Želeo bih da pitam ?

KOOjOOT

Početnik
Poruka
32
Želim da postavim pitanje koje mislim da je vezano za programiranje, kojima se svi bavite na ovom forumu. Imao sam pre neki dan razgovor sa jednim direktorom privatne fime iz mog mesta koji je želeo da zaposli čoveka kojem bi bilo zanimanje, po njegovom tumačenju zvano SISTEM ANALITIČAR MREŽA. Opet po tumačenju tog direktora koji smatra da se razume u oblast za koju traži radnika, trebalo bi da njegov zadatak bude održavanje RELACIJONIH BAZA PODATAKA. Uopšteno taj direktor ima firmu u kojoj se nalaze veliki broj građevinskih mašina, pa je on želeo da poveže računare njegovih odeljenja, sa svojim računarom u kancelariji koji je novije generacije, da bi što lakše imao uvid u stanje svoje firme. Pošto se ja ne razumem u programiranje, ni u jednom programskom jeziku inisam nikada ništa uradio, a izgovor direktora je bio da čovek koji bi trebao to da radi mora znati bar neki od programskih jesika kao što su C, C++, VB itd, Interesuje me šta zaista treba poznavati na jednom takvom radnom mestu i gde se pravilno obratiti za ovakav vid sticanja znanja ???

Svima Veliki pozdrav i unapred HVALA !
 
KOOjOOT:
SISTEM ANALITIČAR MREŽA. Opet po tumačenju tog direktora koji smatra da se razume u oblast za koju traži radnika, trebalo bi da njegov zadatak bude održavanje RELACIJONIH BAZA PODATAKA.

Je li ti se to omaklo na tastaturi ili je on tako rekao. Ako je bas tako rekao, moj savet ti je da bezis kud te noge nose, samo ne u njegovom pravcu...

Lici mi na direktora koji mi je jednom trazio program "da ja samo pritisnem DUGME a ono SVE vidim..." Na pitanje sta to sve, odgovor je bio otprilike "pa sve, stanje robe, uplate isplate, dugovanja, materijal, proizvodnju, plate radnika, ko je na polslu a ko zabusava - sve brate, razumes?"
- Jednim dugmetom?
- Pa naravno, necu tu da se zamaram nekom naukom, nego mozes li ti ti meni "sprckati" za koji dan ili ne? I nemoj me zamajavati nekim pricama i traziti velike pare, znam ja vas, samo bi da uzimate pare a lepo se zabavljate praveci neke "programe"..a u medjuvremenu se samo igrate...

:(
Pio sam apaurin dva dana nakon bega iz njegove firme...
 
codemaker:
Lici mi na direktora koji mi je jednom trazio program "da ja samo pritisnem DUGME a ono SVE vidim..." Na pitanje sta to sve, odgovor je bio otprilike "pa sve, stanje robe, uplate isplate, dugovanja, materijal, proizvodnju, plate radnika, ko je na polslu a ko zabusava - sve brate, razumes?"
- Jednim dugmetom?
- Pa naravno, necu tu da se zamaram nekom naukom, nego mozes li ti ti meni "sprckati" za koji dan ili ne? I nemoj me zamajavati nekim pricama i traziti velike pare, znam ja vas, samo bi da uzimate pare a lepo se zabavljate praveci neke "programe"..a u medjuvremenu se samo igrate...
ovo podseca na prichu kako su nastale time bomb....tako sto su se programeri stitili otkaza i svojih zlih shefova
 
milos12345:
codemaker:
Lici mi na direktora koji mi je jednom trazio program "da ja samo pritisnem DUGME a ono SVE vidim..." Na pitanje sta to sve, odgovor je bio otprilike "pa sve, stanje robe, uplate isplate, dugovanja, materijal, proizvodnju, plate radnika, ko je na polslu a ko zabusava - sve brate, razumes?"
- Jednim dugmetom?
- Pa naravno, necu tu da se zamaram nekom naukom, nego mozes li ti ti meni "sprckati" za koji dan ili ne? I nemoj me zamajavati nekim pricama i traziti velike pare, znam ja vas, samo bi da uzimate pare a lepo se zabavljate praveci neke "programe"..a u medjuvremenu se samo igrate...
ovo podseca na prichu kako su nastale time bomb....tako sto su se programeri stitili otkaza i svojih zlih shefova
Slusao sam i ja te price, dok sam radio u "drustvenom sektoru", ali mislim da su pre kao neke "urbane legende". Bez obzira na sve, ne bih sebi uzeo za pravo da se tako "obezbedim".. ali ko zna, svasta ima u ovoj nasoj Srbijici :)
 
U nasoj zemlji je za jednog programera bitno da ima veliko samopouzdanje i naravno veliko znanje da bi se odrzao. Svi oni misle da tvoj rad ne vredi nista jer on ne moze da vidi da si ti danas iskopao rov dugacak 10 metara i dubok 1 metar. :lol: .
Ako nema samopouzdanje pojesce ga neki neobrazovani sefovi i drugi biznismeni.
Naravno da se svakom desilo to bar jednom da mu covek trazi program i da mu trazi nesto a ni on sam nezna sta. To se samo desava u pocetku dok ne izgradis ime, a posle te ti takvi izbegavaju u sirokom luku a oni koji cene tvoj rad (mozda i ne cene ali ga placaju :D ) se otimaju oko tebe. Malo grubo receno ali verujem da me razumete. Velika je muka dok to postignes a kad uspes ceka te samo rad (malera :D ).
POZDRAV
 
Moram da kažem da dok smo tako razgovarali imao sam blokčić pri ruci i baš zbog toga što kada je u pitanju neka nova tema uvek postavim i po neko pod
pitanje, DIREKTOR te firme je baš i na moje ponovljeno pitanje ,, Koji je tačan zadatak čoveka koji treba da obavlja njegov zamišljeni zadatak?,, kazao ono
što sam ja ovde napisao. Ja iskreno bih voleo da znam šta zaista treba jednoj grđevinskoj firmi što se tiče računara i bilo kakvih baza podataka ? Pa potom
kada bih se ja bavio takvom jednom materijom odakle bi trebalo krenuti nevezano koja je firma u pitanju. Evo ja imam kolegu u BG koji radi u ORACLE-u a
činimi se da je završio fakultet organizacijonih nauka. Lično znam u koliko je već zemalja radio, a i za firmu u BG tvrdi da ima izvarendne uslove. Inače
direktor pomenute firme je moj privatni prijatelj, pa smo nekada nekakve računare zajedno kupovali, ali ne ulazim u to kada je on stekao neko posebno znanje.
Moram još nešto da dodam, a to je, da me je uputio u jednu lokalnu igraonicu gde su umreženi desetak računara i gde je neki njegov prijatelj uradio nekakav
vid BAZE PODATAKA, unutar te mreže, pa bi me interesovalo, šta u stvari bi ja trebao da gledam kada odem tamo slučajno da pozdravim gazdu te radnje i šta se
u stvari u takvim slučajevima korištenja mreže može zaista napraviti korisno. Dodaću i to da je taj direktor takav jedan sistem video u nekoj firmi kod
Beograda pa će on takav nekakav sistem da namontira i kod sebe, ali kako i pošto i čemu će to služiti, to bih i ja voleo da znam __?

Puno pozdrava.
 

Back
Top