevede zednog preko vode a ako mi jos nametne ular onda sa mnom moze da radi sta hoce!

Ko je tu usmrdelu Evropu terao da se zaduzuje !!! ?

Nesposobni, korumpirani i samo para zeljni Evropljani su odlicna glinena masa za oblikovanje i sada svoje otudjenje od coveka i od samih sebe traze na nekom drugom mestu ili bolje receno traze dezurnog krivca. U sustini ne smeju da pogledaju sami sebi u oci i da kazu onu pravu istinu.

Ne zaboravite da smo i mi vrlo cesto na toj stolici i mene prosto cudi da nisu opet nas izvukli iz rukava da nam prikace neko novo "zlodelo".
Mislim da je velika vecina Srba postala vec toliko samosvesna da joj vise nikada nece mocu da se namecu pravila igre osim njenim politicarima. A njima se zbog toga mnogo brze skracuje radni vek nego sto se zeli. Ova plejada je bila predodredjena da vlada bar 50 godina ali cini mi se da ce to biti daleko daleko manje.
 
Poslednja izmena:
Ne obracam se tebi Titus-e jer ti si samo preneo izvestaj i stavio ga ovde na forum.

Nisam Jevrej ali mislim da je toliko hvaljena "demokratska" Evropa opet duboko zagazila u fasisticki glib a to sasvim poznato zvuci kada se kaze :

UBICA SE VRACA NA MESTO ZLOCINA

Kako Jevreji mogu da nametnu svoja pravila igre ako su sa druge strane normalni, zdravi i zreli ljudi ?
Po toj logici to znaci da bi mene mogao svako da prevede zednog preko vode a ako mi jos nametne ular onda sa mnom moze da radi sta hoce!

Ko je tu usmrdelu Evropu terao da se zaduzuje !!! ?

Nesposobni, korumpirani i samo para zeljni Evropljani su odlicna glinena masa za oblikovanje i sada svoje otudjenje od coveka i od samih sebe traze na nekom drugom mestu ili bolje receno traze dezurnog krivca. U sustini ne smeju da pogledaju sami sebi u oci i da kazu onu pravu istinu.

Ne zaboravite da smo i mi vrlo cesto na toj stolici i mene prosto cudi da nisu opet nas izvukli iz rukava da nam prikace neko novo "zlodelo".

kontradikcija u tvom postu.
optuzujes ih za antisemitizam a onda kazes da su masa za oblikovanje.

ko ih je oblikovao da budu antisemiti onda? znas li neki antijevrejski medij ono, mas medij? ja ne znam.


sto se tice broja ljudi koji misle da su cionisti (kako ih ispravno mohikanac naziva) ili mozda bankarska elita koja je sedi u londonu i njujorku - u velikom uzrocnici ove krize, cini mi se da je broj mnogo veci nego 31%.
i ja sam medu njima, i mnogi oko mene, kanadjani, ali se o tome ne prica ni sapatom a kamo li javno, kad se sprovode statisticka istrazivanja.
ADL je mogao ovaj broj da izmisli iz glavo ono, i da bude vrlo priblizno tacan za skoro bilo koji deo sveta, pazljivo je ipak odabrana evropa zbog velikih protesta koji su se tamo odrzavali za vreme rata u gazi.


nije to prvi put, desavalo se i pre.
 
kontradikcija u tvom postu.
optuzujes ih za antisemitizam a onda kazes da su masa za oblikovanje.

ko ih je oblikovao da budu antisemiti onda? znas li neki antijevrejski medij ono, mas medij? ja ne znam.


sto se tice broja ljudi koji misle da su cionisti (kako ih ispravno mohikanac naziva) ili mozda bankarska elita koja je sedi u londonu i njujorku - u velikom uzrocnici ove krize, cini mi se da je broj mnogo veci nego 31%.
i ja sam medu njima, i mnogi oko mene, kanadjani, ali se o tome ne prica ni sapatom a kamo li javno, kad se sprovode statisticka istrazivanja.
ADL je mogao ovaj broj da izmisli iz glavo ono, i da bude vrlo priblizno tacan za skoro bilo koji deo sveta, pazljivo je ipak odabrana evropa zbog velikih protesta koji su se tamo odrzavali za vreme rata u gazi.


nije to prvi put, desavalo se i pre.


Praznu bezlicnu masu je veoma lako oblikovati.
Oni (evropljani) mogu da budu sve po potrebi a ipak su pozitivno daleko odmakli od Amerikanaca. Ali i jednim i drugim je jedino svojstveno da budu toliko zreli koliko da znaju da potrose zaradu i to je najbolje kroz zaduzenja, kredite i plasticni novac.

Evo jedan obican primer kako se to radi.
Kod nas postoji reklama za jednu evropsku kozmeticku kucu kojoj je osnova u par reci :
sampon sa ekstratom od bisera ili sa ekstratima kasmira !!!
to samo po sebi ne bi nista znacilo, osim da je to jednostavno hemijski nemoguce jedinjenje. A ta reklama traje vec vise od godinu dana bezmalo dve. Sticajem okolnosti znam da se ona u Nemackoj vrlo slicnog sadrzaja davala najvise 4-5 meseci i da je vec niko ne spominje vec skoro 2 godine osim sto je na svakih par meseci puste po 2-3 dana da im obnove "secanje" na te artikle.
Ovde ne treba neka velika pamet da bi zakljucio da je ona imala efekat za skoro duplo manje vreme u Nemackoj a ovde kod nas jos nije stigla do zeljenog stupnja iako je vec aktivna skoro 2 godine.

Same Evropljane moguce je veoma lako oblikovati. Samo treba da se osmisli zeljeni oblik.
 
Poslednja izmena:
Praznu bezlicnu masu je veoma lako oblikovati.
Oni (evropljani) mogu da budu sve po potrebi a ipak su pozitivno daleko odmakli od Amerikanaca. Ali i jednim i drugim je jedino svojstveno da budu toliko zreli koliko da znaju da potrose zaradu i to je najbolje kroz zaduzenja, kredite i plasticni novac.

Evo jedan obican primer kako se to radi.
Kod nas postoji reklama za jednu evropsku kozmeticku kucu kojoj je osnova u par reci :

sampon sa ekstratom od bisera ili sa ekstratima kasmira !!!
to samo po sebi ne bi nista znacilo, osim da je to jednostavno hemijski nemoguce jedinjenje. A ta reklama traje vec vise od godinu dana bezmalo dve. Sticajem okolnosti znam da se ona u Nemackoj vrlo slicnog sadrzaja davala najvise 4-5 meseci i da je vec niko ne spominje vec skoro 2 godine osim sto je na svakih par meseci puste po 2-3 dana da im obnove "secanje" na te artikle.
Ovde ne treba neka velika pamet da bi zakljucio da je ona imala efekat za skoro duplo manje vreme u Nemackoj a ovde kod nas jos nije stigla do zeljenog stupnja iako je vec aktivna skoro 2 godine.


ma slazem se sa tim skoro, ali ko ih je oblikovao da budu antisemiti, "da se vrate na mesto zlocina" kao sto kazes?
 

Back
Top