Zagor vs Blek Stena - gornji ili donji dom?

zagor bolji ali su u principu oba stripa poprilicno naivni za danasnje vreme,sto je i u redu s obzirom da su bili namenjeni deci....

Slazem se sa tobom da je Zagor, bolji od Bleka. Ali ne bi se slozio sa tobom, da je Zagor naivan, da je za klince. Mozda neke epizode iz 60-tih i 70-tih deluju naivno, ali ne sve. Ali pogledaj danasnje epizode Zagora koje recimo objavljuje VČ. Meni su odlicne. E, sad ko je bolji Zagor ili Blek to zavisi od ukusa citaoca.

Blek za nesto mladje uzraste a Zagor za tinejdzere...

Blek jeste za mladje citaoce, ali Zagora bez problema mogu da citaju i tinejdzeri i stari. Ja imam vise od 30 godina, i citam Zagora,i to mi je omiljeni strip. A citao sam svasta, od Princ Valijanta i Rip Kirbija do Kosmickih putnika i Hansa, ali mi je Zagor omiljeni.

Blek Baneta Kerca(strip zabavnik) je remek delo u odnosu na redovne serije i ne treba ga uopste mesati sa klasicnim Blekom..

Tu si u pravu. Nasi autori koji su radili na stripu Veliki Blek, zaista se dobro pokazala. Narocito Svetozar Obradovic kao scenarista. I Bane Kerac u Strip zabavniku se dobro pokazao.
 
Jednom prilikom umalo nijesam poginuo kad sam uporedio Zagora sa Blek Stenom.
Moj nesudjeni ubica mi je, u krajnje napetoj atmosferi, objasnio da Zagor spada u sam vrh, kako po scenariju tako i po crtezu (za razliku od Bleka).
Ako vam nije tesko, napisite par rijeci na ovu temu. Unaprijed hvala!

Blek mi je i kao klincu od svega 10 godina izgledao djetinjast. Smetala me je loša i naivna priča, koja je na trenutke poprimala razinu groeske i autosprdancije te likovi bez duše i maštovitosti. S druge strane, stripovi o Zagoru su bili daleko bolji i u njih se ulagalo više truda, kako u priču, tako i u umjetnički dojam. Danas i dalje smatram da je Blek vrlo blizu razine smeća, a Zagor mi se čini pomalo djetinjastim.
 

Back
Top