poruke zivotu

Hektor

Aktivan član
Poruka
1.253
prvi put sam na forumu.zelim da pozdravim sve clanove i goste.ukljucio bih se sa temom o shvatanju zivota koja je zapoceta.dakle,odlucni sam protivnik zivota provedenog u "zezanju"!priznajem da sam se "zezao"10-ak godina,smatram to vreme "izgubljenim",medjutim i korisnim posto imam iskustvo i pouku.zivot je zaista ozbiljna stvar a pritom kratko traje.mladost poseduje puno energije koju ne treba ludo utrositi.greske se mogu ispraviti,ali pri tom mladost je prosla!za pocetak toliko.tema je odlicna i zeleo bih da se ozbiljno shvati i zamolio bih clanove koji vole da se "zezaju" da to rade na drugom mestu.pozdrav!
 
Srdacan pozdrav od mene, Hektore i sasvim i potpuno pozdravljam ovu tvoju temu i sve sto si u njoj rekao. Po mojim kriterijumima i vrednostima, bilo bi super imati takvog prijatelja.
 
Hektor:
prvi put sam na forumu.zelim da pozdravim sve clanove i goste.ukljucio bih se sa temom o shvatanju zivota koja je zapoceta.dakle,odlucni sam protivnik zivota provedenog u "zezanju"!priznajem da sam se "zezao"10-ak godina,smatram to vreme "izgubljenim",medjutim i korisnim posto imam iskustvo i pouku.zivot je zaista ozbiljna stvar a pritom kratko traje.mladost poseduje puno energije koju ne treba ludo utrositi.greske se mogu ispraviti,ali pri tom mladost je prosla!za pocetak toliko.tema je odlicna i zeleo bih da se ozbiljno shvati i zamolio bih clanove koji vole da se "zezaju" da to rade na drugom mestu.pozdrav!


Postovani Hektore,

Kao pristalica tvoje naucne skole misljenja da ENERGIJU MLADOSTI treba PAMETNO i KORISNO utrositi, ja se nisam ZEZAO, vec sam na o' ruk, gradio prugu Brcko - Banovici, sa ostalim akcijasima ! Mladost je prosla, tu istu prugu sam, takodje sa nekim drugim " akcijasima " rusio, pre 10 - 12 godina, i sad imam utisak, ni sam ne znam zasto, da sam se negde " ZEZNUO " ! Sta ti, kao ozbiljan, mislis o tome i mozes li mi pomoci nekim objasnjenjem, da li sam negde pogresio, ili sta ?
 
Zivot ako se zivi od danas do sutra je besmislen.Na kraju dolazi smrt,i sta biva?Gde si bio-nigde,sta si radio-nista.Ljubav je sustina zivota.Ali,nesebicna ljubav.Ako volim da bi bio voljen,ako dajem da bih dobio,to nije ljubav vec interes.Savrsena ljubav je ona koja bi dala zivot za voljenu osobu,ne trazeci nista za uzvrat.Voli se zena/muz,deca rodbina,prijatelji,otadzbina,mudrost,vrlina i na kraju se voli ceo svet.Samo ako volim tada i postojim!Ljubavlju se pobedjuje smrt!Savrsena ljubav voli i svoje neprijatelje.Neprijatelj me mrzi,ali je meni njega zao,on je nesrecan covek,njegov sadrzaj zivota,ako je mrznja,je pakao i ja bih da ga zagrlim,da steknemo ljubav ,prastanje,pomirenje...i zivot vecni!Darovi te i takve ljubavi su:mir u srcu,toplina,radost i smisao zivota ,ne kao neka teorija vec realnost.Najzad,plod ljubavi je svaka vrlina,dobrota,hrabrost i mudrost...Mozda je to cudno,dovoditi u vezu ljubav i mudrost,ali tako je.Ono sto volim,to i poznajem,stupam u zajednicu sa njim.Ako volim ceo svet,imam zajednicu sa njim i on mi uzvraca svojim darovima,dakle poznanje sveta sto poradja mudrost.Tada zivot zaista ima smisla i ne prestaje sa smrcu...Imao bih puno toga da kazem,nikad ne bih prestao govoriti o ljubavi,kao sto majka koja voli svoje cedo nikad ne moze prestati kada mu tepa i uspavljuje ga , zasad toliko,bice vise sledeci put.
 
podseti me na jednu pozorisnu predstavu koja je skoro bila...devojku siluju...onda se zivotinje posvadjaju i pokokaju medjusobno...e sad taj silovatelj na samrti trazi oprostaj od devojke...i ona mu oprosti...poenta je kvazi hriscanska u svojoj najcrnjoj formi...
po meni, ovo nije ljubav...ovo je pokusaj vere da bude iznad svih zakona...i ljudskih i drzavnih...ljubav kao resenje za sve...a zapravo resenje za nasilnike, neprijatelje, manijake...sta bi bilo resenje za silovane devojke? ne samo sto je fizicki silovana, nego ce jos hriscani dodatno da maltretiraju tezom da treba voleti svog neprijatelja?
stvari se resavaju sad, na Zemlji...nema bozanske pravde..da je ima, ne bi bilo ni silovanja...nema ni ljubavi te vrste niti bi trebalo da je bude...


potivteza bi bila Kill Bill, sa kojom se mnogo vise slazem...
 
anakin:
podseti me na jednu pozorisnu predstavu koja je skoro bila...devojku siluju...onda se zivotinje posvadjaju i pokokaju medjusobno...e sad taj silovatelj na samrti trazi oprostaj od devojke...i ona mu oprosti...poenta je kvazi hriscanska u svojoj najcrnjoj formi...
po meni, ovo nije ljubav...ovo je pokusaj vere da bude iznad svih zakona...i ljudskih i drzavnih...ljubav kao resenje za sve...a zapravo resenje za nasilnike, neprijatelje, manijake...sta bi bilo resenje za silovane devojke? ne samo sto je fizicki silovana, nego ce jos hriscani dodatno da maltretiraju tezom da treba voleti svog neprijatelja?
stvari se resavaju sad, na Zemlji...nema bozanske pravde..da je ima, ne bi bilo ni silovanja...nema ni ljubavi te vrste niti bi trebalo da je bude...


potivteza bi bila Kill Bill, sa kojom se mnogo vise slazem...
Nisi primetila da sam rekao:SAVRSENA ljubav.Sasvim je normalno da prirodna ljubav ne moze voleti svog silovatelja,medjutim SAVRSENA ljubav moze!
 
anakin:
a sta je savrsena ljubav?
HIMNA LJUBAVI,SV.APOSTOLA PAVLA: AKO JEZIKE COVJECIJE I ANDJEOSKE GOVORIM,A LJUBAVI NEMAM,ONDA SAM KAO ZVONO KOJE JECI,ILI KIMBAL KOJI ZVECI.I AKO IMAM DAR PROROSTVA I ZNAM SVE TAJNE I SVE ZNANJE,I AKO IMAM SVU VJERU DA I GORE PREMJESTAM,A LJUBAVI NEMAM,NISTA SAM.I AKO RAZDAM SVE IMANJE SVOJE,I AKO PREDAM TILELO SVOJE DA SE SAZEZE,A LJUBAVI NEMAM,NISTA MI NE KORISTI.LJUBAV DUGO TRPI,BLAGOTVORNA JE,LJUBAV NE ZAVIDI,LJUBAV SE NE GORDI,NE NADIMA SE,NE CINI STO NE PRISTOJI,NE TRAZI SVOJE,NE RAZDRAZUJE SE,NE MISLI O ZLU,NE RADUJE SE NEPRAVDI,A RADUJE SE ISTINI,SVE SNOSI,SVE VJERUJE,SVEMU SE NADA,SVE TRPI.LJUBAV NIKAD NE PRESTAJE,DOK CE PROROSTVA NESTATI,JEZICI CE ZAMUKNUTI,ZNANJE CE PRESTATI.JER DJELIMICNO ZNAMO,I DJELIMICNO PROROKUJEMO;A KAD DODJE SAVRSENO,ONDA CE PRESTATI STO JE DJELIMICNO.KAD BIJAH DIJETE,KAO DIJETE GOVORAH,KAO DIJETE MISLJAH,KAO DIJETE RAZMISLJAH;A KAD SAM POSTAO COVJEK ODBACIO SAM STO JE DJETINJSKO.JER SAD VIDIMO KAO U OGLEDALU,U ZAGONETKI,A ONDA CEMO LICEM U LICE;SAD ZNAM DJELIMICNO,A ONDA CU POZNATI KAO STO BIH POZNAT.A SAD OSTAJE VJERA,NADA,LJUBAV,OVO TROJE;ALI JE OD NJIH LJUBAV NAJVECA.
 
a-ha.....i ti to kao poshtujesh....nisam ni prochitao...ali neshto mi govori da vec znam shta pishe....
evo shta se zapravo deshava
-ti nemash pojma kakva je to ljubav u pitanju...zar ne?....hajde priznaj....samo ti lepo zvuchi....budi nadu u tebi...
ti se ubijash ne bi li dostigao taj stadijum u kom ce ti takva ljubav biti potpuno "prirodna"....ne uspevash.....uvek vuchesh deo sumnje sa sobom...nikada nisi chist....onda klanjsh za oprost grehova....trazish vodicha....eto nama jedne divne mlade zrtve......razmisli...pa kada razmislish...opet razmisli....
 
goodday:
a-ha.....i ti to kao poshtujesh....nisam ni prochitao...ali neshto mi govori da vec znam shta pishe....
evo shta se zapravo deshava
-ti nemash pojma kakva je to ljubav u pitanju...zar ne?....hajde priznaj....samo ti lepo zvuchi....budi nadu u tebi...
ti se ubijash ne bi li dostigao taj stadijum u kom ce ti takva ljubav biti potpuno "prirodna"....ne uspevash.....uvek vuchesh deo sumnje sa sobom...nikada nisi chist....onda klanjsh za oprost grehova....trazish vodicha....eto nama jedne divne mlade zrtve......razmisli...pa kada razmislish...opet razmisli....
OVO STO SI NAPISAO NE GOVORI NISTA O MENI,ALI MNOGO GOVORI O TEBI!
 
Hektor:
prvi put sam na forumu.zelim da pozdravim sve clanove i goste.
Pozdrav i tebi!
Hektor:
dakle,odlucni sam protivnik zivota provedenog u "zezanju"!priznajem da sam se "zezao"10-ak godina,smatram to vreme "izgubljenim",medjutim i korisnim posto imam iskustvo i pouku.zivot je zaista ozbiljna stvar a pritom kratko traje.
A sta da radim? Da nikad u zivotu ne izadjem, da nikad ne idem na provode. Da se posvetim karijeri ili necem trecem. Pa taj po tebi savrseni svet bi puk'o psihicki (a i fizicki) za nekoliko godina.
Zivot jeste kratak i kad se osvrnem na svoju proslost, za mnoge stvari imam osecaj "k'o da je juce bilo". E sad, ako cu na svojoj samrti sagledati zivot u celini po tvom bi bilo da ne vidim ni jedan trenutak provoda, zezanja, uzivanja u zivotu. Pa kakav je to zivot?
Hektor:
mladost poseduje puno energije koju ne treba ludo utrositi.
Kako pametno utrositi tu energiju?
 
Кулиража:
Hektor:
prvi put sam na forumu.zelim da pozdravim sve clanove i goste.
Pozdrav i tebi!
Hektor:
dakle,odlucni sam protivnik zivota provedenog u "zezanju"!priznajem da sam se "zezao"10-ak godina,smatram to vreme "izgubljenim",medjutim i korisnim posto imam iskustvo i pouku.zivot je zaista ozbiljna stvar a pritom kratko traje.
A sta da radim? Da nikad u zivotu ne izadjem, da nikad ne idem na provode. Da se posvetim karijeri ili necem trecem. Pa taj po tebi savrseni svet bi puk'o psihicki (a i fizicki) za nekoliko godina.
Zivot jeste kratak i kad se osvrnem na svoju proslost, za mnoge stvari imam osecaj "k'o da je juce bilo". E sad, ako cu na svojoj samrti sagledati zivot u celini po tvom bi bilo da ne vidim ni jedan trenutak provoda, zezanja, uzivanja u zivotu. Pa kakav je to zivot?
Hektor:
mladost poseduje puno energije koju ne treba ludo utrositi.
Kako pametno utrositi tu energiju?
Hvala na pitanju!Pogledajmo kako je najveci SRBIN od svoje najranije mladosti cinio : SVETI SAVA !!!Pa kako ON ucini,tako i mi treba da se ugledamo na Njega!
 
Hektor:
Hvala na pitanju!Pogledajmo kako je najveci SRBIN od svoje najranije mladosti cinio : SVETI SAVA !!!Pa kako ON ucini,tako i mi treba da se ugledamo na Njega!
Znaci svi u manastire, donesimo neke zakone po kojima ce postupati monasi u crkvi zbog cega ce nas isti proklinjati, a u istoriji ce nas kasnije slaviti.
Medjutim problem je u tome sto nisu svi ljudi dovoljno ni talentovani ni inteligentni kao sto je bio Sveti Sava.
Drugo on je bio iz kraljevske porodice, pa ljudi hteli ne hteli morali su da ga slusaju. A ko ce mene slusati ili bilo kog drugog coveka koji je mozda i napredniji od Svetog Save on mora "kroz trnje do uspeha". Mnogi na tom putu su posrnuli iako to nisu zasluzili. No zivot ide dalje
 
zivot...poruke zivotu,citam i mislim...kako se lako upecati na tu temu,dati nekome savet,poduciti ga sta je ispravno a sta ne. E pa ja nisam toliko pametan da vam delim savete, vec mogu samo ovo da kazem:pronadjite svoj put, uradite na svoj nacin...
 
ms:
Hektore, mogao bi da promeniš naslov teme...jer je MOJ.... :wink:
Da,priznajem da je naslov tvoj.Medjutim,ja sam ti se izvinio ,ako si procitala,to je bila moja prva replika jos kad nisam znao kako se to radi.Na forumu sam od pre par dana i cim sam primetio gresku,PROCITAJ na tvojoj temi,da sam ti se izvinio.
 

Back
Top