Tipovi osobe koje trebamo...

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Tvrdi moj prijatelj da bi si trebali imati bar 3 muškarca/žene u svom životu. jedan nikako i ni pod koju cijenu ne može zadovoljavati SVE kriterijume...:eek:

Dakle, ~ dilema je sljedeća:
1. karakterni tip - znači onaj tip za kojeg se udaješ/ženiš - nosi te ko kap vode na dlanu i slično
2. intelektualni tip - onaj koji voli,radi isto što i vi, dakle soulmate u razmišljanjima, interesovanja, književnosti, filmovima, humoru i sve ostalo
3. sexualni tip - sve jasno - onaj s kojim se genijalno slažete ali samo na sexualnom planu - tj. pastuh i ništa više:mrgreen:

No ima idruga jedna izreka ~ postoje samo 2 tipa muškarca i žene - oni za kojima luduješ, i oni za koje se udaš.

Znam da bi većina odgovora bilo da hoce kombinaciju i 1,2,3 u jednome.
Ali toga nema...:confused:.

Što mislite o ovome????
 
Uh, sjajna tema ko i obicno korali...
U teoriji volim mirne muskarce koji mi povladjuju i slusaju me.. one koji su pomalo inertni, cutolozi i introvertni ..
Praksa uvek pokaze drugacije :lol:
Uvek mi se dopadne neko dominantan , sa jakim crtama karaktera, ambiciozan ali nezan orema meni...
I mislim da moze da se nadje kombinacija 2 tipa od gore navedena tri .. Ovaj sexualni da se kombinuje sa ova prva dva :)
I da, plasim se da se slazem sa ovom teoremom o 2 tipa , hm, pa mozda ljubavi..
Fatalisticka sa ovim tipom za kojim ludujemo i neka zrela koja je za ceo zivot...:)
 
Где си ти нама? Нема те сто година, бре. :)

Ја сам нашла 3 у 1 сад. :D Има, има и те комбинације. ;)


Јао види, прва сам :)))))

Eto mene,možda sam vi falila Ha???:mrgreen:

Kažeš ima,sve to u jedno,blago tebi onda,imaš idealnog princa na belom konju!:)
.
Sad sam se setila na još nešto što sam čula ,sa lošim dečkima hodaš, za dobre dečke se udaješ.

baš mi se svidelo, celu sam filozofiju iz toga razvila:cool:
 
Eto mene,možda sam vi falila Ha???:mrgreen:

Kažeš ima,sve to u jedno,blago tebi onda,imaš idealnog princa na belom konju!:)
.
Sad sam se setila na još nešto što sam čula ,sa lošim dečkima hodaš, za dobre dečke se udaješ.

baš mi se svidelo, celu sam filozofiju iz toga razvila:cool:

Имам. :heart: А најважније је бити свестан тога и не пропустити...

А и ја сам се сетила...
Својевремено је колегиница стигла на посао сва бела и са закашњењем...
– Јао што сам упознала типа синоћ... :rumenko:
• Какав је, причај. :)
– Црн, висок, немогућ... :D
 
Ja bi kombinaciju prvog i trećeg,ako se slažemo karakterno onda se moramo slagati i sexualno,a ako i za sexualni deo treba poboljšanje,uklapanje (pozitivno) karaktera ovde može doraditi i taj nedostatak.
Intelektualni trip mi ni najmanje ne treba, samo mi u životu treba još jedan consultant doma.:mrgreen:
 
Ja bi kombinaciju prvog i trećeg,ako se slažemo karakterno onda se moramo slagati i sexualno,a ako i za sexualni deo treba poboljšanje,uklapanje (pozitivno) karaktera ovde može doraditi i taj nedostatak.
Intelektualni trip mi ni najmanje ne treba, samo mi u životu treba još jedan consultant doma.:mrgreen:

Треба ти и овај под два. Можда је чак и најважнији тај. Остала два типа произлазе из њега. Послушај старију другарицу. :cmok2:

E, gde ima tih 3 u 1...? ... Zar ne mislite da dosta zavisi i od nas...?

:worth:
Потпуно си у праву. :)
 
Jeste...mozda mu smrdi iz usta...

E, gde ima tih 3 u 1...? ... Zar ne mislite da dosta zavisi i od nas...? I da se neke osobine, crte, navike razvijaju pored druge osobe...bilo u pozitivnom ili negativnom smislu...?

:lol:
ili nema dovoljno ljudskih karakteristika
pod karakter se podrazumeva valjda jaka licnost,koja se drzi svojih principa i pri tom je istrajna..lepo sto je i inteligentan,pa jos strastven...a vidjah takve ljude s ogavnim stavovima prema ljudima i svetu oko sebe
ja nigde ne vido da je ona napisala da je covek

a za ovo drugo..mislis ono kao postajemo bolje osobe pored nekog? jok postajes bolja osoba kad radis na sebi..lepo je kad te usput neko podrzava u tome..ali ipak sve zavisi od tebe ne od tog drugog
 
Nije lose tema..jos ako se razradi..
Ne znam jel neko ima toliko srece pa je nasao u jednoj osobi sve sto je pozeleo..ja nisam, imala sam jednu dugu vezu gde sam mislila da smo "soulmates" ono sve isto-ukus, stavovi, razmisljanja i td..ali ispostavilo se da je ljubav ipak izbledela vremenom, i to mislim da je zbog nedovoljnog "rada" na vezi..tj sve smo uzeli zdravo za gotovo, bez truda, bez analize, sex postao bzv, nestalo strasti, pukla veza. Imala sam i vezu gde sam odlepila bila za tim tipom, i super smo se provodili, ali on je bio ludak, previse je rizicno ziveo da bih ja planirala neku buducnost sa njim...plus takav je tip osobe da bi me sigurno varao ako vec i nije tada, a sa tim ne bih mogla da zivim.
E sad sam sa momkom koji je inteligentan, zanimljiv, nezan, imamo o cemu da pricamo uvek i sex je super..nije mi "soulmate" u smislu da imamo identicni ukus, stavove, razmisljanja i tako to, ali posle onog proslog iskustva sa "solumate"-om ovo mi je ipak bolja opcija..dakle 2 od 3. A ko je nasao osobu koja zadovoljava sve njegove kriterijume, svaka mu cast, mislim da je vrlo retko..
Meni je bitno da sam srecna, pa nek bude i svadjica ponekad, i ravnodusnosti, ali ako sam voljena i volim, to mi je dovoljno dobro..
 
Jeste, ali takodje, moze da probudi nesto u tebi..nesto sto ti nisi nikada ranije bila...ne mislim na karakter..navike i sl...A i od njih mnogo zavisi kako cete se vi ufrikombinovati...jer svi se modifikujemo, manje-vise, menjamo se...i kao sto si rekla radimo na sebi da bi bilo bolje...najbolje...

I jos nesto...te promene i obecanja...to je zamazivanje ociju...ili osecas ili ne...
 
Jeste, ali takodje, moze da probudi nesto u tebi..nesto sto ti nisi nikada ranije bila...ne mislim na karakter..navike i sl...A i od njih mnogo zavisi kako cete se vi ufrikombinovati...jer svi se modifikujemo, manje-vise, menjamo se...i kao sto si rekla radimo na sebi da bi bilo bolje...najbolje...

I jos nesto...te promene i obecanja...to je zamazivanje ociju...ili osecas ili ne...

sorry izgubila sam nit..koje promene i obecanja?
 
:lol:
ili nema dovoljno ljudskih karakteristika
pod karakter se podrazumeva valjda jaka licnost,koja se drzi svojih principa i pri tom je istrajna..lepo sto je i inteligentan,pa jos strastven...a vidjah takve ljude s ogavnim stavovima prema ljudima i svetu oko sebe
ja nigde ne vido da je ona napisala da je covek

a za ovo drugo..mislis ono kao postajemo bolje osobe pored nekog? jok postajes bolja osoba kad radis na sebi..lepo je kad te usput neko podrzava u tome..ali ipak sve zavisi od tebe ne od tog drugog

Osoba sa kojom si moze bas da te motivise da radis na sebi... to je super kad zajedno "rastete"..ti njega naucis nesto, on tebe nesto drugo a nesto zajedno..
 
Možda bi trebalo ovakvim redom
prije nego se počne tražiti 1/1 treba sama/sam postati 1/1 !

Treba sebe integrirati, dopustiti da tvoj seksualni deo prizna neke stvari tvom "karakternom" delu (koji bi trebao biti šta - valjda majka i kućanica ) preko intelektualnog dela.

Kad se tvoje trećine dogovore o sebi nećeš više tražiti trećine u drugima.:cool:
 
ima istine u ovome.
bitno je da covek zna da izbalansira i da stavi akcenat na ono sto mu je najbitnije u nekom odnosu i u nekoj osobi.
meni su nekekao intelektualnost i seksualnost najvaznije. i nekako mislim da jedno bez drugog i ne ide, bar ona seksualnost koja je meni vazna.
 
Dakle, ~ dilema je sljedeća:
1. karakterni tip - znači onaj tip za kojeg se udaješ/ženiš - nosi te ko kap vode na dlanu i slično
2. intelektualni tip - onaj koji voli,radi isto što i vi, dakle soulmate u razmišljanjima, interesovanja, književnosti, filmovima, humoru i sve ostalo
3. sexualni tip - sve jasno - onaj s kojim se genijalno slažete ali samo na sexualnom planu - tj. pastuh i ništa više:mrgreen:

No ima idruga jedna izreka ~ postoje samo 2 tipa muškarca i žene - oni za kojima luduješ, i oni za koje se udaš.

Znam da bi većina odgovora bilo da hoce kombinaciju i 1,2,3 u jednome.
Ali toga nema...:confused:.

Što mislite o ovome????



Kod mene ima i verujem da ih ima jos. U stvari, ubedjena sam u to.
Al' znas sta je fora. Privlacimo ljude slicne nama. U sustini retko ko dobije nesto sto ga prevazilazi. :P
 
ovo je isto tacno, da postoje osobe za kojima ludujes i one druge, sa kojima si miran.
¨definitivno tacno. na neki sklop licnosti jednostavno nikad nismo ravnodusni, to je ta neka formula koja u nama pokrene bujice nemira. za mene je to jedini oblik ljubavi.
ovo gde sam mirna ne umem da vrednujem, a probala sam.
za mene je ljubav jedino nemir i kao takva lici na vecito neugaseni vulkan..svega.
mir je meni ugasenost.
 

Back
Top