INVALID BLOCK ADDRESS problem, heeeelp!!!
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: INVALID BLOCK ADDRESS problem, heeeelp!!!

Zainteresovan član divxfilmoteka (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Exclamation INVALID BLOCK ADDRESS problem, heeeelp!!!

Elem, posle instalacije novog sistema, nastali su problemi sa rezanjem diskova. Rezac kopira na HD sve savrseno, ali kada treba da nareze, javlja se problem. Nero odmah na pocetku izbaci poruku "invalid Block Address" i prekine narezivanje, a time i osteti disk. Sistem sam opet instalirao, radilo je sve ok par dana, pa opet ista greska... Log se nalazi u prilogu. Ako neko zna resenje, molim da pomogne, trazio sam po nekim forumima, ljudi su imali takve probleme ali ne i neka resenja.
    Priloženi fajlovi Priloženi fajlovi
    Isto i skoro isto nije isto! To je skoro isto...

Zainteresovan član divxfilmoteka (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: INVALID BLOCK ADDRESS problem, heeeelp!!!

Znaci, neverovatno... Resen problem!!!! Ako iko bude imao ovakav problem, neka najpre iskljuci antivirus sofrware, jer kod mene je on bio nekompatibilan sa Nero-om (konkretno, u pitanju je bio Kaspersky). Slican problem sam imao i sa nekompatibilnoscu Nera i Daemon tools v4. Uzdravlje! B-)
    Isto i skoro isto nije isto! To je skoro isto...

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Brate danas sam bio na ivici da razbijem racunar zbog toga.Unistio sam ukupno 7 dvd do sad.Prvo sam skinuo nero 7 pa stavio nero 6 pa je proradilo.Pa sad opet kad sam rezao danas sam unistio 2 dvd.Evo sad sam ugasio kaspersky i radi.E sad dal ce hteti stalno ne znam.Ako je stvarno prokleti kaspersky problem deinstaliracu ga majke mi.Mada to mi se nije desavalo nikad ali odjednom bum i nece pa nece.Sto je najgore siguran sam da je neki bug u prokletom neru.Jel zna neko dobar program za rezanje a da nije prokleti nero?Taj program mi je u proslosti prilicno zagorcao zivot

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Nije Nero već Kasperski je problem , on se petlja tamo gde mu nije mesto i za šta nije predviđen , to je ono zbog čega ga ja i ne koristim.

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije Nero već Kasperski je problem , on se petlja tamo gde mu nije mesto i za šta nije predviđen , to je ono zbog čega ga ja i ne koristim.

U pravu si 100%.Evo danas sam slucajno zaboravio da ugasim kaspersky kad sam rezao DVD i puko mi je opet disk Cim sam ga ugasio narezao mi je normalno DVD Sad sam definitivno resio da uninstall kaspersky.Ne mogu da verujem da on blokira NERO.Koja je to glupost stvarno.Nek se napasem virusa ali bar nek mi kaspersky ne unistava programe u racunaru

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Nero je odavno postao bloatware.

Ja sam već duže vreme srećni korisnik CDBurnerXP programa, koji je besplatan i odlično radi ono što bi Nero trebao - reže diskove.

Ni najmanje mi ne treba Nero Sound Editor, DriveSpeed, jewelCase dizajner i ostalih sedamdeset nepotrebnih programa koji dolaze uz njega.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U pravu si kolega potpuno.
    Ja bih pre izvršio harikiri nego što bih deinstalirao Kasperskog zarad Nero-a!
    Postoje bre ljudi i drugi programi koji čak rade bolje i od Neroa.
    Nero je samo jedan Trade mark i ništa više.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ajde de kolege , da se ne lažemo mnogo. Svaki od ova dva programa je vrh sopstvene namene .Možemo mi tu kakiti kako je ovaj ili onaj program za prženje diskova bolji , ali isto tako moramo priznati da je Nero u samom vrhu , jedini pandan koji postoji za njega je Eazy cd-dvd Creator. Isto tako je Kasperski program koji je vrh u zaštiti računara od malicioznih programa , međutim tendencija od ranijih godina i ranijih verzija se nastavlja i na novijim verzijama kasperskoga , a to je zavlačenje svojih prstiju sve dublje i dublje u sistem , i preterana kontrola procesa unutar računara i to po nekada dovodi do ovakvih situacija

Aktivan član jevta.bg (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    69

Zato lepo instalirash NOD32 i uzivas

I naravno Nero lite , samo za rezanje diskova , bez svih onih nepotrebnih pratecih programa.

Mada InCD nije losa stvar, ali pored ovako jeftinih flash memorija danas, ni on vise nije u modi .
    AMD Phenom II X4 955 BE ,Gigabyte MA790X,2 X 2GB Kingston HX1066

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    Ni ja...a i neki prijatelji su ga odstranili...navodno kao koci sistem!E sad dali je to tako ne bih smeo da kazem...ja ga nikad nisam voleo ni koristio!
    Ne volim mitinge, tu najbolja mesta uvek zauzme policija

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Svako ima pravo na svoje mišljenje i to je ok. Ja sam svoje izneo i to je to. Nero ne koristim godinama i uopšte ne primećujem da mi nedostaje. I što je još "čudnije" stvarno ne vidim zašto je Nero toliko "vrh vrhova" u odnosu na druge programe slične namene, da teško koji drugi može da mu parira? Ako ti treba program za rezanje - koristiš takav, a ne neki koji težak par stotina MB jer je nabudžen sa malim milionom drugih programa koji mi uopšte i ne trebaju. Ukoliko si baš zavisnik od istog, e to je onda druga stvar.

A što se Kasperskog tiče, ja baš volim što zadire duboko u sistem gde ostali ne mogu ni da prigvire, ali zato znam da i u "pola noći" mogu na njega da se oslonim. A ne kao neki lagani koji ne opterećuju sistem i ne primećuješ da ga imaš uopšte, ali kad naiđu na neki tvrđi orah eto muke sa uklanjanjem istog. Pa se onda traži pomoć po forumima šta i kako... itd. itd.

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za sad trazim alternativu za kasperskog ali jos nemam ideje.Pre kasperskog sam koristio bit defender,onda AVG i NOD32 i mogu da kazem da ni sa jednim nisam zadovoljan.Na primer bit defender je video viruse a nije mogao da ih obrise, onda AVG ima toliku slabu databasu da su mu prolazili milion virusa dnevno.Na primer kad sam unistall defender i stavio kaspersky odmah je obrisao sve viruse.Sto se tice NOD32 on se najbolje pokazao od ta tri antivirusa medjutim mana mu je bila sto i njemu je prolazilo virusa.Ne mnogo ali je prolazilo.Kako god sam okrenuo nazalost kaspersky je bio uvek najefikasniji.Ima mana sto gura nos gde mu nije mesto i koci dosta sistem.Po meni do sad nisam do sad nasao ni jedan program koji zadovoljava sve kriterijume.Pored kasperskog i firefox je postao problematican i par puta sam ga uhvatio da zauzme 100% procesor i 600 mb RAM memorije.Posto mi nero sluzi samo za rezanje bukvalno bi mogao da koristim bilo koji program koji nareza disk kako treba

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma ok, ko voli Nero a koristi ga samo za rezanje, može instalirati neku lakšu varijantu Lite ili Micro, ko što reče @jevta.bg. A za Firefox i opterećenje memorije postoji rešenje... na pdf-u Softver.

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma ok, ko voli Nero a koristi ga samo za rezanje, može instalirati neku lakšu varijantu Lite ili Micro, ko što reče @jevta.bg. A za Firefox i opterećenje memorije postoji rešenje... na pdf-u Softver.

Ma meni brate svejedno.Samo nero koristim za rezanje.Bas me briga da gledam filmove,slike i slusam muziku iz nera.A uostalom programi su im shit......Nikad ne bi mogao da ih koristim za te stvari.Valjda vise ne znaju sta ce sami sa sobom pa da bi prodali nekom ti onda uvaljuju ljudima te dodatne gluposti.

A za Firefox i opterećenje memorije postoji rešenje... na pdf-u Softver.

Mozes da pojasnis malo to sto si napisao?Ne razumem

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bora81 Pogledaj poruku
    Baci pogled ovde http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9011669&postcount=100 i sve će ti biti jasno.

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio DekiM Pogledaj poruku
    Svako ima pravo na svoje mišljenje i to je ok. Ja sam svoje izneo i to je to. Nero ne koristim godinama i uopšte ne primećujem da mi nedostaje. I što je još "čudnije" stvarno ne vidim zašto je Nero toliko "vrh vrhova" u odnosu na druge programe slične namene, da teško koji drugi može da mu parira? Ako ti treba program za rezanje - koristiš takav, a ne neki koji težak par stotina MB jer je nabudžen sa malim milionom drugih programa koji mi uopšte i ne trebaju. Ukoliko si baš zavisnik od istog, e to je onda druga stvar.

A što se Kasperskog tiče, ja baš volim što zadire duboko u sistem gde ostali ne mogu ni da prigvire, ali zato znam da i u "pola noći" mogu na njega da se oslonim. A ne kao neki lagani koji ne opterećuju sistem i ne primećuješ da ga imaš uopšte, ali kad naiđu na neki tvrđi orah eto muke sa uklanjanjem istog. Pa se onda traži pomoć po forumima šta i kako... itd. itd.
    Pa recimo od tih "lakih" je mozda cak i bolji od Kasperskog-NORTON!(ja sam sa Pande upravo presao na Norton)...strasan AV....same pohvale sa moje strane!
    Ne volim mitinge, tu najbolja mesta uvek zauzme policija

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dupont Pogledaj poruku
    Pa recimo od tih "lakih" je mozda cak i bolji od Kasperskog-NORTON!(ja sam sa Pande upravo presao na Norton)...strasan AV....same pohvale sa moje strane!
    Ma Ok to je tvoj izbor i tvoje mišljenje, samo ovo nije Sigurnost i zaštita.

Početnik
    Učlanjen
    20.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ljudi spasili ste mi gomilu diskova. Imala sam isti progblem, iskljucila kaspersky i NERO reze ko lud! Hvala Vam! Kao i ovom super forumu krstarice!

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Hm, imala i ja isti problem, ALI kad sam iskljuchila Kaspersky ponovo nije hteo da reze, nego mi je izlazila informacija "could not perform end of disc et once". Pomoc?
    Poslednji put ažurirao/la ancika : 04.02.2010. u 20:11

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

t.j. "could not perform end track"...

Primećen član davincovkod13 (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat:
    Original postavio bora81 Pogledaj poruku
    Baci pogled ovde http://forum.krstarica.com/showpost....&postcount=100 i sve će ti biti jasno.

objasni mi zasto mi ga norton prijavljuje kao trojanca taj program za navodo ubrzanje mozille?
    Уз све своје глупости, и ја спадам међу људе

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Ne razumem...

Slične teme

1. PRESNIMAVANJE ADDRESS BOOK-a
    Autor mdavid u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.08.2008., 17:36
  2. Kako da promenim mac address-u???
    Autor Twister90 u forumu Internet
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 02.07.2008., 18:39
  3. HEEEELP!
    Autor ELPIDA u forumu Jezik