Косовка битка

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je interesantno shvatiti, da je samo jedna istina, a desetine varijanti jednog ishoda.
Događaj koji je obeležio početak kraja tzv. "Blistave Istorije Srpskog Naroda", koji, istini za volju, još uvek traje, svakako treba sagledati iz puno aspekata.
Svakako je ovo nešto oko čega treba polemisati.

Moje mišljenje je, da je u pitanju veliki poraz Srpske vojske, Srpske ideje, Srpskog naroda uopšte.
 
Cula sam misljenje da, da nije bilo Tvrtkove vojske, srpski narod bi jos tada bio potpuno unisten. Kolko ja znam, Tvrtko je sa svojom vojskom malcice zakasnio. Da li je to prava istina i sta bi se desilo da nije zakasnio? Cini mi se da su jos posle Kosovskog boja pocele da se redjaju lazi o tom dogadjaju kako narod ne bi posustao... Meni se najvise dopada verzija u kojoj smo mi moralni pobednici....hehe....pa za svoje neuspehe krivimo druge... :lol:
 
Da, najlakše je za sve loše stvari u životu ili istoriji okriviti nekog drugog. Naravno, kriv je Tvrtko, Branković, krivi su Masoni, svetski imperijalisti, krivi su Liliputanci, a najkrivlji je Kraljević Marko što toliko kasni.

A Srbi?
 
S imenom Allaha

Ja se nebih mjesao u ovu temu, ali cu pak reci nesto o Kosovskoj bitki. Naime Americka historija govori i jos neke da je u toj bitci poginulo 73 000 srpskih vojnika.

Znaci, samo informacija, do koje "pobjede" se je doslo.
 
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Ja se nebih mjesao u ovu temu, ali cu pak reci nesto o Kosovskoj bitki. Naime Americka historija govori i jos neke da je u toj bitci poginulo 73 000 srpskih vojnika.

Znaci, samo informacija, do koje "pobjede" se je doslo.

Pa što se onda mešaš?!
Američka istorija?!!!?Koja glupost!Amerike tad nije bilo pa ni njene istorije,kako to oni dođoše do tako poverljivih podataka?
Ali kad si se već upetljao onako nehotice na ovu temu,na koju inače nisi hteo da se mešaš,da ti kažem nešto po pitanju brojki koje su možda a najverovatnije da jesu,tačne i jedine verodostojne jer ih je navela jedna od zaraćenih strana,Turska!!!
Po Turskim spisima poginulo je oko 90 000 Srba i oko 135 000 Turaka,pobednika nije bilo! Turci su u Srbiju ušli tek posle četrdeset i nešto godina,govori li to tebi nešto?
Ja sam Srbin,ti verovatno PoTurčenjak,možda si i pravi Turčin i kao takav meni nećeš i ne možeš verovati a i ne moraš,biće dovoljno da potražiš neke zvanične Turske stavove po tom pitanju i da se sam uveriš,njima valjda veruješ! :wink:
 
Šakal:
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Ja se nebih mjesao u ovu temu, ali cu pak reci nesto o Kosovskoj bitki. Naime Americka historija govori i jos neke da je u toj bitci poginulo 73 000 srpskih vojnika.

Znaci, samo informacija, do koje "pobjede" se je doslo.

Pa što se onda mešaš?!
Američka istorija?!!!?Koja glupost!Amerike tad nije bilo pa ni njene istorije,kako to oni dođoše do tako poverljivih podataka?
Ali kad si se već upetljao onako nehotice na ovu temu,na koju inače nisi hteo da se mešaš,da ti kažem nešto po pitanju brojki koje su možda a najverovatnije da jesu,tačne i jedine verodostojne jer ih je navela jedna od zaraćenih strana,Turska!!!
Po Turskim spisima poginulo je oko 90 000 Srba i oko 135 000 Turaka,pobednika nije bilo! Turci su u Srbiju ušli tek posle četrdeset i nešto godina,govori li to tebi nešto?
Ja sam Srbin,ti verovatno PoTurčenjak,možda si i pravi Turčin i kao takav meni nećeš i ne možeš verovati a i ne moraš,biće dovoljno da potražiš neke zvanične Turske stavove po tom pitanju i da se sam uveriš,njima valjda veruješ! :wink:

Brate, ne ulazi u raspravu sa njime.. :roll: On je plaćen da propovijeda islam na ovome Forumu...To je činio i dok je Religija postojala ovdje... :roll:
 
S imenom Allaha

Ne samo americka :). To sto se tice turske brojke je smijesno, jer se zna, da Srbi haman nisu ni nekoliko minuta vodili birku jer su se odma razbjezali, i tako su ih Turci stizali i ubijali.

Nisam ja ni Turcin niti Poturcenjak, vec sam Bosnjak :) Bosnjani stari, narod BiH.

Ovaj komsija rece da sam ja placenik, da pripovijedam Islam vjeru. Pa nebih ja se toliko ponizavao, i nebih prodavao svoju vjeru za pare, nema te sanse komsija. Ja za istinu ne uzimam pare i ne trazim naknadu, mene ce ako Bog da Uzviseni Allah nagraditi. :)
 
Šakal:
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Ja se nebih mjesao u ovu temu, ali cu pak reci nesto o Kosovskoj bitki. Naime Americka historija govori i jos neke da je u toj bitci poginulo 73 000 srpskih vojnika.

Znaci, samo informacija, do koje "pobjede" se je doslo.

Pa što se onda mešaš?!
Američka istorija?!!!?Koja glupost!Amerike tad nije bilo pa ni njene istorije,kako to oni dođoše do tako poverljivih podataka?
Ali kad si se već upetljao onako nehotice na ovu temu,na koju inače nisi hteo da se mešaš,da ti kažem nešto po pitanju brojki koje su možda a najverovatnije da jesu,tačne i jedine verodostojne jer ih je navela jedna od zaraćenih strana,Turska!!!
Po Turskim spisima poginulo je oko 90 000 Srba i oko 135 000 Turaka,pobednika nije bilo! Turci su u Srbiju ušli tek posle četrdeset i nešto godina,govori li to tebi nešto?
Ja sam Srbin,ti verovatno PoTurčenjak,možda si i pravi Turčin i kao takav meni nećeš i ne možeš verovati a i ne moraš,biće dovoljno da potražiš neke zvanične Turske stavove po tom pitanju i da se sam uveriš,njima valjda veruješ! :wink:

Ne mislis li da je Turska malo subjektivno pricala o ovom problemu? Isto kao sto su nas ucili u skolici da su u toku Drugog svetskog rata od svih mogucih naroda najvise opatili Srbi, Jevreji i Romi. Gde li su bili Rusi, Francuzi... Da li je zaista postojao Milos Obilic, ili je to samo legenda?
 
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Ne samo americka :). To sto se tice turske brojke je smijesno, jer se zna, da Srbi haman nisu ni nekoliko minuta vodili birku jer su se odma razbjezali, i tako su ih Turci stizali i ubijali.

Nisam ja ni Turcin niti Poturcenjak, vec sam Bosnjak :) Bosnjani stari, narod BiH.

Ovaj komsija rece da sam ja placenik, da pripovijedam Islam vjeru. Pa nebih ja se toliko ponizavao, i nebih prodavao svoju vjeru za pare, nema te sanse komsija. Ja za istinu ne uzimam pare i ne trazim naknadu, mene ce ako Bog da Uzviseni Allah nagraditi. :)

Bošnjak!?
To je kao nacija?
Od kada?
Kojim jezikom pričate? Bošnjačkim?(živeo Josip Broz)
Koliko ja znam,a znam prilično mnogo,u BiH postoje tri naroda i dva entiteta pa mi objasni sledeće,kako to da se Srbin iz Doboja koji govori Srpski jezik i njegov recimo komšija iz Lukavca,musliman,koji govori TZV. Bošnjački jezik,tako dobro kapiraju i razumeju jedan drugog!?
Takođe mi objasni i sledeću stvar koja me jako zanima a u koju otprilike nisam dovoljno upućen,otkud ono VIĆ ili IĆ u przimenu velike većine muslimana u Federaciji BiH? To je po mom verovatno pogrešnom mišljenju jedan od dokaza da ste Bošnjaci ili kako ti reče Bošnjani stari :lol: :D !!!??
Još nešto,pre nego što počneš da lupaš o brojkama informiši se,ne škodi!
 
ancika:
Šakal:
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Ja se nebih mjesao u ovu temu, ali cu pak reci nesto o Kosovskoj bitki. Naime Americka historija govori i jos neke da je u toj bitci poginulo 73 000 srpskih vojnika.

Znaci, samo informacija, do koje "pobjede" se je doslo.

Pa što se onda mešaš?!
Američka istorija?!!!?Koja glupost!Amerike tad nije bilo pa ni njene istorije,kako to oni dođoše do tako poverljivih podataka?
Ali kad si se već upetljao onako nehotice na ovu temu,na koju inače nisi hteo da se mešaš,da ti kažem nešto po pitanju brojki koje su možda a najverovatnije da jesu,tačne i jedine verodostojne jer ih je navela jedna od zaraćenih strana,Turska!!!
Po Turskim spisima poginulo je oko 90 000 Srba i oko 135 000 Turaka,pobednika nije bilo! Turci su u Srbiju ušli tek posle četrdeset i nešto godina,govori li to tebi nešto?
Ja sam Srbin,ti verovatno PoTurčenjak,možda si i pravi Turčin i kao takav meni nećeš i ne možeš verovati a i ne moraš,biće dovoljno da potražiš neke zvanične Turske stavove po tom pitanju i da se sam uveriš,njima valjda veruješ! :wink:

Ne mislis li da je Turska malo subjektivno pricala o ovom problemu? Isto kao sto su nas ucili u skolici da su u toku Drugog svetskog rata od svih mogucih naroda najvise opatili Srbi, Jevreji i Romi. Gde li su bili Rusi, Francuzi... Da li je zaista postojao Milos Obilic, ili je to samo legenda?

Naravno da jeste,ali to su jedini pisani podaci i jedino su Turci i mogli da zabeleže šta se sve izdešavalo na Kosovu.
Ako Turci kazu da je postojao,treba im verovati!
 
...to sto Abdurahman, stari bosnjak, prastari, pise su obicne gluposti...
...cuj, americka historija... :roll:
...na to se ne treba ni obazirati...

...nego...
...istorijski spisi tog vremena su cesto umeli da preuvelicaju brojke jedne i druge vojske...
...prema danasnjim istoricarima, cifra od 100000 srpski vojnika i triputa vise turaka je sigurno preuvelicana...
...na Kosovu polju, gotovo na istom mestu su se odigrale dve bitke u razmaku nekih pedesetak godina i manje...
...nakon prve tadasnja Srbija je usla u vazalni odnos sa Otomanskom Imperijom, da bi konacno bila porobljena i prestala da postoji tek nekih osamdeset godina kasnije....
 
Šakal:
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Ne samo americka :). To sto se tice turske brojke je smijesno, jer se zna, da Srbi haman nisu ni nekoliko minuta vodili birku jer su se odma razbjezali, i tako su ih Turci stizali i ubijali.

Nisam ja ni Turcin niti Poturcenjak, vec sam Bosnjak :) Bosnjani stari, narod BiH.

Ovaj komsija rece da sam ja placenik, da pripovijedam Islam vjeru. Pa nebih ja se toliko ponizavao, i nebih prodavao svoju vjeru za pare, nema te sanse komsija. Ja za istinu ne uzimam pare i ne trazim naknadu, mene ce ako Bog da Uzviseni Allah nagraditi. :)

Bošnjak!?
To je kao nacija?
Od kada?
Kojim jezikom pričate? Bošnjačkim?(živeo Josip Broz)
Koliko ja znam,a znam prilično mnogo,u BiH postoje tri naroda i dva entiteta pa mi objasni sledeće,kako to da se Srbin iz Doboja koji govori Srpski jezik i njegov recimo komšija iz Lukavca,musliman,koji govori TZV. Bošnjački jezik,tako dobro kapiraju i razumeju jedan drugog!?
Takođe mi objasni i sledeću stvar koja me jako zanima a u koju otprilike nisam dovoljno upućen,otkud ono VIĆ ili IĆ u przimenu velike većine muslimana u Federaciji BiH? To je po mom verovatno pogrešnom mišljenju jedan od dokaza da ste Bošnjaci ili kako ti reče Bošnjani stari :lol: :D !!!??
Još nešto,pre nego što počneš da lupaš o brojkama informiši se,ne škodi!

Bismillah.

Ja ne govorim bosnjackim jezikom, to nam vi zelite naturiti, ne, ja pricam bosanskim jezikom :).

Onaj Bosanski Srbin iz Doboja takodje prica ili govori bosanski, jer on ne kaze LEPO vec LIJEPO, i ne kaze BELJINA vec BIJELJINA, i ne kaze VREME, vec VRIJEME. I kaze MashAllah, :)

Nemam namjeru trositi dragocjeno vrijeme na ovakvim glupostima.
 
Ja nisam otvorila ovu temu da bi se raspravljali o bosnjacima i slicnim stvarima! Setite se da se Kosovski boj odigrao citavih 600 godina pre ovih nasih gluposti. Molim vas da se vratite na temu da je ne bi zakljucali. Nisam samo ja zainteresovana za taj boj, ali me pritom uopste ne interesuje ko je bosnjak a ko ne i da li je to nacija ili nije. VRATITE SE NA TEMU, PLEASE... Zasto je Srbija nespremna usla u boj i da li postoje nasi pisani izvori iz tog doba o tom boju? :lol:
 
Abdurrahman:
Šakal:
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Ne samo americka :). To sto se tice turske brojke je smijesno, jer se zna, da Srbi haman nisu ni nekoliko minuta vodili birku jer su se odma razbjezali, i tako su ih Turci stizali i ubijali.

Nisam ja ni Turcin niti Poturcenjak, vec sam Bosnjak :) Bosnjani stari, narod BiH.

Ovaj komsija rece da sam ja placenik, da pripovijedam Islam vjeru. Pa nebih ja se toliko ponizavao, i nebih prodavao svoju vjeru za pare, nema te sanse komsija. Ja za istinu ne uzimam pare i ne trazim naknadu, mene ce ako Bog da Uzviseni Allah nagraditi. :)

Bošnjak!?
To je kao nacija?
Od kada?
Kojim jezikom pričate? Bošnjačkim?(živeo Josip Broz)
Koliko ja znam,a znam prilično mnogo,u BiH postoje tri naroda i dva entiteta pa mi objasni sledeće,kako to da se Srbin iz Doboja koji govori Srpski jezik i njegov recimo komšija iz Lukavca,musliman,koji govori TZV. Bošnjački jezik,tako dobro kapiraju i razumeju jedan drugog!?
Takođe mi objasni i sledeću stvar koja me jako zanima a u koju otprilike nisam dovoljno upućen,otkud ono VIĆ ili IĆ u przimenu velike većine muslimana u Federaciji BiH? To je po mom verovatno pogrešnom mišljenju jedan od dokaza da ste Bošnjaci ili kako ti reče Bošnjani stari :lol: :D !!!??
Još nešto,pre nego što počneš da lupaš o brojkama informiši se,ne škodi!

Bismillah.

Ja ne govorim bosnjackim jezikom, to nam vi zelite naturiti, ne, ja pricam bosanskim jezikom :).

Onaj Bosanski Srbin iz Doboja takodje prica ili govori bosanski, jer on ne kaze LEPO vec LIJEPO, i ne kaze BELJINA vec BIJELJINA, i ne kaze VREME, vec VRIJEME. I kaze MashAllah, :)

Nemam namjeru trositi dragocjeno vrijeme na ovakvim glupostima.

Glupost!
Govoriš jezikom svojih predaka,Srpski!
Čak i muslimani iz Federacije BiH KAŽU kako govore Bošnjačkim a ne Bosanskim jezikom.
Šta reče za ono VIĆ i IĆ!? :lol:
 
ancika:
Ja nisam otvorila ovu temu da bi se raspravljali o bosnjacima i slicnim stvarima! Setite se da se Kosovski boj odigrao citavih 600 godina pre ovih nasih gluposti. Molim vas da se vratite na temu da je ne bi zakljucali. Nisam samo ja zainteresovana za taj boj, ali me pritom uopste ne interesuje ko je bosnjak a ko ne i da li je to nacija ili nije. VRATITE SE NA TEMU, PLEASE... Zasto je Srbija nespremna usla u boj i da li postoje nasi pisani izvori iz tog doba o tom boju? :lol:

...seminarski...
... :wink: ...
 
Kolko ja znam u Kosovskom boju niko nije pobedio jer su obadve strane imale velike gubitke.E sad kazu da je Vuk Brankovic dosao mozda bi pobedili,a mozda i nebi.Opet sve je to bilo davno i obadve strane probaju da pruvelicaju sav taj dogadjaj u caste sebe.
 
Abdurrahman:
S imenom Allaha

Samo jos ovo salkacicu. Daj dokaz da Bosnjaci govore da pricaju bosnjackim jezikom. U BiH u skolama se uci bosanski i uvijek ce se uciti, a ne bosnjacki. :)

Vrati se na temu i zelim ti ugodno citanje . . . :)

Ooo,pa to se ti malo nerviraš izgleda!?
Pa veoma često sam u Republici Srpskoj,dokaze ćeš naći sam na sledećim TV stanicama TK(Tuzlanska),FTV,OBN,BN,RTRS,ARENA! :wink:
Nego,nisam primetio da si odgovorio na moje pitanje!?
Ili ne vidiš dobro ili ga namerno ignorišeš,možda istina boli,ipak,da ponovim pitanje!? :lol:
Nije problem!
VIĆ I IĆ!!! :) :lol: :D :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top