Charles Taze Russell na spisku masona

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Anoreksija

Početnik
Banovan
Poruka
23
Masoni koji pored imena imaju Davidovu zvezdu bili su članovi reda B'Nai B'Rith, a masoni koji imaju tri tačke bili su članovi reda iluminata.

occulttheocrasypj3.jpg


Charles Taze Russell bio je iluminat.
 
Неће се они ни јавити на ову тему. :lol:

Изгледа да им је забрањено да причају о вођама. :cool:


Ma, za njih mi nije stalo....Oni su izgubljeni, kako za sebe, porodice, društvo....
Smisao je da mladi, slabi i neodlučni pročitaju o razornom delovanju i laži koje propagiraju ovi sektaši i klone ih se..:rtfm:
 
мало сам гуглао и нађох овај текст:

Масонство је тајна међународна, светска, револуционарна организација борбе против Бога, против хришћанства, против Цркве, против националне државности, а поготово хришћанске државности.

У тој међународној организацији по снази утицаја и значају прво место припада јеврејском народу, коме је богоборство својствено још од дана распећа Христа Спаситеља. Јудаизам је историјски повезан са масонством најтеснијим спонама у својој огорченој борби са хришћанством и у месијанским тежњама за владањем светом.

Масонство је непомирљиви непријатељ хришћанства. Оно за свој циљ поставља рушење Цркве, рат са свим религијама, уздрмавање темеља националне хришћанске државности и организовање револуција по читавом свету. Чувени масон Волтер је некада рекао: "Погазимо неваљалицу!", то јест религију. Та знаменита фраза налази свој одјек у масонским круговима и до дан данас. 1881. је белгијски масон Флери писао: "Доле распети! Ти који ево већ 18 векова држиш свет под својим јармом! Твоје царство се завршило! Није потребан Бог!"
 
Poslednja izmena od moderatora:
Gde su sad Jehovini svedoci da odbrane osnivača svoje crkve? Ili su im argumenti mali u odnosu na ovaj dokument.

Lično ne vidim potrebu da ga iko brani. Čovek je osnovao crkvu sa određenim pravilima, koja se pojedincima sviđaju i prišli su joj.
Mogli bismo i ovako da posmatramo stvari: Isus Hrist je bio bezbožnik (osuđen je zbog blasfemije), osudilo ga je ondašnje sveštenstvo sa prvosveštenikom Kajafom na čelu, zbog čega je i pogubljen. No, ono što je pričao sviđaja se mnogima i prišli su hrišćanskoj crkvi, i nikom ne pada na pamet da brani Isusa. Osim ako pod odbranom ne prihvatimo izmišljotinu da je stradao da bi preuzeo na sebe ljudske grehe.
Ovo poređenje je lično moj stav, a izazvano je jednom groznom istinom da je hrišćanstvo izdeljeno i svi se tvrdoglavo drže svoje "istine" pokušavajući da omalovaže one druge. Evo odjednom sada si ti na "pravoj" strani hrišćanstva i sa nekim pravom tražiš da ti neko objašnjava svoja shvatanja, za koje si ti ubeđena da su pogrešna.
 
Ja sam 'teo da se učlanim u njihovu organizaciju - da podrivam sistem iznutra. :mrgreen: Pošto su mi par prijatelja imali matorce koji pripadaju loži, par puta išao i na neke prijeme koje su organizovali, upoznao se. Kad sam shvatio kakva je to patrijarhalna deistička gologuzija - prošla me volja. Nekad su možda imali uticaj, danas jedino pomažu ovima koji vole teorije zavere, a realne moći imaju vrlo malo.

A Tazeta ne dirajte, pa u XIX veku su mnogi ugledni biznismeni, političari, zanatlije bili članovi lože, to je bilo sasvim uobičajeno, to je bio poslovni VIP klub pre nego sistem za rušenje Univerzuma i svih vrednosti čestitog čovečanstva, kako ga sad predstavljaju oni koji onanišu nad teorijama zavere.
 
Ja sam 'teo da se učlanim u njihovu organizaciju - da podrivam sistem iznutra. :mrgreen: Pošto su mi par prijatelja imali matorce koji pripadaju loži, par puta išao i na neke prijeme koje su organizovali, upoznao se. Kad sam shvatio kakva je to patrijarhalna deistička gologuzija - prošla me volja. Nekad su možda imali uticaj, danas jedino pomažu ovima koji vole teorije zavere, a realne moći imaju vrlo malo.

A Tazeta ne dirajte, pa u XIX veku su mnogi ugledni biznismeni, političari, zanatlije bili članovi lože, to je bilo sasvim uobičajeno, to je bio poslovni VIP klub pre nego sistem za rušenje Univerzuma i svih vrednosti čestitog čovečanstva, kako ga sad predstavljaju oni koji onanišu nad teorijama zavere.
Не бих баш рекао да су масони тако безазлени. Они имају и своје тајне верске обреде и ритуале налик сатанистичким у којима хуле на Исуса Христа. Тачно је само да они вешто крију своју моћ и утицај, који је пресудан на светску политику па и религију, и све друге области живота.

Ако ниси добро прочитао Салетов пост и цитат који је нашао на Гуглу, а који је потпуно тачан ево ти опет па прочитај ако хоћеш.

Масонство је тајна међународна, светска, револуционарна организација борбе против Бога, против хришћанства, против Цркве, против националне државности, а поготово хришћанске државности.

У тој међународној организацији по снази утицаја и значају прво место припада јеврејском народу, коме је богоборство својствено још од дана распећа Христа Спаситеља. Јудаизам је историјски повезан са масонством најтеснијим спонама у својој огорченој борби са хришћанством и у месијанским тежњама за владањем светом.

Масонство је непомирљиви непријатељ хришћанства. Оно за свој циљ поставља рушење Цркве, рат са свим религијама, уздрмавање темеља националне хришћанске државности и организовање револуција по читавом свету. Чувени масон Волтер је некада рекао: "Погазимо неваљалицу!", то јест религију. Та знаменита фраза налази свој одјек у масонским круговима и до дан данас. 1881. је белгијски масон Флери писао: "Доле распети! Ти који ево већ 18 векова држиш свет под својим јармом! Твоје царство се завршило! Није потребан Бог!"

Ту је речена сва суштина масонерије, кратко, јасно и тачно. И циљ масона није да униште религије света, јер је то немогуће, него да их ставе под своју контролу што раде кроз екуменизам и Светски савет Цркава који су основали, а који је припрема успостављања Уједињене светске религије која ће на своје чело да зацари лажног Христа (Антихриста) на чему масонерија ради, јер Јудаисти су разапели правог Христа Исуса и они чекају другог, лажног, Антихирста, за кога верују да ће им донети светску владавину и материјално благостање, али нема од тога ништа. Без истинитог Бога и Господа Христа Исуса, човечанство и наша планета Земља ће заједно са Антихристом пропасти (биће смак света) а онда ће поново доћи Исус Христос, тог пута са небеса, да суди живима и мртвима и успостави Своје вечно Царство раја, како је и сам Исус најавио и Свети апостоли потврдили у Новом завету.
 
Највећа масонска превара за јавност и за почетнике у масонерији (као што је Сизиф био) је да су они само пословни клуб угледних људи и да немају везе са религијом и политиком. Тек на вишим степенима масонерије, члан се упознаје са правим циљевима масонерије а то је владавина над целим човечанством, над целом светском политиком, религијом и економијом, у првом реду, па и свим другим областима човековог живота.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top