Dugmici u Flash-u
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Dugmici u Flash-u

dragang
    Guest

Podrazumevano Dugmici u Flash-u

Pre mesec dana poceo sam da radim u flash-u.Savladao sav veci deo programa, ali ne mogu ono glavno.
    Kako napraviti kvalitetne DUGMICE?

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Dugmici u Flash-u

Citat Original postavio dragang
    Pre mesec dana poceo sam da radim u flash-u.Savladao sav veci deo programa, ali ne mogu ono glavno.
    Napisi kako bi zeleo da ti izgleda dugme, i sta da se desava kad se predje preko dugmeta i kad se klikne na njega.

Guest

Podrazumevano Re: Dugmici u Flash-u

Citat Original postavio dragang
    Pa recimo kad se prevuce misem preko njega da se promeni boja, a kad se klkne da se promeni boja fonta

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano ....

Ok, evo jedan najprostoji primer, nadam se da dobro baratas pojmovima LAYER i FRAME to je sve sto treba da znas.

1. nacrtaj mali pravougaonik koji ce ti biti dugme, recimo neka bude tamno plava boja.
    2. selektuj ga i pritisni F8, zatim izaberi BUTTON pa OK.
    3. Klikni dva puta na taj pravougaonik da udjes u taj BUTTON.
    4. Dodaj novi LAYER unutra, i u tom novom LAYERU u UP frame-u, napisi tekst koji hoces da stoji unutar pravougaonika.
    5. LAYER gde ti je pravougaonik neka ti bude donji, a gde je tekst neka bude gornji layer.
    6. U donjem layer-u klikni jednom na OVER frame, pa klikni F6 (da dodas keyframe), zatim promeni boju pravougaonika u koju hoces, recimo svetlije plavo, zatim klikni u HIT frame donjeg layera i klikni F5.
    7. U gornjem LAYER-u klikni na DOWN frame i pritisni F6, zatim promeni boju slova u tom frejmu.
    8. exportuj i pogledaj to, da bi ti dugme nesto radilo, moras da mu dodas ActionScript, ovako ce samo da menja boje na roll over i press.

Guest

Podrazumevano

Bozo ovo je Ok!Puno hvala!Jos samo nesto:
    Sve sam uradio,ali ne znam u kom formatu da izvezem fajl i kako da ga ubacim u DREAMWEAVER-u.
    Unapred hvala!!!

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano ....

Uhhhhhh, pa nemoj to da radis ! Neces valjda dugme po dugme da ubacujes u DW, to je uzas to se ne radi tako, ali kako god princip je sledeci, ides na FILE/PUBLISH, onda ti FLASH napravi .html i .swf fajlove po defaultu, kad odes u Dreamweaver tamo u OBJECT panelu imaces ono F dugme u crvenom krugu, klikni to da bi ubacio flash fajl, onda izaberi svoj .swf fajl i to je to. Ova ikonica je takva kakosam opisao u Dreamweaver MX, ako ne nadjes tu ikonicu idi onda na, INSERT/MEDIA/FLASH.

Guest

Podrazumevano

Sve je Ok sto si mi rekao,ali tek sada vidim da treba jos mnogo da ucim u flash-u.Opet problem:
    Sve sam uradio, ali ne mogu nikako da provalim kako se ubacuje ACTION SCRIPT i kada.Jednostavno pojavljuje se totalno nesrazmerni kvadrat u odnosu na velicinu dugmeta kakvog sam napravio.Znam da je neka sitnica u pitanju.Izvini sto te davim ali ovo mi je od velike koristi jer upravo radim svoju prvu prezentaciju, pa bih hteo da ostavim dobar utisak sa dobrim dugmicima.Molim te pomozi!!

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Velicina tvog flash pravougaonika u Dreamweaveru je jednaka velicini Flash dokumenta, a ne velicini dugmeta.
    Da bi imao Flash file velicine tvog dugmeta moras da smanjis Flash document, idi na MODIFY/DOCUMENT tamo u sirinu i visinu podesi velicine koje odgovaraju velicini tvog dugmeta, zatim exportuj i ucitaj taj SWF u Dreamweaver, sto se tice ActionScripta, mislim da ce ti za sada trebati samo GET URL akcija, a to ces uraditi na sledeci nacin.

1. klikni na dugme da bude selektovano (ne ulazi u njega)
    2. idi na WINDOW/ACTIONS da bi ukljucio ActionSript prozor.
    3. tamo klikni na +/Actions/"Browser/Network"/GetUrl
    4. u polje URL napises ime fajla na koji hoces da se ide kad kliknes na dugme.
    5. u polje window izaberes kako hoces da ti se otvori stranica, ako imas frejmove mozes da stavis i ime frejma.

Napomena: Kad smanjis Flash document da bude isti kao i velicina tvog dugmeta, onda dugme pozicioniraj u gornji levi ugao, znaci mora da bude na toj pozadini koja oznacava velicinu dokumenta.

Guest

Podrazumevano

E ovako vec moze!Jos jednom PUNO HVALA!
    POZDRAV!

Slične teme

1. Dugmici
    Autor tonchi u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.09.2008., 21:13
  2. dugmici na forumu
    Autor M.M.L. u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.12.2006., 18:14
  3. Prasićasti ananas dugmići a.k.a. medaljoni
    Autor *kiki* u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.09.2006., 22:18
  4. 3 Pitanja u vezi Flash-a, Flash-a i opet Flash-a?
    Autor djix u forumu Web dizajn
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.09.2005., 13:02
  5. Veceras dugmici!!!
    Autor anita14 u forumu Muzika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.06.2005., 19:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku