Više ne sme da bude vađenja na radikale

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
radikali-v.jpg

Izmenama postojećeg poslovnika, čije usvajanje vladajuća većina najavljuje i bez podrške opozicije, koalicija „Za evropsku Srbiju” više neće moći da se poziva i pravda za nerad zbog ucena SRS koji insistira na oduzimanju mandata trojici poslanika „Napred, Srbijo”. Izmenama poslovnika, o kojima je rasprava u parlamentu najavljena za utorak, očekuje se prestanak trgovine između vladajuće većine i radikala jer će, kako tvrde u ZES, primenom novog akta ubuduće biti sprečena zloupotreba, a samim tim i opstrukcija rada parlamenta.

Sa „ratom” radikala i naprednjaka oko vraćanja mandata, koji se od raspada SRS vodio za skupštinskom govornicom, vladajuća koalicija do sada nije uspela da se izbori. Radikali se nisu ustručavali ni da lupaju po inventaru kada se za reč javljao neko od naprednjaka. Osim što su značajno usporili usvajanje važnih zakona, omogućena im je i lagodna pozicija da ucenjuju vladajuću koaliciju.

Kazne izricala Gordana Čomić
Naime, posle raspada SRS kada je Tomislav Nikolić formirao poslanički klub „Napred, Srbijo”, a zatim i stranku SNS, umnogome je blokiran rad Skupštine jer je opozicija besomučno reklamirala povrede poslovnika i diskutovala o temama koje nisu na dnevnom redu. Pored toga, predsednici parlamenta Slavici Đukić-Dejanović zamereno je u javnosti da je, želeći da privoli radikale za rad po dnevnom redu, nedovoljno primenjivala sankcije predviđene poslovnikom. Sankcije su uglavnom primenjivane kada je sednicom predsedavala potpredsednica Gordana Čomić.
Kako bi se odobrovoljili radikali da glasaju za ovogodišnji budžet, poslanici vladajuće koalicije, koji su većinski zastupljeni u skupštinskim odborima, pristali su na zahtev radikala da se u skupštinskim odborima smene predsednici iz redova SNS.
Nedugo zatim prvo su Tomislava Nikolića razrešili funkcije predsednika Administrativnog odbora, a zatim je bez čelne pozicije u Odboru za finansije ostala i Nikolićeva koleginica Jorgovanka Tabaković.
Drugi slučaj trgovine o kome se u proteklom periodu pregovaralo sa radikalima odnosi se na oduzimanje mandata za tri poslanika „Napred, Srbijo” koji su nakon rascepa u SRS najpre potpisali blanko ostavke šefu poslaničke grupe radikala Draganu Todoroviću, a zatim prešli u Nikolićev poslanički klub i pismeno opozvali podnete ostavke. Ostavke su stigle u Skupštinu Srbije, ali se nalaze u fioci u Administrativnom odboru. Problem za vladajuću koaliciju je u činjenici da ukoliko se ostavke pojave na sednici, ima više argumenata u korist odluke o oduzimanju tri mandata Nikoliću nego protiv nje. Kako bi sa funkcije predsednika Odbora za poljoprivredu bio razrešen i Zoran Mašić, poslednji naprednjak koji je imao čelnu funkciju u Odboru, radikali opstruišu i rad Odbora za poljoprivredu Skupštine Srbije.
Otuda se očekuje da će primenom izmenjenog poslovnika biti sprečena dalja taktika ucena kojima se očigledno služe radikali zarad ispunjenja njihovog krajnjeg cilja, a to je izbacivanje poslaničke grupe „Napred, Srbijo” iz parlamenta.

Nažna primena, a ne promena
Milan Nikolić, direktor Centra za proučavanje alternativa, smatra da je važna primena, a ne promena.
- Jasno je da vladajuća koalicija najviše treba da se bavi donošenjem zakona koji će omogućiti ubrzan put Srbije ka EU, zbog čega su uostalom i izabrani od strane građana. Ne vidim da se previše bave raspadom SRS, s tim što moraju da popuštaju radikalima ili naprednjacima. Ali oni to vešto rade - ocenjuje Milan Nikolić.
On naglašava da samo donošenje novog poslovnika ne znači da će to sprečiti opstrukciju radikala u parlamentu. Jer, kako kaže, sve zavisi od toga kako će se te izmene poslovnika primenjivati.

http://www.blic.rs/temadana.php?id=77846

Evo još malo prljave političke trgovine.:)Paraziti ne mogu da naprave ni jedan funkcionalan interni propis.Kako onda da donose zakone?:rotf:
 
Opozicija uglavnom protiv ograničenja
Predlog izmena poslovnika ne raduje opoziciju koja smatra da se radi o ograničavanju prava poslanika u Skupštini.
Dok pojedine partije zameraju što o izmenama znaju onoliko koliko pročitaju u novinama, DSS je pismom upozorio predsednicu Skupštine Slavicu Đukić-Dejanović na njenu obavezu usklađivanja skupštinskih propisa sa Ustavom. Šef poslanika DSS Miloš Aligrudić naveo je da je parlament bio dužan da do 31. decembra uskladi propise koji nisu u skladu sa Ustavom, među kojima su i poslovnik i Zakon o Skupštini. Podsećajući da je za usklađivanje poslovnika bila formirana zvanična, višestranačka radna grupa čiji posao nije završen kočenjem vladajuće većine, Aligrudić tvrdi da ZES i njeni partneri sada sami predlažu akte bez konsultacija i bilo kakvog dogovora.
Predsednik LDP Čedomir Jovanović ocenjuje da izmene nisu prihvatljive jer smatra da će, limitiranjem prava poslanika, jedan haos biti zamenjen drugim. Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić izjavio je da poslanici te partije nisu videli izmene, da će konačan sud o njemu doneti tek kada vide tekst, ali da ne mogu da budu za uskraćivanje prava poslanicima.
Poslanik SVM Balint Pastor rekao je da su predložene izmene za tu partiju apsolutno prihvatljive i da su uneta tri konkretna rešenja koje su predložili.
P.O.


Trgovina SRS i vladajuće koalicije
- Razrešenje Tomislava Nikolića (Srpska napredna stranka) sa predsedavajućeg mesta u Odboru za administrativne poslove zbog donošenja budžeta
- Razrešenje Jorgovanke Tabaković (Srpska napredna stranka) sa predsedavajućeg mesta u Odboru za finansije zbog donošenja budžeta
- Pregovori za smenu Zorana Mašića (Srpska napredna stranka)sa
predsedavajućeg mesta u Odboru za poljoprivredu zarad prestanka opstrukcije Srpske radikalne stranke u tom odboru
- Pregovori da se oduzmu mandati za tri poslanika „Napred, Srbijo” zarad donošenja novog poslovnika
- Raspisivanje novih izbora u opštinama Zemun i Voždovac


Kako su to radikali „vratili”
- Javili su se 1.272 puta po poslovniku i na to potrošili 67 sati, što je u novcu 12,5 miliona dinara (jedan skupštinski dan pet miliona)
- Na sednice poslaničkih klubova koje niko ne može da proveri da li su održali potrošili 4.018.138 dinara
- Opstruišu sednice Odbora, ali podižu dnevnice, tvrde da se ponašaju po Ustavu
 
Да је у Скупштини циркус то је јасно као дан. Да у потребни избори како би се тај циркус решио и то је јасно као дан. Једино је проблем што то власт не види, па онда примењује методу одузимања права посланицима. То показује какви неспособни људи седе на челним позицијама у држави.
 
Poslednja izmena:
Ja to isto mislim za nove i stare radikale (pogotovo ove nove folirante). :super:


E to sto si napisala je i najveci problem vas "demokrata".
Sve sto kazete to mora samo po sebi da je tacno jer ste to vi tako rekli.

Kao najpametniju rasu na zemlji vas svi moraju da kopiraju i slusaju......
a ti dodjes sa takvom izjavom bas kao pravi dokaz zacetka novog demo-fasizma i u Srbiji.

Kada sam napisao onaj kratki post stavio sam ti i link da procitas kakva je razlika ili identicnost po mom misljenju na relaciji demokratija-fasizam.
 
:guza:



Ona bela tačkica kaže da sam mudar ko neki Mensa.Ja ipak mislim da sam tupaviji bar za neku notu. Ajt sad ti pametnice,odvoj 15-ak minuta :)

Net testovi se ne mogu smatrati kao ekvivalent inteligencije...
Molim vas kao predstavnik, da ne podnosite web sadrzaje o vasim intelektualnim sposobnostima (ili nesposobnostima) i da na osnovu toga zasnviate argumente :D...
 
Ja? Bolje ne...razočaraću te :P Posle ima da piješ B komplex iz malih bočica.:lol:

Nisi me razočarao, čak naprotiv :lol: Iskreno rečeno pojma nemam šta je B komplex iz malih bočica :roll: ali ukoliko već znaš šta je to savetujem ti da počneš da ga konzumiraš pod hitno :lol: Test ti je stvarno toliko "težak" i "merodavan" da se ne treba hvaliti nekim uspehom na njemu. Kladim se da bi ga i retard kalibra Nataše Jovanović sasvim pristojno popunio i ispao prosečno inteligentan iako realno ima IQ na nivou šimpanze. Nego, hajde ti lepo u Mensu pa kad dobiješ potvrdu na 156+ javi se da me ubiješ u pojam :rotf:

949209lm4.jpg

P.S. Ja ni po čemu ne videh da je onaj rezultat što si okačio baš tvoj :think:
 
Net testovi se ne mogu smatrati kao ekvivalent inteligencije...
Molim vas kao predstavnik, da ne podnosite web sadrzaje o vasim intelektualnim sposobnostima (ili nesposobnostima) i da na osnovu toga zasnviate argumente :D...

Ma evo dobio je odgovor pa ako hoće dalje da se pravi inteligentan neka mi lepo skenira i okači potvrdu iz Mense gde je zaista težak test, sa sve imenom i prezimenom. Moju može da dobije zauzvrat bez problema :lol:
A IQ test sa gore ostavljenog linka je za debile :dash:
 
Supeeer al će radikali da lete sa sednica samo ako zucnu onu čuvenu "po poslovniku", a onda počnu da govore hipno-trans tekstove tipa ,Vojislava Šešelja pokušavaju da siluju u Hagu,Vojislavau Šešelju pokušavaju da umetnu latiničnmo pismo u korespodenciju, Vojislavu Šešelju dopuštaju da telefonira samo telefonom na kurblu jer njime ne može da pošalje tajne znakove itd,itd:manikir:
 

Back
Top