Kas ljubav predje u bolest...

Nevenaa

Aktivan član
Poruka
1.119
Da li vam se ikada desilo da u afektu, potpuno pomracene svesti izgovorite i uradite stvari kojih ste se vec nakon pola sata stideli...da lupate samare, pretite samoubistvom, tresete se, davite u suzama...
I sta posle?
Sta kada nastupi kajanje, a posle svega voljena osoba vas ipak ne ostavlja...
Ostaviti je za njeno dobro, jer ste i sami svesni da vasa ljubav prerasta u bolest, i da upadate sve cesce u afekte, nakon cega ste sami sebi gnusni...
Ili ostati tu gde jeste i iznova i iznova se truditi da se promenite?
I kako uopste traziti i dobiti oprostaj za tako nesto?
Od voljene osobe...ali i od sebe...
 
Mislim da i oni koji mogu da kontrolišu emocije mogu nekad doći u takvo stanje koje može izazvati neka ekstremnija ponašanja.
Stvarno jeste pitanje šta posle takvih ispada?
Ostati sa takvom osobom?
Ili ako si ti ta osoba, koja je učinila štagoddajeučinila, šta onda?
Ne znam..
 
Deshav se...ali ako se deshava chesto, neshto nije kako treba...i to ne sa vezom, sa partnerom vech sa osobom koja zapada u takva stanja.
E sad, mozzda te dechko voli jako a ti njega ne, pa ostajesh u vezi koja te izludjuje zato shto je on dobar chovek? To zna izazvati histerije. Proveri, ako je tako, raskid jedino pomazze.
A ako su to redovna stanja sa raznim partnerima, onda treba posetiti lekara i videti shta se to dogadja.
 
Da li vam se ikada desilo da u afektu, potpuno pomracene svesti izgovorite i uradite stvari kojih ste se vec nakon pola sata stideli...da lupate samare, pretite samoubistvom, tresete se, davite u suzama...
I sta posle?
Sta kada nastupi kajanje, a posle svega voljena osoba vas ipak ne ostavlja...
Ostaviti je za njeno dobro, jer ste i sami svesni da vasa ljubav prerasta u bolest, i da upadate sve cesce u afekte, nakon cega ste sami sebi gnusni...
Ili ostati tu gde jeste i iznova i iznova se truditi da se promenite?
I kako uopste traziti i dobiti oprostaj za tako nesto?
Od voljene osobe...ali i od sebe...

Nisam, izgleda nikad nisam tako volela...
Ovo cesh prevazici kad shvatish da ljubav nije sebichnost vec upravo suprotno od toga, voleti nekoga znachi pustiti ga da bude slobodan i sam odluchuje o svojim postupcima.
 
I kada taj neko posle svega kaze: ,,Cujemo se sutra, znam da sve to u afektu malo drugacije izgleda"
Sta uraditi? Ici dalje...ne znam, cini mi se da bih se plasila sebe, i tih stanja u koje upadam...plasila bih se koliko daleko mogu da odem...
A opet, sebicnost i strah od patnje nas mozda nagnaju da ostanemo gde jesmo...
I da li se to uopste moze nazvati ljubavlju? A ako ne...sta je to...osobu kojoj se sve ovo desilo sam uspavala tabletama...znam da cini mnogo za njega, znam koliko je grize savest zbog svega...znam da zeli da se skloni da ga ne bi vise unistavala svojim psihickim stanjima, a opet nema snage za to...
Ima li uopste leka za takvo ponasanje...? Ili je sve samo odlaganje do trenutka kada ce sve najzad, zaista puci...
 
Razidjite se i nemojte se vidjati par meseci....onda che ti situacija biti jasnija....
E, a to prelazzenje preko svega nekad ume da bude zapravo ozbiljna agresija...ti se raspadash a ta osoba ti ne da da odesh...pravi se da se nishta nije desilo...i dobija oreol zzrtve i razumne , dobre osobe...poneki u tome uzzivaju...a ovaj drugi se em raspada em dobija natovarenu krivicu i grizzu savesti...
MAda, ovo uglavnom rade zzene, shto pak ne znachi da i neki mushki nije izuchio veshtinu emotivnog ignorisanja.
 
Recimo da devojka malo zloupotrebljava to "chujemo se sutra, u afektu sve izgleda drugachije" Mozhda ne svesno ali podsvesno, drugachije bi reagovala kada bi znala da on nece imati razumevanje za takve ispade, svakako je u pitanju razmazhenost ali opet i tu vidim probelm psihichke prirode, potrebna joj je pomoc.
 
ne volim kad neko nema samokontrolu :confused: i ne volim kada se neko boji da snosi odgovornost za ono sto je rekao,vadeci se na nekakve afekte ili sta god...ako stvarno ima problem onda je za lecenje...u suprotnom ne vidim nikakvo opravdanje za takvo izivljavanje...

nisam nikad bila u takvoj situaciji u ljubavi....a da jesam,verovatno bih doticnoj osobi opalila samar da se smiri...jer ne podnosim da neko sprovodi psihicki teror na meni pod bilo kojim izgovorom :confused: a da budem iskrena verovatno bih se zapitala kakva je ta ljubav kad proizvodi tako negativne reakcije.

mada jednom mi je drugarica napravila takvu scenu sa pretnjama...nakon moje reakcije je shvatila da je nasla pogresnu osobu da ispoljava svoj bes i histeriju.vise se nije ponovilo :neutral:

----------------
Now playing: Pearl Jam - Love Boat Captain
via FoxyTunes
 
Recimo da devojka malo zloupotrebljava to "chujemo se sutra, u afektu sve izgleda drugachije" Mozhda ne svesno ali podsvesno, drugachije bi reagovala kada bi znala da on nece imati razumevanje za takve ispade, svakako je u pitanju razmazhenost ali opet i tu vidim probelm psihichke prirode, potrebna joj je pomoc.

Mozzda...a mozzda je bash suprotno...da je u klopci i vrishti u pomoch a neko to nazove afektom i predje preko toga kao da nishta nije bilo i kako onda ostaviti tako divnu osobu?
Mozz biti da je ozbiljna manipulacija u pitanju a mi je shaljemo kod lekara.
U svakom sluchaju, taj odnos che nekog oterati u Lazu, dakle, "Htino razlaz" !
I to otvoreno a ne histerijom. Nechu vishe i gotovo. Ili u ovom sluchaju chini mi se " Ne mogu vishe i gotovo"
 
Evo meni se desilo da sam se zabavljala sa divnim momkom...svi ga voleli, chak i moja mama...i skontam ja da me gushi i da me na sve neke fine ucenice dresira...i odluchim da raskinem...i nikako povoda....zapochnem razgovor, on izbegne....ja nagovestim da nismo bash dobro kao shto izgleda, a on me uteshi sa puno razumevanja da che biti bolje :eek:
Na kraju sam vrishtala bukvalno aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pustite me odavde! A svi mi kazzu on je dobar dechko s tobom neshto nije u redu shta histerishesh...
Jedva sam ga se otarasila...a bio je dobar momak i nisam zzelela da se tako razidjemo.
 
Mozzda...a mozzda je bash suprotno...da je u klopci i vrishti u pomoch a neko to nazove afektom i predje preko toga kao da nishta nije bilo i kako onda ostaviti tako divnu osobu?
Mozz biti da je ozbiljna manipulacija u pitanju a mi je shaljemo kod lekara.
U svakom sluchaju, taj odnos che nekog oterati u Lazu, dakle, "Htino razlaz" !
I to otvoreno a ne histerijom. Nechu vishe i gotovo. Ili u ovom sluchaju chini mi se " Ne mogu vishe i gotovo"

Ne znam o chemu se tu zapravo radi, mozhda ti imash pravo, samo chitajuci ova dva posta stekoh utisak da ona histerishe a on sve to razume, i da ona zna da gde i kako greshi.
 

Back
Top