Otvara se fakultet za menadžment

Menja se vreme. Nekada je reč menadžer bila itekako nepoznanica. Doduše, i danas kod nas ona ima repove. :think:Na zapadu je to reč znatno veća, značajnija. Menadžeri su sve. Najplaćeniji i najuspešniji ljudi.:worth: Oni u čijim rukama je moć. Kod nas se još uvek smatra da gradovima, ustanovama, preduzećima mogu da upravljaju stomatolozi, lekari, agronomi, a nikome ne pada na pamet da ka ga zaboli zub ode kod diplomiranog menadžera, ili ako dobije zdravstvene tegobe ne ode kod lekara već potraži pomoć kod popa.:dash: Samo je za upravljanje privredom i ustanovama još moguće da se na funkcijama pojave partiske naznalice. :dontunderstand:Zato nam tako i ide. Dok jednog dana skoro sve ne bude u privatnim rukama. Da ste u prilici da posedujete ogromnu imovinu, da li bi je predali u ruke neobučenim kadrovima?:thumbdown:
 
Ćao drugari. Čuo sam da se otvara novi fakultet za menadžment. Biće osnovan u gradu koji do sada nije imao ni jedan svoj fakultet. Šta mislite o toj ideji?:ok:

mislim da je ideja odlična
pogotovo, jer se radi o gradu, koji to nema, a svakoj sredini je potrebno mesto, gde ljudi mogu da "pronađu" znanje
odmah se prijavljujem za sekretara, ako je potreban:)
u svakom slučaju, puno sreće i predavačima i učenicima
 
Menadžerstvo je posao budućnosti...

Apsolutno delim mišljenje da kod nas još uvek nisu shvaćeni i rpihvaćeni na pravi način, ali izvesno je da vreme njihovih akcija dolazi i da će da prošire i prodru u različita polja...

Ja od njih očekujem i da umreže nespojive oblasti, ali i svemu tome daju jednu kreativnu crtu...

Dopada mi se ideja da će još jedan grad u Srbiji postati univerzitetski.
 
Menadžerstvo je posao budućnosti...

Ja od njih očekujem i da umreže nespojive oblasti, ali i svemu tome daju jednu kreativnu crtu...

Dopada mi se ideja da će još jedan grad u Srbiji postati univerzitetski.

Do pre dvadesetak godina menadžer je bila pogrdna reč. :hahaha:Najveći deo stanovništva nije razumeo o čemu je reč, a oni koji su trebali da to razumeju, povlačili su se pod pritiskom onih koji su se sprdali s tim.:roll: U to vreme smo tek ponešto znali o privatnom vlasništvu, a fabrike su vodili partiski ljudi. Direktori su bili "Inokosni organi" :sad2:a menadžeri su bili "inžinjeri organizacije rada".
Još uvek među predstavnicima vlasti i u narodu nije dovoljno jasno da su menadžeri stubovi i pokretači gotovo svog razvoja, i da bez velikog broja dobro obučenih menadžera zemlja ne može da se izbori u utakmici koja se zove "globalizacija":dontunderstand:
 
cek bre ..
stani
jel ti mislis da smo svi mi ovde vesla sisali ??
ovo se prijatelju moj zove skolski primer reklame ! :)... no ne zameram ti to vec nacin na koji to radis ... sta ,,,,niknuce jos jedna pecurka u sumi i nazvacemo je fakultet za menadzmet ??
a pod koji univerzitet ce biti taj fakultet ?? odakle toliko eminentnih profesora da predaju na tom novom fakultetu i to u gradu koji nema nijedan fakultet ???? a ti sve nesto naivno kao nacuo :).. ma kante se toga molim vas :)

a nama samo fali jos kadrova sa zvanjem menadzera... naravno da su kvalitetni trebali bi nam jos toliko ali to sa diplomom pisi brisi da se pohvalim unucimai da je zakacim na zid .... ma muka mi je. ajd da vidimo prvo hoe li taj tvoj famozni fakutet za kjoi si sve nesto kao nacuo uopste dobiti akreditaciju..

inace ne sporim da je menadzer bila pogrdna rec a ovo iz razloga sto je podsecalo na zapad... pa iz tog razloga i imamo FON (fakultet organizacionih nauka) koji se ne zove menadzmet samo iz tog razloga a koji zadovoljava sve sto je potrebno i prihvatam menadzere samo sa tog faklteta i sa jos 3 privatna a ovi ostali 3040934 ili koliko ih vec priblizno ima mogu se slikati sa svojom diplomom.

elem ja sam pobornih privatnih fakulteta ali mi je tvoj pristup malo smesan :)

btw. otvori fakultet za varioce i omzda i napravis posao jer nam veoma nedsotaje taj kadar ljudi a menadzera koliko hoces.... iii da odgovorim na tvoje pitanje
pre cu dati svoj novac nekom ekonomisti, pravniku, bankaru ili kako vec sve izmislise smerove pa i coveku bez 2 dana skole a koji iza sebe ima nesto i u kog imam poverenja nego nekom tzv. menageru sa novog fakultata u gradu gde ne postoji ni jedan drugi :).. pa ti kao da otvaras radnju decijih igracaka pa ti konkurencija smeta :). lol.. uh slatko sam se nasmejao :)
 
cek bre ..


inace ne sporim da je menadzer bila pogrdna rec a ovo iz razloga sto je podsecalo na zapad... pa iz tog razloga i imamo FON (fakultet organizacionih nauka) koji se ne zove menadzmet samo iz tog razloga a koji zadovoljava sve sto je potrebno i prihvatam menadzere samo sa tog faklteta i sa jos 3 privatna a ovi ostali 3040934 ili koliko ih vec priblizno ima mogu se slikati sa svojom diplomom.

elem ja sam pobornih privatnih fakulteta ali mi je tvoj pristup malo smesan :)

:)

A koje to privatne priznajes?
 
Svaka kritika je dobro došla. Ovaj foram uostalom i za to služi. :super:
Moje mišljenje je da fakulteti poput FONA, na kome sam inače završio specijalizaciju, nisu baš tako visokog ranga, pogotovu, od kada nemaju uslova za akreditaciju.
Međutim, baš na tom fakultetu je jedan uvaženi profesor izjavio otprilike ovo:
"Većina Vas, (a bilo nas je oko 40) će završiti ovaj fakultet, ali zapamtite, samo nekoliko Vas u prvom redu (pokazao je na dvojicu) će uspeti u nameri da zaista budu dobri menadžeri. Za to je pored fakulteta potrebno i nešto više, nešto što nema u svakom od Vas."
Tako je na svakom fakultetu. Tek jedan od sto lekara postane veliki stručnjak, tek jedan od stotine advokata postaje Fila... Ni najbolji programi većini (99%) ne mogu pomoći da se izdignu iznad ostalih.:bye:
 
Svaka kritika je dobro došla. Ovaj foram uostalom i za to služi. :super:
Moje mišljenje je da fakulteti poput FONA, na kome sam inače završio specijalizaciju, nisu baš tako visokog ranga, pogotovu, od kada nemaju uslova za akreditaciju.
Međutim, baš na tom fakultetu je jedan uvaženi profesor izjavio otprilike ovo:
"Većina Vas, (a bilo nas je oko 40) će završiti ovaj fakultet, ali zapamtite, samo nekoliko Vas u prvom redu (pokazao je na dvojicu) će uspeti u nameri da zaista budu dobri menadžeri. Za to je pored fakulteta potrebno i nešto više, nešto što nema u svakom od Vas."
Tako je na svakom fakultetu. Tek jedan od sto lekara postane veliki stručnjak, tek jedan od stotine advokata postaje Fila... Ni najbolji programi većini (99%) ne mogu pomoći da se izdignu iznad ostalih.:bye:

Apsolutno se slazem sa drugimd elom tvog posta...
i to je zaista tako us vakoj profesiji a narocito je izrazeno u kod menadzera jer jednostavno poznajem bolje menadzere bez fakulteta nego sa fakultetom i to samo iz razloga sto fakultet kod te profesije igra najmanju ulogu.
I sad ti meni objasni covek koji je zavrsio specijalizaciju i koji spada u visoko obrazovane akademske gradjane zemlje srbije izjavi ..... "Ćao drugari. Čuo sam da se otvara novi fakultet za menadžment. Biće osnovan u gradu koji do sada nije imao ni jedan svoj fakultet. Šta mislite o toj ideji?" .... i ostane mu glava na ramenima ??????
Nemoj da mislis da imam nesto protiv fakulteta koji potenciras jer me ne interesuje i davno sam zavrsio svoj koji enma veze sa tom bransom, cak se uopste i ne bih ubacio u diskusiju da nije bila ovakva recenica i da nije posle toga receno " CUO SAM" ... to je ono sto mi je iblo smesno i malo me navelo da napisem nesto ovde jer .... ama nismo mi na forumu ovce ;) atebi zelim sve naj sa tim fakultetom i da imas 100000 studenata i da napravis najbolji fakultet na svetu jer srbiji trebaju visoki (u obrazovanju) kadrovi kao sto onom u pustinji treba voda
 
U pravu si. Zanimljivo je da u našoj maloj zemlji ima sijaset fakulteta, univerziteta i strukovnih škola. To je nasleđe bivše Juge, a i Titove politike. Međutim, to ne treba da nam smeta. Šta više, imamo više šanse za školovanje a sa druge strane, zbog velike ponude i cene su manje.
Mala je voda a puno krokodila. :neutral:
Ali svaki grad koji jednog momenta postane univerzitetski ima šanse za značajniji napredak. Sa gubljenjem obrazovanih stanovnika gradovi odumiru, postaju neintersantni i opasni za investicije, a time i ljudi u njima gube i padaju sve dublje. Zato je svaka inicijativa u suprotnom smeru, dobra meni, tebi i svima.
 

Back
Top