Woodstock 2009

Rain Song

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
277
U Srbiji glavno mjesto gdje se slusa rock muzika je Nis, Zajecar i Kladovo. Onda Uzice i Valjevo. Krusevljani su uzivaoci bluesa, country i Woodstocka.
Zrenjanin i Kragujevac je mjesto gdje se slusa moderna rock muzika.

U Bosni je Tuzla mjesto gdje se slusa rock muzika i tezak heavy.Sarajevo je najbolje mjesto u bivsoj SFRJ gdje se komponuje u slusa dobra rock muzika.

Volio bih da se u predjelu Golubca odrzi ovoljetni Woodstock i da bude happy veselo.

U Srbiji je u moderan prasinarski rock kao sto su Rolling Stones, Canned Heat, Primmitives,The Who i Yardbirds

Narodnjaci se slusaju u Macvi i Novom Sadu.

Amerika i pored ovoliko godina demokacija se mora promjeniti i promjenit stil istrage "drzi ga na oku" .Prevencija je bliza ukidanju slobode i demokracije.Stil istrage "drzi ga na oku" je bilo samo u vrijeme Sovjetskog Saveza.

Nismo za opciju pune nezavisnosti drzava jer duzne su sve drzave pomoci ugorzenom narodu un jendoj drzavi ako nije slobodan.Duzni smo se solidarisati ako se jedan narod u jednoj drzavi ugnjetava.

Ali ne i biti istovetan nasilniku pri intervenciji.

Psst Pssst Pssst

Al Kaida nema podrsku ni u muslimanskom narodu.Al Kaida ne moze promjeniti civilizaciju drustva jer ko je promjeni civilizaciju taj je isti kao i Al Kaida.

Pssst Psst, Pssst, We want to play just rock and rolle.

The Who

Za Woodstock nema potrebe stolice samo cebe i sedi onda na travi i slusaj rock and rolle i suncaj se.
Partibrejkersi, Elektricni Orgazam, Bajaga I Instruktori, Galija, Kiki, Dejan Cukic
Cune, Tozovac mogu proveseliti Woodstock publiku.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ah, zaboravio sam prethodno da postavim temu jestel zadovljni zivotom.

Drustvene navike su se promjenile a pitanje je zasto se uposte mijenjaju drustvene navike?

Ova civilizacija je tako monotona da se ne bih cudio kad bi posegli ljudi da istrazuju sejtane i time spaljuju ljude.Zivot se svodi samo na idi mi dodji mi.I to je to.

Ljudi kao da se stide da poakzu svoje emocije kao iz sedamdesetih godina na primejr ili jos bolje.

Zasto ne mozemo nas okolis napraviti egzoticnim nego se smijemo svacemu.


Na pirmjer smijemo se Meksickim serijama a sta zapravo trazimo sa nasim zivotom i koji je smisao i kakav nacin zivota zelimo?

Sigurno da sutimo i da se gledamo i cekamo nesto novo.

Jedan Albanac mi je pricao kakav zivot on zeleo tada, da se dolazi jedno kod drugoga kod kuce da se ne vice i tiho da se zivi.


Svadbe su lijepe i lijepo je na kraju zapjevati u drustvu bez muzike.Prolazi mjesec sunce je na juguuuu.

Albanci imaju slican zivot kao juzni Rumuni i vole povucenost i isticanje razlicitosti.Oni nisu kao Slaveni.

I oni su bili zbunjeni tome jer njihov nacin zivota je definiran i Albanske navike su tako stabilne.Taj stil zivota mozemo nazvati povucena tradicionalnost.Povezanost Rumuna i Albanaca su osjetljive.

Iskreno nema nista protiv Albanaca i volim ponekad njihove obicaje.Oni samo trebaju naglasiti svoj obicaj drugim narodima kako bi oni bili postovani a i oni trebaju tako postovat druge obicaje.

Kosovo moze odrzat Woodstock kod Bijelog Drima.

U Albanskom naicnu zivota se osjeca ponekad pasivnost i veci dio zivota oni provode pasivno.Oni su izuzetno agilni kad je potrebno a to je ako je u pitanju nezaposljenje, rat, ili neka druga nemogucnost zivota egzistencije u drzavi.

Slavenski nacin zivota je spontan i ide na manje zadrzavanje u kuci ili stanu.Ide se vise na isticanju starih drustvenih navika bisokopi, pozoriste, diskoteke, korzo, koncerti, itd. Sloboda ljubavi je izrazena i kad je mirno Slaveni su veoma pohotni i kulturni.

Slavenska kultura nije world fashion ali zadrzava se na stare vrijednosti.

Slaveni se vise tucu nego Albanci. Arapska kultura je dinamicna i oni vole setati voditi interesantan zivot ali ne vole razvratnost.Ili vole dozvoljen raskos sa zenama.Hahahaha.

Razlog ovome je da kad zivimo moramo naci u zivotu egzotiku i zadovoljenje.Nas zivot je egzotika.Sta drugo reci?Kad pravimo pjesme pravimo da slusalac nadje egzotiku u tome.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Trebamo imati kulturu u radu i da ako posjecemo jedno drvo da se nova sadnica treba zasaditi.

Afrika ima toliko posla da bi se mogla zaposliti cijela Europa u sadnji biljnih kultura.

Sve vas voli Woodstock teacher.Uaaaaghhhaaaghh (pozdravni krik).
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja bih radije neku jabuku :mrgreen:
@Rain Song
Ajd sad ozbiljno sta je PoJenta ove teme? Poceo si neku klasifikaciju... U Novom Sadu i Macvi se slusaju narodnjaci!? Hmm... Pa valjda slusaju i oni rock i ostalo, majku mu. Onda spominjes Al kaidu, pa Kosovo. Sve u svemu ne znam da li ti je ovo vise politicka ili muzicka tema, kako si je ti opisao. Ako ne budes rekao u skorije vreme sta si hteo ovom temom molila bih moda za jedan lock.
 
Da dodam da se na Kosovu slusala i slusa rock muzika u Pristini, Gnjilanu i Mitrovici.Heavy Metal devedesetih 1990, je bio pravi bum za kosovske rokere i svi su prihvatili rock devedesete i trash rock muziku.

Rock and rolle sezdesete i sedamdesete nije uspjevao na Kosovu i Deep Purple nije imao fanove sem pojedinaca koji su voljeli rock muziku iz sedamdesete.
 
Ja bih radije neku jabuku :mrgreen:
@Rain Song
Ajd sad ozbiljno sta je PoJenta ove teme? Poceo si neku klasifikaciju... U Novom Sadu i Macvi se slusaju narodnjaci!? Hmm... Pa valjda slusaju i oni rock i ostalo, majku mu. Onda spominjes Al kaidu, pa Kosovo. Sve u svemu ne znam da li ti je ovo vise politicka ili muzicka tema, kako si je ti opisao. Ako ne budes rekao u skorije vreme sta si hteo ovom temom molila bih moda za jedan lock.

Jesmo li rockeri ili ne? Poenta je nevazna a ljubav najvaznija.:heart:
 
Skid Row, Megadeath i Metallica se jako slusala na Kosovu.

Zahvaljujuci Beogradu 202, Ivani sa treceg kanala i emisiji "Love You Live" mogli smo cuti i pogledati dobre rock grupe.
 
Poslednja izmena:
Licno ja bih volio cvijece i slobodu rockera iz '69 a poslusao bih nesto od novih stvari ali Guns and Roses je bio nesto najbolje ali Deep Puprle i Led Zeppelin sam vise volio.Jedno vrijeme sam se izdvajao od svih pa i od familije i volio sam country rock kombinaciju a drugima bi to bilo kao zastarela muzika.Volio bih slusati Yardbirds sa Jimmy Page gitarom i Spooky Tooth.
 
Poslednja izmena:
Ti Heavy Metalci devedesetih su bili pomalo provokanti rockera sezdesetih i sedamdesetih i nisu mastali o miru nego o klanovskoj podjeli drustva.Nisu voiljeli orgainizirati nevine stvarcice nego su htjeli nesto novo i ismijavali akcije Woodstocka od ranije.Oni su na Kosovu mogli pokrenuti neku barem antiratnu akciju.
 

Back
Top