Ateizam-ubedjenje?

U redu, istina je da su neki, koji su se deklarisali kao Hrišćani, smeštali Boga u tamne ćoškove nauke, a da li je istina da je Bog u tamnim ćoškovima nauke, ili je istina da Bog je u najsvetlijim predelima nauke?

Ne, dilema uopšte ne postoji jer Bog-tvorac nema nikakve veze sa naukom, a hrišćani pokušavaju da ga smeste ispred nauke (u tamne ćoškove) i uvek Ga nauka sustigne, a hrišćani ga dalje izmiču u nove tamne ćoškove.
 
Eto, klimatologija, koliko su tačne procene klimatologa(ne one od danas do sutra), koliko se čovek može pouzdati u takve procene i predviđanja?
I sada zamisli kosmos, i šta predstavlja klima na Zemlji spram celog univerzuma, i zamisli koliko su onda tačne procene, koje se odnose na univerzum?

Uopšte nisam rekao da su tačne, ali sve te procene ne potiču od mene koji nemam pojma o klimatologiji, već od ljudi koji se tim pitanjima ozbiljno bave. I imajući uvidu da često i "ubodu":)) nema razloga da ja govorim suprotno.
Tako ti je i sa kosmosom. Tim pitanjima se bave ozbiljni ljudi, kojima nije cilj zavera (bogtepitaprotivkoga), već istina, kojoj se, sa usavršavanjem metoda i tehnik, svakodnevno približavaju.
 
Koji je smisao Tvog poznavanja principa, koji je otkrio Hajzenberg?

:D Zašto mi postavljaš drugo pitanje kada ti nisam odgovorio ni na prvo. Na ispitu se to ne radi.:D
Usput, jeli ti ne znaš Hajzenbergov princip, ili proveravaš da li ja znam?
Ako ga ne znaš, obnovi malo neku fiziku, može i srednješkolsku, a ako ga znaš, pa nećeš valjda da u njemu tražiš Njega?
 
To nije večan princip. Kada je nastalo gravitaciono polje tada su nastale i pojave koje je Njutn objasnio, matematički prikazao, i to zovemo zakon gravitacije. Dakle okretanje Zemlje oko Sunca niti je postojalo od vajkada niti će biti večno.

Pa ni no biblijskom genesisu nije bilo sunce uvek već je bila tama prvo na zemlji.
U pravu si .
Ti si veči vernik od ovih ovde izgleda.
:D
 

Back
Top