Vlada Srbije poklonila Milu Djukanovicu 480.000 evra

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.385
RASIPNIČKO PONAŠANJE VLADE SRBIJE!
MILU OPROSTILI 480.000 EVRA!

Vlada Srbije oprostila Crnoj Gori gotovo pola miliona evra, koliko je trebalo da im naplati zakup za Vilu „Crnogorka" na Dedinju. Srbija za zakup rezidencije i ambasade u Podgorici mesečno plaća 20.000 evra


Država Srbija oprostila je Crnoj Gori najmanje 480.000 evra, koliko režim Mila Đukanovića nije plaćao zakup za ambasadu u Beogradu u Vili „Crnogorka" na Dedinju, otkriva Press. Vlada Srbije, od otcepljenja Crne Gore u maju 2006, nije zvaničnoj Podgorici naplatila ni jedan jedini dinar za korišćenje ove zgrade, u kojoj boravi njihov ambasador, dok Srbija svakog meseca plaća 20.000 evra Crnoj Gori za rezidenciju i ambasadu u Podgorici.

Stručnjaci za promet nekretnina procenjuju da bi država za zakup Vile „Crnogorka", koja ima oko 500 kvadrata, dvorište od 18 ari sa bazenom i nekoliko pomoćnih objekata na Dedinju, mogla da dobije oko 15.000 mesečno. Ako to pomnožimo sa 32 meseca, koliko je prošlo od otcepljenja Crne Gore, dobijamo sumu od gotovo pola miliona evra!

Dogovor Kontića i Đukanovića

Zamenik direktora Direkcije za imovinu Srbije Srboljub Panić potvrdio je za Press da država do danas nije izdala Vilu „Crnogorka", ali da „postoje razmišljanja da se to uradi".

- Crna Gora je koristila ovu vilu na osnovu ugovora Vlade u Podgorici i nekadašnje SRJ, koji je potpisan još 1994. godine. U ugovoru piše da savezna vlada daje na korišćenje Vladi Crne Gore objekat u Užičkoj 1. Nema roka i cene zakupa, jer i nije reč o zakupu, nego o korišćenju, a potpise na ovaj dokument stavili su crnogorski i savezni premijer Milo Đukanović i Radoje Kontić. Posle otcepljenja Crne Gore, Srbija je nasledila i kontinuitet tog ugovora. Ugovor se morao promeniti, ali to nije posao Direkcije, već Ministarstva spoljnih poslova - navodi Panić.

Prema saznanjima Pressa, upravo je i Ministarstvo spoljnih poslova pokrenulo na prošloj sednici Vlade Srbije ovo pitanje i zatražilo da i Crnoj Gori počne po tržišnim uslovima da se naplaćuje zakup za vilu na Dedinju. Međutim, niko nije pokrenuo pitanje odgovornosti, zbog čega je država izgubila gotovo pola miliona evra!

Vilu „Crnogorka" do raspada SCG koristili su crnogorski funkcioneri kao rezidencijalni objekat i u njoj su primali delegacije drugih država. U ovu zgradu u oktobru 2006. uselila se i Anka Vojvodić, ambasador Crne Gore, koja je proterana iz Srbije, pošto je vlast Đukanovića priznala nezavisnost Kosova.

S druge strane, Srbija u Crnoj Gori nije dobila nikakav objekat, tako da su ambasador Srbije Zoran Lutovac i diplomatski personal nekoliko meseci bili smešteni u jednom od podgoričkih hotela. Danas je Srbija za ambasadu uzela u zakup zgrade u Hercegovačkoj ulici u Podgorici.

Funkcioner vladajuće DPS Miodrag Vuković „ne želi da misli" da li je korektno da Crna Gora Srbiji naplaćuje zakup za ambasadu, a da Podgorica za korišćenje „Crnogorke" Beogradu ne daje ni dinar!

Vuković: To je privremeno!

- To o čemu govorite je samo privremeno rešenje. Kao što je boravak ambasadora Lutovca u hotelu bio privremen, tako je privremeno i naša ambasada besplatno u „Crnogorki". Kao što vi plaćate zakup u Podgorici, tako ćemo i mi plaćati zakup u Beogradu. Ne znam kada će se to desiti, jer nemamo ambasadora u Beogradu, jer je on persona non grata - kaže Vuković.

On dodaje i da ambasador Lutovac nije plaćao smeštaj u hotelu, dok je tragao za zgradom za ambasadu i rezidenciju, pa je tako i crnogorska diplomatska misija bila besplatno u „Crnogorki".

- I naš ambasador u Srbiji imao je odgovarajući period da pronađe adekvatan prostor, za zakup ili da ga kupimo - kaže na kraju Vuković.

B. BOJIĆ

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=58014&sectionId=29

-------------------

I pored toga sto su priznali nezavisnost Kosova, tj zvanicno rekli da ne priznaju drzavu , preko svog namestenika u Srbiji , Borisa Tadica , i dalje potkradaju budzet Srbije.

Ovoga puta za 480.000 evra

sramota

Al tako nam i treba kad srpski narod bira nesrbe na celo Srbije
 
to ce da ide tesko. al mislim da srbiju na kraju ipak ceka unutrasnji rat. krivac za najveci srpski problemi odavno se zna. oni doduse drze vlast i komandovanje sa srpska preduzeca al ipak ih je par stotina iljada i ipak je vojska srpska. policija je nazalost njihova ostala jos od miloseviceve diktature.. kad se sve sabere mislim da treba poceti od mesne zajednice di su oni uglavnom presednici pa nastaviti ciscenje javnih preduzeca i opstinskih struktura i tako sve do vlade.
brez revoluciju nema da se srede stvari. racunamo na njihovu lenjost i da ce ih mrzi da se branu. u moj grad vec su zaokruzeni getoi di su oni koncentrisani.
drzimo ih na oko.

inace nigde na svet ne postoji slucaj da jedan narod vlada u dve zemlje i da onu drugu koja nije njihova koriste za isisavanje kapitala ko sto je to slucaj kod tandem tadic-djukanovic
 
Srpski jezik je preva´zidjen u Srbiji

Svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. Ni manje ni više. Dakle(m), Srbi, zašto se sada bunite, ljutite, blejite i kokodačete. Nije vam valjao "mutavi, neobavešteni, medijski neatraktivnii" i čini se (valjda po merilima većine srpskih birača, izraslih na "tekovinama" petoOktobarske revolucije) prepošteni Koštunica i njegova državotvorna retorika, kao ni ostale nacionalne (pre svega desne) stranke. Ne, hteli ste što brže, po svaku cenu u "jevropu", bezviznim žutim putem, sve se vozeći u najnovijem tipu "Fiata", gde nas željno očekuju naši "prijatelji" iz "međunarodne" američke zadnjice, raširenih ruku, "otvorenog" srca, novčanika, bankovnih računa i pristupnih fondova. I tako ste izabrali "jahače žute Apokalipse", drugove Borisa, Mićuna, Šunatovca, Đelića, Čanka, Čedu, Vuka, Dačića, Krko&Babića...Pa srećno vam "žuto jahanje", Srbi. A najbolje jašu žuti drugovi od montenegra. Zna Drug SEDI kakva je njegova "uloga" u Srbijici posle (peto)Oktobarske NATO "revolucije". Sledeći put glasajte za "jevropsku" "FIAT kore'laciju": Tadić-Dinkić-Dačić-Palma-Čanak-Verko-Čeda-Ljajić-Ugljanin-ŠOJIĆ. "Živela Socijalistička Federativna Republika Srbija na čelu sa Drugom Sedim i Žutom Partijom".
 
i dok mi njima placamo zakupe, a oprastamo dugove, njihovi milogorski djetici cvjetici se skoluju za dzabe u srbiji... ajde sto se skoluju za dzabe nego su potpuno ravnopravni sa nasim studentima... nek se skoluju za dz ali gde ima mesta, prvo nasi studenti na prijemni pa kad se svi oni rasporede, e onda ako je i gde ostalo mesta izvolite pa konkurisite...
 
Srpski jezik je preva´zidjen u Srbiji

Svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. Ni manje ni više. Dakle(m), Srbi, zašto se sada bunite, ljutite, blejite i kokodačete. Nije vam valjao "mutavi, neobavešteni, medijski neatraktivnii" i čini se (valjda po merilima većine srpskih birača, izraslih na "tekovinama" petoOktobarske revolucije) prepošteni Koštunica i njegova državotvorna retorika, kao ni ostale nacionalne (pre svega desne) stranke. Ne, hteli ste što brže, po svaku cenu u "jevropu", bezviznim žutim putem, sve se vozeći u najnovijem tipu "Fiata", gde nas željno očekuju naši "prijatelji" iz "međunarodne" američke zadnjice, raširenih ruku, "otvorenog" srca, novčanika, bankovnih računa i pristupnih fondova. I tako ste izabrali "jahače žute Apokalipse", drugove Borisa, Mićuna, Šunatovca, Đelića, Čanka, Čedu, Vuka, Dačića, Krko&Babića...Pa srećno vam "žuto jahanje", Srbi. A najbolje jašu žuti drugovi od montenegra. Zna Drug SEDI kakva je njegova "uloga" u Srbijici posle (peto)Oktobarske NATO "revolucije". Sledeći put glasajte za "jevropsku" "FIAT kore'laciju": Tadić-Dinkić-Dačić-Palma-Čanak-Verko-Čeda-Ljajić-Ugljanin-ŠOJIĆ. "Živela Socijalistička Federativna Republika Srbija na čelu sa Drugom Sedim i Žutom Partijom".


Kakva si ti budala qq!!!
Do juče si pljuvao i po Koštuniju a sad vidim, evo, hvališ ga. Je'bo te on...
 
Kakva si ti budala qq!!!
Do juče si pljuvao i po Koštuniju a sad vidim, evo, hvališ ga. Je'bo te on...

to je komentar sa sajta press-a. inace nomrlano je da sam pljuvao p onjemu jer je on najveci krivac sto ovi danas vladaju sa srbijom . mogao je da formira vladu 2 puta sa SRS ali nije hteo/smeo

zato imamo danas na vlasti milogorca Borisa Tadica koji nam rastura drzavu
 
Jedino je cudno sto nema to nigdje na nasim nedijima, ali ako je to istina, hvala im, ali imam jedno obrazlozenje. Ne bi bilo smisla da insistiraju na placanje duga, a da protjeruju ambasadora da im se ***** digne (da oprostite na izrazu) kao prvo.
A kao drugo, onima kojima smetaju crnogorski studenti u Srbiji, savjetovao bih im da prvo prostudiraju kako se po statutima drzavnih univerziteta u Srbiji vrsi upis studenata, no sto ovdje lupaju gluposti.
 
to je komentar sa sajta press-a. inace nomrlano je da sam pljuvao p onjemu jer je on najveci krivac sto ovi danas vladaju sa srbijom . mogao je da formira vladu 2 puta sa SRS ali nije hteo/smeo

zato imamo danas na vlasti milogorca Borisa Tadica koji nam rastura drzavu

Pa zašto sad veliš da je dobar??? Ideš iz krajnjosti u krajnjost pa si mi baš nerazuman ili je možda ovaj novonastali jezik učinio svoje pa se zbog toga ne razumijemo. :D
 
Pa zašto sad veliš da je dobar??? Ideš iz krajnjosti u krajnjost pa si mi baš nerazuman ili je možda ovaj novonastali jezik učinio svoje pa se zbog toga ne razumijemo. :D

ko bre prica da je dobar?

nije dobar al je mnogo bolji od zla zvanog boris tadic i njegov milogorski pljackaskolopovskoizdajnicki klan u srbiji.

makar je nas - covek iz sumadije za razliku od vaseg milogorca tadica .
 
ko bre prica da je dobar?

nije dobar al je mnogo bolji od zla zvanog boris tadic i njegov milogorski pljackaskolopovskoizdajnicki klan u srbiji.

makar je nas - covek iz sumadije za razliku od vaseg milogorca tadica .

Boga mi kad ti ovo pročitaju žućovi bićeš linčovan... :D Ja kad sam skoro reka' da je BoTa naše gore list imali su me u top stavit... :D
 
Sta brelupas tixi,kakav crni *********,tadic je srbin tj. musliman ali nije *********.

ma nije tihi kriv . crnogorac je postalo sinonim za sve sto je lopovsko prljavo izdajnicko i gadno u srbiju pa covek o cemu god da lose prica mora spomenuti crnogorce.
to mu je uzrecica.
a tadic jeste crnogorac. dovoljno je videti za koga radi i kako unistava srbiju pa ce ti biti sve jasno koj je.
 

Back
Top