Provera

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.519
Ja se uvek nadjem u tako nekom momentu u vezi kad nisam sigurna..nisam sigurna da li ga volim dovoljno da planiram da delim ceo zivot sa njim, nisam sigurna da li je odgovarajuca osoba za mene, nisam sigurna da ne postoji neko drugi sa kim bih bila srecnija..i to me nervira kad imam te sumnje.
Naravno one se dese samo ponekad..ali smetaju mi.
Zanima me kad vam se tako nesto desi/desilo sta ste radili da "proverite" da li ta ljubav i dalje postoji i da li je i dalje dovoljno jaka...
Mozda zvuci glupo malo..ali nekad ne znam da proverim tj da preispitam sebe da li nekog i dalje volim kao pre ili ne...
 
Ja se uvek nadjem u tako nekom momentu u vezi kad nisam sigurna..nisam sigurna da li ga volim dovoljno da planiram da delim ceo zivot sa njim, nisam sigurna da li je odgovarajuca osoba za mene, nisam sigurna da ne postoji neko drugi sa kim bih bila srecnija..i to me nervira kad imam te sumnje.
Naravno one se dese samo ponekad..ali smetaju mi.
Zanima me kad vam se tako nesto desi/desilo sta ste radili da "proverite" da li ta ljubav i dalje postoji i da li je i dalje dovoljno jaka...
Mozda zvuci glupo malo..ali nekad ne znam da proverim tj da preispitam sebe da li nekog i dalje volim kao pre ili ne...

desava se mnogo cesce nego sto zelim...uglavnom sacekam da se stvari malo "slegnu"...nekada se odgovor sam pojavi...ili, se pojavi neko drugi :)
 
Desavalo mi se dosta cesto....Dok nisam upoznala jednu osobu i shvatila da bi sa istom provela svaki momenat.
ja sam ,kada bih se nasla u tom stanju,sto se kaze malo usporavala tempo...ono....usporim,iskuliram...da vidim kako mi vise odgovara...Prosto ne vidim se sa doticnim par dana,taj ''brzi tempo''ozbiljne veze malo smanjim....pokusavam da ne pricam sa njim o ozbiljnim planovima i da vreme koje provedemo zajedno bude opusteno....Onda,ako me prodje stanje,budem zadovoljna.
Ako ne-sledi mi ozbiljno razmisljanje i preispitivanje.
 
Kažeš da se uvek nađeš u tom kritičnom momentu, a to je već strašno...

Zasto strasno? Pa uvek u dugim vezama kad sam bila dolazilo je do tog momenta, da nije dolazilo, ostala bih verovatno u toj vezi tadasnjoj.. bolje da da preformulisem-da je bilo veze za koju nisam imala sumnje pretpostavljam da bih dan-danas bila u njoj.
 
Zasto strasno? Pa uvek u dugim vezama kad sam bila dolazilo je do tog momenta, da nije dolazilo, ostala bih verovatno u toj vezi tadasnjoj.. bolje da da preformulisem-da je bilo veze za koju nisam imala sumnje pretpostavljam da bih dan-danas bila u njoj.

ne mora da znaci, za vezu u kojoj sam ostala sam imala milion sumnji, ali bas zato sto je sve te sumnje prerasla i pogazila, ta veza je jedina i opstala
 
Zasto strasno? Pa uvek u dugim vezama kad sam bila dolazilo je do tog momenta, da nije dolazilo, ostala bih verovatno u toj vezi tadasnjoj.. bolje da da preformulisem-da je bilo veze za koju nisam imala sumnje pretpostavljam da bih dan-danas bila u njoj.

Ukoliko ti odgovara veći broj veza, promene i sve što ide uz to nije strašno, ali ja nisam za tako nešto, odgovara mi veza u kojoj sumnja neće nadvladati emocije, zato me to plaši. Najblaže račeno neprijatnosti tog tipa mi ne prijaju.
 
Hm, ja sam onaj tip koji je konstantno 'pred ogledalom' Stalno se nesto preispitujem, maltretiram i sebe i njega. Kad je sve ok ja onda najvise analiziram prosto neverujuci da je sve super .. Kad nije sve ok onda isto sve jer ... i tako u nedogled.. opterecujem se glupostima...
 
ne mora da znaci, za vezu u kojoj sam ostala sam imala milion sumnji, ali bas zato sto je sve te sumnje prerasla i pogazila, ta veza je jedina i opstala

E, pa to..nije mi problem sto imam sumnje sada, ako znam da ce jednom one proci, ako prodju i ne vrate se-super..nego znam slucajeve gde te sumnje dolaze i odlaze i tako stalno, malo si siguran malo nisi, a to mi deluje malo strasno iz ove perspektive, ne znam.. a opet ne znam nikog ko tvrdi da nikad nije imao sumnje u vezu u kojoj je, a da ta veza traje i dan danas.
 
E, pa to..nije mi problem sto imam sumnje sada, ako znam da ce jednom one proci, ako prodju i ne vrate se-super..nego znam slucajeve gde te sumnje dolaze i odlaze i tako stalno, malo si siguran malo nisi, a to mi deluje malo strasno iz ove perspektive, ne znam.. a opet ne znam nikog ko tvrdi da nikad nije imao sumnje u vezu u kojoj je, a da ta veza traje i dan danas.

e, pa evo, ja sam imala zilion sumnji, verovatno i on, a veza traje...pa, nekih 12 godina...a, da ti ne kazem koje smo sve krize prosli i presli ;)
 
Ukoliko ti odgovara veći broj veza, promene i sve što ide uz to nije strašno, ali ja nisam za tako nešto, odgovara mi veza u kojoj sumnja neće nadvladati emocije, zato me to plaši. Najblaže račeno neprijatnosti tog tipa mi ne prijaju.

Pa naravno i ja bih volela da sam sto posto sigurna-ali nisam..e sad da li je to samo do mene ili odgovarajuceg/neodgovarajuceg partnera to ne znam jos..i ne znam kako da proverim.
 
Pih, ja sam stalno imala te sumnje, mislila da je bolje da se ne vezujem, možda negde ima bolje iako je ovo sjajno. Ali to samo zato što mislim da nisam volela nikog dovoljno + sam budala. :)
 
sumnjati u ljubav je pocetak kraja....jer kad nekog volis to znas...nema tu filozofije...jednostavno znas...celim bicem.....

Eh kako ja sad da upijem ove savete kad su kontradiktorni..malavelika tvrdi suprotno, kod nje su sumnje prevazidjene znaci ne mora biti pocetak kraja..znaci svako je primer za sebe..a ja mislila da cu da budem nesto pametnija oko ove teme kad vidim sta mi drugi kazu :) Mada, mozda cu i biti
 
U zivotu je mnogo sto sta pod sumnjom, pa i pitanje "ljubavi" kojih ima raznih. Kad prihvatis da je to zivot sa svim svojim manama i vrlinama, sve manje ces sumnjati, a sve vise uzivati u ovozemaljskom zivotu.
 

Back
Top