KOJE STRIPOVE SKUPLJATE

Decastvo,detinjstvo,mladost... Skoro na snakom cosku(srecom) pronalazim kod ulicnih prodavaca po neki strip,tako da vise nemoram kao nekada da cekam da izadje sledeci brpoj,nego kupujem na veliko! A tu je i veseli cetvrtak! Zagor,Blek,Mr No,Mark,Kit,Tex i Miki su moj izbor. pozzz
 
Sendmena obožavam i planiram ga kompletirati, pa taman mesecima jeo samo leba, ribljih konzervi i pio samo vodu :). Ostalo teško ide, pošto dosta kupujem i knjiga, ne ostane puno para za stripove. Imam nekih Hallblejzera, i Propovednika, sviđaju mi se, jaki, žestoki stripovi, ali ne znam kada ću ih moći sve ispratiti, a ne znam ni šta će sad biti s njima kod nas pošto je BP u znamo kakvoj situaciji.
Bio sam počeo pratiti Juliju, i odustao, ok je strip, ali nešto mi se nije dalo.
Voleo bih imati jedan domaći strip-Vekovnici, a nemam nijedan broj. Čituckao sam ih malo s nogu u knjižari, i baš mi se dopadaju. Planiram mesečno kupovati po jedan Vekovnik , ne znam koliko ih je tačno izašlo, pa do NG već bi trebao imati solidnu kolekciju.
 
Meni je kolekcionarstvo u porodici. Moj cale koji ima skoro osamdeset godina poseduje ukoricene Zabavnike, Mikijeve Almanahe i Zabavnike, Rip Kirbija i Alan Forda i mnoge druge, a ja stripove skupljam od osnovne skole, a to je dug period, tako da imam ogromnu zbirku. Bila bi jos veca da nisam mekog srca - svakom sam ih pozajmljivala i naravno vise ih nikad nisam videla. Sada stoje sakriveni i dobijaju ih samo najblizi prijatelji. Alan Forda sam imala jos prvo izdanje objavljeno kod nas sedamdesetih ali na zalost vise ne postoji. No nabavila sam kasnije te brojeve. Sto se njega tice skupljam iskljucivo one epizode koje je crtao originalni crtac Magnus (Roberto Raviola - nazalost pokojni) - nastavljaci mu nisu ni prineti.Imam i sve brojeve Asteriksa i Talicnog Toma, vecinu Stripoteka, Dylan Doga i Marti Misterije, kao mi mnogobrojna izdanja iz osamdesetih - Strip Art, Patak, Spunk, Comicon, Yu strip itd..Imam i gomilu stranih stripova. Obozavam Freak Brotherse i Roberta Crumba. Imam i sve brojeve Hellboya kod nas objavljene. U stvari obozavam strip - posto sam ih dobro sakrila vise ni sama ne znam kolika je ustvari moja zbirka.
 
Agatha svaka čast sve sama klasika, ja skupljam zlatnu seriju , Lunov magnus strip, Mister no VC,Ken parkera, Ripa kirbija,Badija longveja,Asterkisa...puno edicija ali malo je šta kompletno. I strast se smanjuje kada se dobije sve što se želi:)
 
Meni je kolekcionarstvo u porodici. Moj cale koji ima skoro osamdeset godina poseduje ukoricene Zabavnike, Mikijeve Almanahe i Zabavnike, Rip Kirbija i Alan Forda i mnoge druge, a ja stripove skupljam od osnovne skole, a to je dug period, tako da imam ogromnu zbirku. Bila bi jos veca da nisam mekog srca - svakom sam ih pozajmljivala i naravno vise ih nikad nisam videla. Sada stoje sakriveni i dobijaju ih samo najblizi prijatelji. Alan Forda sam imala jos prvo izdanje objavljeno kod nas sedamdesetih ali na zalost vise ne postoji. No nabavila sam kasnije te brojeve. Sto se njega tice skupljam iskljucivo one epizode koje je crtao originalni crtac Magnus (Roberto Raviola - nazalost pokojni) - nastavljaci mu nisu ni prineti.Imam i sve brojeve Asteriksa i Talicnog Toma, vecinu Stripoteka, Dylan Doga i Marti Misterije, kao mi mnogobrojna izdanja iz osamdesetih - Strip Art, Patak, Spunk, Comicon, Yu strip itd..Imam i gomilu stranih stripova. Obozavam Freak Brotherse i Roberta Crumba. Imam i sve brojeve Hellboya kod nas objavljene. U stvari obozavam strip - posto sam ih dobro sakrila vise ni sama ne znam kolika je ustvari moja zbirka.

Kaaaakav miraz jeeeee.


Ja nemam prostora za dzhinovske kolekcije, a ni entuzijazma. S kioska kupujem Dampyr, Brad Baron i stripoteke pa kao recimo da su mi to kolekcije. Al imam dosta stripova iz knjizharu, inkale, mladost, nem metabarone npr to tju kupiti. Imam vetjinu Corto-a, Manaru, Moebiusa, hellboy, hard boiled, maus, Kramb, Calvin i Hobs i shta ti ja znam shta sve. Nego koja je pricha sa Drunom kod nas, ja neprestano vidjam samo 2 razlichita stripa, dal su izashli svi ili u chemu je tu trik?
 
Kaaaakav miraz jeeeee.


Ja nemam prostora za dzhinovske kolekcije, a ni entuzijazma. S kioska kupujem Dampyr, Brad Baron i stripoteke pa kao recimo da su mi to kolekcije. Al imam dosta stripova iz knjizharu, inkale, mladost, nem metabarone npr to tju kupiti. Imam vetjinu Corto-a, Manaru, Moebiusa, hellboy, hard boiled, maus, Kramb, Calvin i Hobs i shta ti ja znam shta sve. Nego koja je pricha sa Drunom kod nas, ja neprestano vidjam samo 2 razlichita stripa, dal su izashli svi ili u chemu je tu trik?
Ja imam dve stare Drune - "Druna" i "Morbus Gravis" a to je u stvari jedna kompletna epizoda u boji. Posle sam videla nastavak u jednoj striparnici na Zelenom Vencu koja vise ne postoji a bio je crno beli ( verovatno je za izdavaca bilo preskupo da objavi ful kolor), no tad je to dosta kostalo a nisam imala para te ne znam nista vise o tome.
 

Back
Top