RK 3284 Diferencijalni temperaturni regulator u kolima kontrolishe aux fan ...

wrm

Aktivan član
Poruka
1.600
hi svima, ako sam omashio sekciju svima se izvinjavam ali nisam izvalio
koja je sekcija za elektriku ili elektroniku

hteo bih da u kolima na hladnjak, blizu ulaz vruce vode, prikachim sondu i na nju
namontiram ovaj komplet koji bi uzeo u radio klubu, koliko sam skpirao, skroz je jednostacan za montazu, lemilicom mislim da bi ja, totalni pochetnik koje je nekad
pravio led semafor mogao da sastavi ...

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?q=rk+3284#

potrebno mi je ovo jer zelim da u nekom trenutku, kad se digne temp iznad neke vrednosti, on da struju dodatnom ventilatoru a kad se spusti ispod neke vrednosti on prekine dovod struje tachnije prekine signal releju ...

naravno da cu prikachim relej, osigurach i dobre kablove .. to, sama elektrika (tako se kaze sama kablaza itd) to nije problem .. problem je u elektronici to jest koliko je ovo
pouzdana sprava, stavio bi je unutra ispod table, u jednu lepu kutijicu, sve po PS-u ...
takodje me zanima koja je duzina kabla maksimalna izmedju ove plochice i same sonde, mada opet kapiram da i 10m kabla nebi bio problem jer ceo sistem radi na principu otpora koji sonda pravi, sto je veca temp, to je manji otpor ili obrnuto, tako da podeshavam kad sve postavim ...

znam da bi bilo bolje da koristim termoprekidach na samom hladnjaku, ali moj model kola nema to nego, kompijuter chita vrednosti sa neke sonde negde pa on pali gasi itd.. a meni se ne svidja kako on to radi itd ... da ne komplikujem ima razlog sto ovo budzim ..
naravno ako ima neko gotovo reshenje dajte predlog ..
 
" Ja tu nista ne bi' dir'o....imas cijelu stvar" ko sto kaze nas priznati umetnik. Malo sale...Ako bas hoces, uzmi nesto od ves masine, kao sto rece predhodni clan. A ako bas, bas hoces spektakl, onda trazi indrustrijski Digitalni termoregulator za inkubatore i sl. Kod nas na pijaci su profi sa sondom oko 30 EU. Fini panel 4-5 Cm X 10 Cm otprlk. tastatura, LED displej, uneses zadatu vrednost i on regulise....simpa. Izbacis trafo i dovedes mu 12 V, trebalo bi da je OK.
 
Poslednja izmena:

Back
Top