Konvertovanje mpeg-2 u DivX?

Da ne bih po ko zna koji put "prežvakavao" na istu temu, preporučujem da prvo pretražiš forum, jer sam već (kao i gomila drugih članova) puno pisao o toj temi.

Ukratko, najbolje je da sa neta skineš program Vidomi (www.vidomi.com), koji je ubedljivo najbolji po procentu kvalitetno odrađenih filmova. Možeš da ga upotrebiš već sa default podešavanjima, s tim da samo izabereš DivX kodek (preporučujem 5.0.5, nikako 5.1). Takođe, za zvuk je daleko bolje koristiti LAME kodek nego izvorni Fraunhofer, ali skini i njegovu najnoviju verziju (3.95 čini mi se, proveri na pomenutom sajtu), jer će se u suprotnom javiti nekakvo škrgutanje slično zvuku u dubini vode.

Virtual Dub, koji mnogi preporučuju ne bih baš savetovao, jer je isti sklon čestoj degradaciji kvaliteta više nego što je neophodno, a i ume da izazove totalnu asinhronizaciju zvuka i slike, što nikome ne treba.

Virtual Dub je isuviše komplikovan program za početnike, a opet - nedovoljno fleksibilan i kvalitetan za profesionalce (koji za te prilike koriste nešto iz tabora Adobe ili Pinnacle Systems), tako da ustvari nisam siguran kome on treba, ali dobro. Koristim ga i sam s vremena na vreme, ali iskreno - daleko sam zadovoljniji sa Vidomi-jem.

Ajde sad lepo pretraži forum, pa ako još nešto nije jasno - pitaj.
 
Šta si podesio i kako? Ako si podešavao.

Izvini, zaboravio sam da napomenem da skineš i najnoviji Elecard MPEG filter (aktuelna verzija je 2.1, čini mi se), nezavisno od toga koji program za kompresiju koristiš, jer on umnogome olakšava nekim programima dekripciju MPEG2 materijala (s obzirom da i svaki MPEG nije isti). To bi moglo da pomogne.

Javi mi kako si podesio, pa ćemo videti.
 
USPEO SAM!!! Skinuo sam elecard MPEG filter i ubacio ga u program files u Vidomi direktorijum, zajedno sa novim lame codecom.A podesavanje u vidomiju je sledece: Normal one pass codec,(select video codec defaults= DivX MPEG-4 Video Codec)
Sa ovim podesavanjem mi kompresuje mpeg-2 fajl oko 4 puta! Kakva su tvoja podesavanja?
Hvala puno na pomoci...
 

Back
Top