KOJE STRIPOVE SKUPLJATE

Некидан купих Поручника Блуберија бројеве 3 и 4 у издању Маркетпринта из Новог Сада.Читао сам га некада у Стрипотеки и свиђао ми се,ал се сада увјерих да је одличан,тако да ћу наставити.Зна ли се,колико је епизода укупно Блуберија нацртано/објављено у иностранству?
 
Некидан купих Поручника Блуберија бројеве 3 и 4 у издању Маркетпринта из Новог Сада.Читао сам га некада у Стрипотеки и свиђао ми се,ал се сада увјерих да је одличан,тако да ћу наставити.Зна ли се,колико је епизода укупно Блуберија нацртано/објављено у иностранству?
izaslo je 28 epizoda regularnog serijala(+1 ''Apaci'' koja je sklepanaiz zadnjih 4-5 epizoda gde Bluberi prica novinaru o dogadjajima iz mladosti),zatim ima i poseban serijal Mladost Bluberija,gde je prva tri albuma nacrtao Zan Ziro a posle je nastavio Kolin Vilson a posle njega Blan-Dumont,doslo je to negde do 19-20 broja...pored toga postoji i mini serijal Marsal Bluberi,gde je Ziro pisao scenario a prva dva albuma nacrtao Vans a treci je nacrtao Ruz...to je sve za sad...jasno je da je glavni serijal zavrsen a ''mladost'' ide dalje..
 
uglavnom skupljam BD albume i integrale,domacih(ex-yu) izdavaca a od kiosk izdanja jedino kupujem stripoteku...Boneli ne volim,mada ima i tamo po nesto interesantno,Ken Parker,recimo a mozda i Natan Never...samo mi je zasada prilicno skupo da nabavljam to a spisak zelja mi je ionako poduzi :)
 
Skupljam i posedujem svašta... Dylan Dog, Martin Mistere, Lilit, Gea, Konan, Dampyr, Dragonero, Cassidy, Brendon, Asterix, Alan Ford, Družina od vješala, Leo Pulp, Talični Tom... Kolekcija mi je negde na brojci od oko 600 stripova i stalno raste.
 
Свашта нешто. Мада сам финансијски затајио, па сам смањио. Највише М.М. и Загор, али по мало: Алан Форд, Дилан Дог, Талични Том, Блек Стена и А&Б.
 
Alan Ford, Mark-a, Marvel...
Skupljam uglavnom u elektronskom formatu, ono sve što sam imao, morao sam da podelim klincima po kraju jer nisam imao gde da ih držim... Ali dobro sam uradio, to su sada jedini klinci koji i dan danas čitaju stripove, za razliku od svojih vršnjaka...

Bilo bi mi drago razmenjujem stripove preko e-maila, pa ko je zainteresovan: dejan.jankovich@yahoo.com

Pozdrav svima!
 
Denis_71.jpg
 
Да обновимо ову тему.
Купујем редовно:
1. дилан дога
2. мартија мистерију
3. Корто Малтезе албуме који последњих година издаје Дарквуд
4. Конан - Дивљи мач симерије, такође Дарквуд.

за остало се нема :)

А код вас?
 
Trenutno Dylana,Misteriju i Stripoteku
Ostale Bonelije ne volim
Alan Fordove imam sve a i ne čitam ništa što Magnus nije radio

Srećom sam tokom vekova nakupila lepu zbirku
U Politikinom zabaniku kog takođe skupljam umeju često da ubodu dobar strip
 
Јеси ли беше читала Наполеона. ВЧ издао првих десет епизода па стао. Ок је, мада не на нивоу Дилана. Тај стрип је завршен иначе. Можда га скинем с нета у оригиналу.

Каква је ова данашња стрипотека? Шта има од стрипова?
Баш недавно донесох стрипотеке из седамдесетих.
 
Јеси ли беше читала Наполеона. ВЧ издао првих десет епизода па стао. Ок је, мада не на нивоу Дилана. Тај стрип је завршен иначе. Можда га скинем с нета у оригиналу.

Каква је ова данашња стрипотека? Шта има од стрипова?
Баш недавно донесох стрипотеке из седамдесетих.
nisam
Nešto me nije kliknuo
Ja sam volela Dampyra koji je prestao da izlazi
Trenutno u Stripoteci izlazi novi Bluberi
Nije loša
Valerijan, Ratnici sa Akbara, Velika smrt....
Mahom francusko belgijska škola koju ja volim
Bolje su mi nove nego stare
A imam ih skoro sve
 
Једног дана можда кренем и стрипотеку да читам...талијани и французи колико видим најбоље стрипове издају.
Нисам нешто љубитељ америчког стрипа с изузетком конана.
 

Back
Top