Da li cemo uskoro putovati u Evropu bez viza

Da li cemo uskoro putovati u zemlje EU bez viza?

  • Putovacemo uskoro u EU bez viza

  • Necemo putovati uskoro u EU bez viza


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
E upravo tako. Kad imam pare idem gde treba, kad nemam za vizu nemam ni za put i to je to :lol:

E,pa izvini,ali nije baš tako...Ne živi svako u glavnom gradu...
Evo npr.ja imam familiju u Austriji i imam BiH pasoš,što je isto *****,i recimo sad treba da odem do njih ...Prvo treba da odem u Sarajevo po vizu dva puta...ili da prenoćim u hotelu...znači,put i smještaj koštaju otprilike kao i put do Austrije plus drndanje do tamo...Da ne pominjem troškove vize i dokumenata koje treba neko da ti pošalje da bi uopšte istu dobio i njegova zaebancija oko prikupljanja dokumentacije...I sad,možda ja i imam te pare,ali mi se uopšte ne isplati onda da odem ,recimo samo za vikend...jer mi se troškovi dupliraju i cimam ljude zbog papirologije...A da imam vizu,samo platim troškove puta,koji i nisu veliki i odem...Plus što se vrlo lako može dogoditi da sve platiš,a vizu ne dobiješ...
Znači,nije tačno da je isto sa vizom i bez,u praksi...to je samo banalan primjer...
E,druga je stvar što sad pitanje viza služi za kojekakve ucjene i manipulacije...
 
meni je dovoljno da nam grci ukinu vize, ostali ne moraju. skupim dokumenta i dobijem, bar do sada

e, grcka. pomorandze ko lubenice, lubenice ko kuce.

vazduh je drugaciji, cist, slobodan, proziran, mediteranski, mirise. vec na grani cim predjes nema tv i at, nema comicke i tome, nema staklorezaca...novine na grckom, milina. ima i na engleskom, onako da bar znam sta je novo u svetu.

hladan uzo, po grcki. klopu i da ne spominjem. pa kroasane sa cokoladom, sveze i mirisne. pa recina, znoji se casa na vrelom suncu.

e, grcka, gde cveta limun zut....
 
E,pa izvini,ali nije baš tako...Ne živi svako u glavnom gradu...
Evo npr.ja imam familiju u Austriji i imam BiH pasoš,što je isto *****,i recimo sad treba da odem do njih ...Prvo treba da odem u Sarajevo po vizu dva puta...ili da prenoćim u hotelu...znači,put i smještaj koštaju otprilike kao i put do Austrije plus drndanje do tamo...Da ne pominjem troškove vize i dokumenata koje treba neko da ti pošalje da bi uopšte istu dobio i njegova zaebancija oko prikupljanja dokumentacije...I sad,možda ja i imam te pare,ali mi se uopšte ne isplati onda da odem ,recimo samo za vikend...jer mi se troškovi dupliraju i cimam ljude zbog papirologije...A da imam vizu,samo platim troškove puta,koji i nisu veliki i odem...Plus što se vrlo lako može dogoditi da sve platiš,a vizu ne dobiješ...
Znači,nije tačno da je isto sa vizom i bez,u praksi...to je samo banalan primjer...
E,druga je stvar što sad pitanje viza služi za kojekakve ucjene i manipulacije...

Pa ako ideš kod rodbine onda ne plaćaš smeštaj pa možeš da se iscimaš za putovanje po vizu, posebno ako je vadiš na duži period. Na koliko to dobijaš vizu kada ti je to drndanje da ideš po nju i kada su ti manji troškovi puta od troškova vađenja vize?
Ne znam kako to ide za Šengen pošto nisam vadila dve godine ali npr. meni su američku dali na četiri godine kada sam prvi put vadila tako da bi mi se isplatilo odakle god da sam išla da je uzmem pošto dugo traje.
 
Pa ako ideš kod rodbine onda ne plaćaš smeštaj pa možeš da se iscimaš za putovanje po vizu, posebno ako je vadiš na duži period. Na koliko to dobijaš vizu kada ti je to drndanje da ideš po nju i kada su ti manji troškovi puta od troškova vađenja vize?
Ne znam kako to ide za Šengen pošto nisam vadila dve godine ali npr. meni su američku dali na četiri godine kada sam prvi put vadila tako da bi mi se isplatilo odakle god da sam išla da je uzmem pošto dugo traje.

Ja i ne govorim o plaćanju smještaja...a vizu vadiš na 15 ili 30 dana...to je turistička...jer ako hoćeš na više onda je drugačija procedura... moraš imati razne druge potvrde,o godišnjem,o novcu na tekućem i vjerovatno još štošta... plus što plaćaš osiguranje za svaki dan...Znači,ne mogu vaditi vizu na godinu,a biti 2 dana...Mislim možda i mogu,ali zašto da bacam pare...?
I manji su mi troškovi puta do Austrije,nego do Sarajeva 2 puta, plus viza...vjeruj...;)
Autobuska karta do Sa je 50 e da odeš dva puta,viza i osiguranje najmanje 75 e...znači...125 e...a nisi ni mrdnuo s mjesta...Karta do Beča npr.je 40 eura...
Druga stvar je Amerika i te daleke zemlje u koje nemamo baš priliku češće da idemo...Ja govorim o evropskim i to bližim...

Znači,ipak ja ne mogu tamo tako lako da "skoknem"za vikend,kao što može neko kome ne treba viza...čak i kad imam novac za put...
 
Poslednja izmena:
Evo ovi naši baljovi nas lažu već godinu dana. U julu mesecu rahmetli Jusuf Kalamperović Bog da mu dušu prosti iziđe pred javnost sa viješću da u novoj 2009 godini u EU idemo bez viza. Dodje nova godina a vizni režim ostao isti, osim što su zemlje beneluxa puštile ove šiptare sa diplomatskim pasošima da putuju bez viza, Juka opet ispada na TV sa viješću da su mu iz EU rekli da u junu palimo u njihove zemlje bez motanja oko ambasada, kako se jun primiče tako i Jule odlaže njegova predviđanja pa je juče javio da u novoj 2010. godini ulazimo na bijelu šengen listu, mislim, šta više reći...
 
Evo ovi naši baljovi nas lažu već godinu dana. U julu mesecu rahmetli Jusuf Kalamperović Bog da mu dušu prosti iziđe pred javnost sa viješću da u novoj 2009 godini u EU idemo bez viza. Dodje nova godina a vizni režim ostao isti, osim što su zemlje beneluxa puštile ove šiptare sa diplomatskim pasošima da putuju bez viza, Juka opet ispada na TV sa viješću da su mu iz EU rekli da u junu palimo u njihove zemlje bez motanja oko ambasada, kako se jun primiče tako i Jule odlaže njegova predviđanja pa je juče javio da u novoj 2010. godini ulazimo na bijelu šengen listu, mislim, šta više reći...

Ma sta ce tebi viza kad ti u selo jos nisu ni struju doveli.
 

Back
Top